• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shoqeria Moderne

JAM

La classe non è acqua
Anëtar
May 28, 2020
Postime
1,518
Pikët
113
Eshte shenje qe nuk ka arme, nuk po fsheh gje se nuk ka ku ta fshehi.:ROFLMAO:

Si thua ti ka ku ta fshehi? :ROFLMAO:
Pse t'a fshehi?
A duhen fshehur gjërat e bukura? 😁😁😁
Si mendon ti? 😂
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
11,527
Pikët
113
Pse t'a fshehi?
A duhen fshehur gjërat e bukura? 😁😁😁
Si mendon ti? 😂
Sigurisht qe jo. Duhet te kishin dale me shume, vetem nje nuk mjaftone te quhet proteste, vetem nje eshte 'shfaqe'. :p. Keto lloj protestash ndodhin gjithmone larg nesh!
 
  • Haha
Reactions: JAM

ciarli

Super Anëtar
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
376
Pikët
28
..perfundimisht nuk ka shoqeri moderne. gjeja e re, risia nuk egziston. kjo eshte thjesht nje forme, teknike e vjeter borgjeze, e klases se mesme
per te hyre, ngecur, ne shoqerite aristokratike te botes. te marrim qerren me rrota apo makinen psh..pasaniket e medhenj e kane lene kete lloj
argetimi, varavingon dhe kane rifilluar traditen e tyre, jetesen statike, vilat e medha, larg qendrave urbane apo lojrave borgjeze, si psh ishujt apo
vendet krejt malore qe preferohen nga ta. joshja seksuale esht enje nga motivet e hershme borgjeze per te hyre ne zemrat aristokrate, po ashtu
edhe politika apo trullosja e te medhenjve nuk ka patur efekt pervec viktimave te tyre si psh rotshildet qe punojne per nje rrote tashme te kalbur
historike.
 

neri777

Anëtar i ri
Anëtar
Jul 17, 2020
Postime
4
Pikët
3
Nga gjuha latine nuk di asnje fjale, as po as jo. Google nuk ma perktheu. Po e marr me mend ku do te dalesh.

Behet fjale per Vlere monetare vs Vlere shpirterore = ahaha se po me ben te qesh. Faleminderit shumeeeeeee se e kisha shume te nevojshme. Kjo dhurate qe me dhe ka vlera shpirterore, ne mos jam gabim.
Ne fizike leket hyn tek materja, ndersa shpirti hyn tek energjia.
Bej nje experiment te thjeshte: thuaji vetes dy fjale qe kane te bejne me materie dhe pyet shpirtin si ndihet
Deficit dhe Sufiçit - vetem kaq dhe pyete JAM-in si ndihet shpirterisht. Kaq.

......se po te futesh me thelle, larg qofte psh ke nje pacient me spital dhe pa leke s'ta prek doktori me dore....

Ne kete rast as nuk do denjoja, te te pyesja si ndihet JAM-i.
ja fute pa lidhje fare
 
Top