• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shpoti dhe humor fetar.

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Nice teme Chanel :D

E nese muslimanet do pushtonin gjithe planetin?
Te analizojme objektivat e situates edhe avantazhet: :fk02


1) Grate nuk do i jepnin me makines
a) Nuk do kete me trafik makinash
Nuk do kete me probleme per te parkuar
c) Numri i aksidenteve rrugore do te pakesohet


2) Grate nuk do kene mundesine te flasin
a) Do pakesohet inkuinimi (papastertia) akustike

3) Grate nuk do punojne me
a) Do krijohen vende te reja pune

4) Grate nuk do kene me autonomine per te bere pazar (shoping)
a) Do shtohen kursimet financiare ne familje


5) Grate duhet te veshin perce (me u mbulu)
a) Do jene gati ne 5 minuta
S'do kete me banjo ambulante neper rruge
c) S'do kete me merzitje kur degjon fjaline: "O Zot sa jam shendoshur?"
c2) "Do blej kete veshjen ngjyre jeshile ose kete tjetren ngjyre te verdhe nga Singapore?"
c3) "Nuk di cfare te vesh kete mengjes!"


6) Grate do t'i nenshtrohen komplet burrit
a) Nuk do kete me zenka familjare (UNE THEM, TI BEN)
Poker, birra edhe bilardo cdo mbremje me miqte


7) Poligam te tipit: "E dashur a bejme dashuri sonte?"
"JO i dashur kam nje dhembje koke."
I fut nje shkelm e perzen edhe thua "Po e ndryshoj, po marr nje tjeter,!"
 

Chanel

°.•°•.★DIVA★.•°•.°
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
187
Pikët
0
Vendndodhja
Underneath the stars
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.Një nga perlat e Konicës:

I dashur mik - në e bëfsh gazetën me fleta të mëdha; shqiptarët do të thonë që s'fshihet dot lehtë; në e bëfsh me fleta të vogëla, do të thonë se s'është gazetë, por libër. Në e shtypsh me letra të holla, do të thonë se s'këndohen edhe prishin sytë; në e shtypësh me letra të trasha do të thonë se je "hamall" e kërkon të mbushësh vend. Në shkrofsh toskërisht, do të thonë se s'është gazetë për gjithë shqiptarët; në shkrofsh gegnisht prap ashtu, në shkrofsh në gjuhë të përzier me të dyja, gjysëm gegnisht, gjysëm toskërisht, do të thonë se është "çervish".

Në mos shkrofsh për politikë, do të thonë se s'është koha të punojmë për letratyrë, kur vendi ndodhet në rrezik; në shkrofsh për politikë do të thonë se prishë punë duke egërsuar qeverinë. Në folsh butë për Turqinë, je i paguar prej Stambollit; në shkrofsh rreptë kundër Turqisë, kërkon të të jap Sulltani të holla që ta pushosh gazetën. Në mos gjefsh të holla që ta mbash gazetën, do të thonë se s'je i zoti, me qenë aq njerëz duan zgjimin e kombit shqiptar; në gjefsh të holla je intrigant a i shitur. Në folsh për plot çlirimin e Shqipërisë, do të thotë je djall e kërkon gjëra që duheshin gatitur në qind vjet më parë; në folç për nevojën të përpiqemi ta shpëtojmë gjuhën dhe kombësinë, duke vënë vendin nën hijen e një Fuqisë së Madhe, s'qënke shqiptarë i vërtetë.

Në folsh mirë për shqiptarët e krishterë, hidhërohen shqiptarët muhamedanë; në folsh mirë për muhamedanët, hidhërohen të krishterët; në folsh mirë për të krishterët e për muhamedanët që janë shqiptarë të mirë, e ligsht për të ligjt, aherë do të hidhërohen të gjithë. Aq për sot, se kam frikë mos të zërë gjumi.
 

gurax

Super Moderator
Anëtar
Mar 19, 2011
Postime
3,030
Pikët
48
Vendndodhja
Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Peshku i Babelit eshte i vogel, i verdhe, i ngjan nje shushunje dhe eshte ndoshta gjeja me e cuditshme ne univers. Ushqehet me valet qe gjenerohen nga truri, duke absorbuar frekuencat e pavetedijes dhe si jashteqitje ka nje matrice telepatike ne zonen e frekuencave te vetedijshme dhe te sinjaleve qe mund te kapen nga nervat e zones se te folures ne tru. Nga ana praktike kjo do te thote qe nese fusim ne vesh nje Peshk Babeli, menjehere mund te kuptojme cdo lloj gjeje te folur ne cfaredolloj gjuhe.

Peshku i Babelit nuk ka mundesi qe te jete zhvilluar ne menyre natyrore dhe per kete arsye provon dhe njekohesisht hedh poshte ekzistencen e Zotit. Eshte cuditerisht nje koicidence kaq jo-probabel qe dicka me nje perdorshmeri te jashtezakonshme te jete evoluar rastesisht, saqe shume mendimtare e marrin si reference per proven dhe fjalen finale per mos-ekzistencen e Zotit. Argumentimi eshte i ngjashem me sa vijon: "Une refuzoj te provoj qe ekzistoj", thote Zoti, "sepse prova e mohon besimin dhe pa besim une nuk jam asgje". "Por ama," thote njeriu, "Peshku i Babelit ben muu, apo jo? Ai provon qe ti ekziston, dhe si rrjedhim ti nuk ekziston. CDV." "Kjo s'me kishte shkuar ne mendje" thote Zoti dhe zhduket pas nje reje logjike. "Sa e thjeshte paska qene kjo pune," thote njeriu dhe me entuziazem vazhdon te provoje qe e bardha eshte e zeze, dhe gjen vdekjen duke kaluar tek vijat e bardha.

-- Douglas Adams, "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy"
 

Urban

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 10, 2011
Postime
208
Pikët
0
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

(Dihet se katoliket i thone veres se kuqe ndryshe edhe 'gjaku i krishtit')


Shkon nje shqiptar ne vizite te Papa, ne Vatikan. Ne shenje respekti Papa i ofron nje kupe me vere te kuqe.
Papa- Urdheroni.
Shqiptari - Faleminderit. Cka eshte kjo?!
Papa - Urdhero dhe pije, eshte gjaku i krishtit.
Shqiptari- Mos bre. Nuk ka qene nevoja me e pre krishtin vetem per mua :D
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Sidomos ne njeren nga fete abrahamike, ja cfare ju presin ne parajse.Po konvertimit pra. :p
Ja pse duhet besuar,edhe ne parajse.

Kete punen e parajses se kam kuptuar mire,si besimtar:
Pse ne toke nje besimtar duhet te jete i ndershem,ndersa kur shkon ne parajse duhet te jete putanier.
Eshte;shperblim,kompesim,apo eshte me te futme.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Ja pse duhet besuar,edhe ne parajse.

Kete punen e parajses se kam kuptuar mire,si besimtar:
Pse ne toke nje besimtar duhet te jete i ndershem,ndersa kur shkon ne parajse duhet te jete putanier.
Eshte;shperblim,kompesim,apo eshte me te futme.
ne parajsee njeriu nuk ka deshira seksuale ... te vetmen deshir qe e kan burrat ne parajs asht , me vjedh molla ...
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

ne parajsee njeriu nuk ka deshira seksuale ... te vetmen deshir qe e kan burrat ne parajs asht , me vjedh molla ...
Po nuk pati deshir seksuale,per çfar dreqin duhen femrat ?.Apo te zbukurojne natyren...Mollet vidhen ne dyqane fruta perimesh.

Po ju ateistet,doni me na prish edhe mitin e parajses.Doni me e kthy ne nje vend impotent,vendtakimi per Gaj.
Kan te drejt besimtaret qe ju urrejn.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

jo gaj , po nuk kan deshira seksuale ne parajse .. femrat i thojn burrave : shko e vjedhe nje moll te ndalume , keshtu i thojn per qdo dite ... deri kur ta vjedh , at'here e perzojn nga parajsa ..
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

jo gaj , po nuk kan deshira seksuale ne parajse .. femrat i thojn burrave : shko e vjedhe nje moll te ndalume , keshtu i thojn per qdo dite ... deri kur ta vjedh , at'here e perzojn nga parajsa ..
Molla vidhet mbrapa,ne fillim ploteso deshirat seksuale....pastaj hiken e vjedh mollen.Molla vidhet me ndru ambjent,e masi ke maru pun...
Juve ateistave,ju a bojn mire qe nuk ju pranojn ne parajse,se vetem per te prish pune jeni.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

une kur te shkoj ne parajse , i mar me veti dy thas molla :D
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

une kur te shkoj ne parajse , i mar me veti dy thas molla :D
hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
E disha qe ju ateistat jeni oportnista,edhe mollet doni me i pas gati.
Peveç molleve,duhet me mor edhe nai thes me lek,se nuk i dihet.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
E disha qe ju ateistat jeni oportnista,edhe mollet doni me i pas gati.
Peveç molleve,duhet me mor edhe nai thes me lek,se nuk i dihet.
haaa haaaaaaa , kom mendue se ne parajse ske nevoj me pague haahaaa
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

haaa haaaaaaa , kom mendue se ne parajse ske nevoj me pague haahaaa
Pse mollet per ça do me i mor,me i honger ?.
Ti mos mendo per parajsen se je ateist.Parajsa na takon neve besimtareve.
Ne besimtaret kemi punu per parajsen,e ju ateistat doni me e gjet gati......Doni me ik edhe me thas me moll,as ne parajs se keni qef punen.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Pse mollet per ça do me i mor,me i honger ?.
Ti mos mendo per parajsen se je ateist.Parajsa na takon neve besimtareve.
Ne besimtaret kemi punu per parajsen,e ju ateistat doni me e gjet gati......Doni me ik edhe me thas me moll,as ne parajs se keni qef punen.
me bo vaki pahiri , mu regjistrue Zoti ne forumin - AL.com , edhe mi lexue postimet e tua , Ti nuk ki me pa parajsen kurr ... -urra--urra-
 
Top