• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shpendi i rrallë shfaqet në Shqipëri pas 400 vitesh

ana_gend

VIP vip
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
8,165
Pikët
113
Ore njerez .. a lexoni a jo .. u kthy ky shpend i rradhe se eshte kthyer flora si me pare ne keto zona.. para se enveri te bente shpyllzimet apo te vinte klonin qe mos te kalonte kembe njeriu .
Dallohej nga larg kufiri mes nesh e malit te zi.. ketej nga ne dukej cdo gje djerr .
Se po te kishte qen gjuetija shkaku i zhdukjes se me parshme .. aty edhe njerezit duhej me leje te udhetonin e jo me te gjuanin.
Ashtu vazhdon kufiri te jete djerr nga te gjitha anet,,, vuri doren shejtani dhe nuk mbin me bar.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
7,630
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Kur osht Bo Yellowstone Park kombetar?
Ne jemi akoma Zoo
Ketu te vjen kaprolli,gjeli i detit,lepuri e dhelpra te oborri mer burre.Parqet kombetare ketu jane me siperfaqe sa Shqiperia dhe me te medhaja. Ne jemi per gjynof,popull i papjekur
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
7,630
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Kuksianet jane ende shqiptaret me me bese... Per aq sa ka mbet ky nocion ne kete vend.
Shume e vertete. Deri me sot akoma nuk kam taku ndonje kuksian qe te me kete lene pershtypje te keqe. Keta qe kam njohur jane punetor te medhenj dhe shume patriote. Shume aktiv edhe tek shoqata bijte e shqipes. Njerez qe e kane ruajtur traditen e beses me vepra jo me cifteli e tupana
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,334
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Kuksianet jane njerez me tradite!
Familjar dhe serioz.
Jane te dalluar, per mua. :)
C’do rrethane Idea.. ka njerez me tradite .

Ndersa Vete personalisht per Kukesianet ..nuk kam ndonje simpati te vecante.. jane goxha te eger dhe fanatike ne pergjithesi .
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
18,125
Pikët
113
Nuk e di nese behet fjale per te njejtin lloj por po e postoj:
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,550
Pikët
113
A ça je ti ça je...
E ka...TAMOM.

Apropo sipas mediave shqiptare....

Referuar pamjeve satelitore kojliku qeros ka ardhur nga mali i zi.
Hmmmmm....duhet rritur gatishmeria dhe vigjilenca se mund te jete....shpijun rus :p
 

Juno

X-file
Anëtar
Oct 11, 2018
Postime
4,921
Pikët
113
Vendndodhja
Space
Si ka mundesi?

Mos kane humbur rrugen?

Eh, ta dinin ato çfare i pret ne shqiperi nuk do tentonin ti afroheshin.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,412
Pikët
113
Vendndodhja
Keshtu nga fotot me ngjason me gjelin e detit 😂

1638039967403.png
1638040023301.png
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
7,630
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Keto jane shenja se normaliteti mund te kthehet nese njerezit emancipohen. Kur te respektojme natyren dhe gjallesat e Zotit atehere do fillojme te duam edhe njeri tjetrin. Por e veshtire me duket.
 
Top