• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shpallen nominimet për “Emmy Awards”

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Komedia televizive “Glee” që trajton jetën e nxënësve të shkollës së mesme dhe profesorët e tyre, ka marrë 19 kandidime për “Emmy Awards”, duke përfshirë edhe atë për komedinë më të mirë.


Po ashtu edhe yjet e këtij seriali, Matthew Morrison dhe Lea Michele janë të përfshirë në nominime.

Jam shumë e shokuar”, kanë qenë fjalët e vetme të Micheles. Nominimet i kryeson drama e cila flet për Luftën e Dytë Botërore, “The Pacifik” me gjithsej 24 kandidime. Në mesin e të nominuarve janë edhe “30 Rock”, “Curb your Enthusiasm”, “Modern Family”, “Nurse Jackie” dhe “The Jackie” dhe “The Office”.

Edicioni i 62-të me radhë i ceremonisë “Emmy Awards” do të mbahet me 29 gusht në Los Angelos. Në kategorinë për komedinë më të mirë, “Glee” dhe “30 Rock”, kanë po ashtu në garë edhe “Modern Family”, që është realizuar në formë dokumentari i cili fokusohet në jetën e një familjeje të gjerë.

Aktorja Julianna Margulies është nominuar për aktoren më të mirë në dramë për rolin e saj në “The Good Wife”. Ndërsa, Dame Judi është nominuar për aktoren më të mirë në miniseri për rolin e saj në “Cranford”.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top