• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shprehni ndjenjat e momentit me nje poezi!

Helena

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
22,528
Pikët
113
Po ca kafshata buke i hengra une, sa per mos te pasur stomakun bosh🤣
Ndaj qenke damllosur ti sot e te duket sikur ske pire ... Sa gota ishin apo shishe ,se gotat sbejne per burrat 😝
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
9,527
Pikët
113
By a cliff a golden cloud once lingered;
On his breast it slept, but, riseing early,
Off it gently rushed across the pearly
Blue of sky, a tiny thing and winged.

Still, a trace it left upon the stony
Giant's heart, and plunged in thought and weeping
Slow and tortured tears, he stands there, keeping
Vigil o'er the gloomy waste and lonely.

@Passion 🥰
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
43,963
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC


Sa desha kaq shum te shkruaja
strofa te tera pa mbarim, nje poezi
por letres se bardhe menduar
dora te kish kthyer ne magji bardhe e zi
 

karrotreci

V.I.P
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
6,113
Pikët
113
Iku vjeshta me dimrin,
Dhe unë prapë në vend rri,
Hapi i parë u desht,
Po a i pezull mbi qiell u shtri!
😑
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
43,963
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Ndjenja ime e brishte
beju momentit, nje p'sheretime
Ndjenja ime e bukur
gjithsise veshju, si e pesta stine
 
Last edited:

karrotreci

V.I.P
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
6,113
Pikët
113
I thashe njëher ndal,
Po ajo hipi dhe ja valovi në kal,
I thashë herën e dytë qëndro,
Po ajo prapë i dha gaz dhe prape su ndal,
I thashë herën e tretë versho,
Ajo op,ndaloi dhe me tha,
He ca ke, vëzhgo...
 

Tiku

YshForti….
Anëtar
Feb 11, 2021
Postime
2,715
Pikët
113
Vendndodhja
Kalimthi neper Bote.
Ca copa peshku hodha n’zgar
Eh sec me hipi i lezet.

Erdhi komshia me i shishe vere
E veshur sexy e shume e nxeht.

Dy vargje bera shpejt e shpejt
Por spaskam kohe per nje te trete….:p 😂 😂
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
12,650
Pikët
113
Per ate qe zemra qan......

Se ti mungon dhe nuk e di
Që zemra ime ishe ti
Të pres në endrra për çudi
Vjen e thua Ku je ti?

Duke të pritur o shpirt çdo ditë
Ku malli viteve më sfilit
Dhe s'di ta them më ëmbel Vrit
Të vij dhe unë me ty o dritë

Në vaje këngësh të kërkoj
Të jem pranë teje dëshiroj
Këto lexojnë tek hijeshoj
Vargjet per ty, zemrën trishtoj

Sa vite shkuan, i numëron?
Pres të vish, ti shumë mungon
Kalojnë mallkuar si një zhargon
Fjalët dhe mllefet bota shton

Ti do te mbetesh padyshim
Ne zemren time i shtrenjti im
Ti do te mbetesh shpirti im
Pergjithmone si ne fillim

E vogëla jote mbetem unë
Edhe kur rritem a zhgënjej shumë
E vogëla jote o dashuri
Duke të pritur ne përjetësi......✌🏻

......qe te sqarohem içik dhe mos ngjall keqkuptime, vetem per nje njeri ne bote ka derdh ne leter kjo zemer vargje dhe ai eshte pertej kesaj bote, ku mungesa rendon çdo dite e me teper, dje ishte nje dite ku zemra me qan pak me shume ✌🏻❤
 
Last edited:
Top