• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqipja, e bukura e Kalifornisë

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Ajo ka vetëm 17 vjet. Jeton në San Diego të Kalifornisë dhe beson që do të jetë më e bukura e këtij shteti amerikan.


Shqipe Alia, e cila ka lindur në Kosovë, thotë se do të përpiqet të fitojë kurorën e më të bukurës në garën që do të organizohet në Miss Teen California.

E panjohur në Kosovë, por jo edhe në SHBA, pasi që mediet atje kanë filluar të flasin për bionden e bukur nga Kosova.

Rozë: Na tregoni më shumë, kush është Shqipe Aliu?
Shqipe:
Jam 17 vjeçe dhe jam duke garuar në garën për Miss California Teen. Jam lindur në Kosovë dhe për momentin jetoj në San Diego. Jam fëmija më i madh nga pesë fëmijët e familjes time dhe jam një model dhe mësim për ta. Besoj dhe kam respekt ndaj vetvetes. Kam vetëbesim dhe përkushtim në punë. Shpresoj të fitoj kurorën e më të bukurës në Miss Teen California. Qëllimi im është të luaj një rol pozitiv te të rinjtë dhe adoleshentët, dhe t’ua bëj më dije atyre se bukuria është të kesh zemër të mirë, të jesh e mençur, e gatshme për të dhënë gjithçka, dhe të kesh besim për të ndryshuar shumë gjëra.

Rozë: Thatë se keni filluar karrierën si modele. Kur ndodhi kjo gjë?
Shqipe:
Nuk do ta konsideroja vetën si modele tani për tani, mirëpo kam bërë disa fotografi dhe menjëherë kam marrë disa oferta nga agjencitë e modës për t’u bërë pjesë e tyre.

Rozë: Cili është suksesi juaj më i madh deri tani?
Shqipe:
Synimi im më i madh që e kam arritur është se jam zgjedhur të jem njëra prej garuesve në evenimentin që e organizon kompania Trump. Është sukses, sepse në një garë të këtillë bukurie shkojnë më mijëra aplikacione nga të gjitha vajzat e Kalifornisë. E konsideroj vetën me fat që jam zgjedhur për të marrë pjesë në këtë garë.

Rozë: A besoni që do e fitoni kurorën e më të bukurës në Kaliforni?
Shqipe:
Çdo vajzë është e bukur dhe ka mundësi që të fitojë. Shpresoj që t’a dal sa më mirë në këtë garë. Mendoj se do t’ia dalë shumë mirë dhe të prezantohem bukur e kështu ka mundësi që edhe të fitoj.

Rozë: Na flisni pak më shumë për këtë garë që zhvillohet në qytetin amerikan…
Shqipe:
Gara mbahet më 21 nëntor në Palm Springs, ku garojnë të gjithë garueset më të bukura të Kalifornisë. Gjithsecila garuese do të vlerësohet në tri fusha: intervista, në rroba banje dhe në fustane mbrëmjeje. Kriteri kryesor përfshin karakterin, qëndrimin, besimin dhe personalitetin.

Rozë: Kush ju përkrah më së shumti në karrierën tuaj?
Shqipe:
Familja ime përfundimisht është përkrahësja e parë, pas shokëve dhe shoqeve të mia.

Rozë: Cilat janë planet tuaja në të ardhmen?
Shqipe:
Planifikoj që të shkoj në kolegj pasi të përfundoj shkollën; megjithatë ende nuk e di se cili do të jetë profesioni im pasi që ka shumë mundësi, edhe pse e di që do të ketë një të ardhme të ndritur.

Rozë: Dëshironi të shtoni diçka…
Shqipe:
Po, faleminderit për intervistën. Jam shumë e lumtur që jap intervistë për një gazetë shqiptare para garës në Miss California dhe ju siguroj se do e jap më të mirën për të fituar./express./Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top