• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Beaute

?
Banned
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,662
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Shqiptaret ne Belgjik/France

j'arrive mdrr lol
Salut Stealth meqe erdhem dhe shpresoj t'na presesh mire ;) si i pari sofres :)
 

tété

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2010
Postime
1,726
Pikët
0
Vendndodhja
Do te me besh gje vizite?
Përgjigje e: Shqiptaret ne Belgjik/France

Alors, si j'ai bien compris, tu habite France, non?
Où, depuis quand, qu'est-ce que tu fais? Vas-y!:p
 

Beaute

?
Banned
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,662
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Shqiptaret ne Belgjik/France

MDR alb_lover quand je reviens je vues que toi fait qsq je te demande okkkkkkkkkkkkk?

tètè perktheja :p
 

Jolene

🌫
Staff member
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,387
Pikët
113
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Shqiptaret ne Belgjik/France

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=g5Y1VFaCT8Q"]YouTube- Dul lulija te bunari Remix | www.Albanianz.com[/ame]

Kjo pershendetje ju vjen nga un :)
Jeni te pa pam ;) shpresoj tju pelqej kenga sidomos ty belle ;)
 

tété

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2010
Postime
1,726
Pikët
0
Vendndodhja
Do te me besh gje vizite?
Përgjigje e: Shqiptaret ne Belgjik/France

Roxy me vjen keq qe nuk me hapet link-u qe ke vene por duke pare titullin e marr me mend se per cfare behet fjale..

Nje dite do te ta kthej pershendetjen mbrapsht vetem me ler kohen qe te te njoh me mire..:)
 

Jolene

🌫
Staff member
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,387
Pikët
113
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Shqiptaret ne Belgjik/France

Roxy me vjen keq qe nuk me hapet link-u qe ke vene por duke pare titullin e marr me mend se per cfare behet fjale..

Nje dite do te ta kthej pershendetjen mbrapsht vetem me ler kohen qe te te njoh me mire..:)
Zgjodha me te miren te mundshme, meqe ne spo kuptojm car thuhet mendoj se pershtatet me se miri ;)
Sa per kthimin e pershendetjes ktu do jemi ;) Enjoy!
 

tété

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2010
Postime
1,726
Pikët
0
Vendndodhja
Do te me besh gje vizite?
Përgjigje e: Shqiptaret ne Belgjik/France

Zgjodha me te miren te mundshme, meqe ne spo kuptojm car thuhet mendoj se pershtatet me se miri ;)
Sa per kthimin e pershendetjes ktu do jemi ;) Enjoy!
Nga ana tjeter, meqe eshte nje teme per ata qe banojne ne France apo Belgjike, ma ha mendja qe nuk jemi te detyruar qe te flasim shqip, apo jo?
 

tété

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2010
Postime
1,726
Pikët
0
Vendndodhja
Do te me besh gje vizite?
Përgjigje e: Shqiptaret ne Belgjik/France

Ti hidhu si ne shtepine tende se nuk ka problem per mua, por me lejo edhe mua te hidhem sipas menyres time..
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
647
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Shqiptaret ne Belgjik/France

Per Juve qe jetoni ne belgjike ose france nuk esht e domosdoshme te shkruani frengjisht ky nen forum me shume sherben per tju njohur me njeri tjetrin dhe ju jep mundesin te flisni pak me shume per veten duke shkembyer informacione te ndryshme persa i perket jetes tuaj profesioneve gjendjes familjare etj etj
arsyeja tjeter esht qe nese e shkruani frengjishten paster dhe ne menyr inteligjente qe dikush qe lexon ketu te mesoje diçka do ishte mir por kjo frengjishtja e perdorur nga ju esht frengjishte nga kurveleshi prandaj mos u sforconi me gjuhe te huaj kur kemi gjuhen tone qe eshte perle e vertete
ky esht thjesht nji sugjerim nuk ka nevoj te debatohet me shum se kaq
 

Beaute

?
Banned
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,662
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Shqiptaret ne Belgjik/France

Stealth ne flasim ne menyre figurative dhe me netekste e dhe shprehjet tona te perditshme dhe ska asgje per nje sjellje kaq te embel nga ana jote..ketu sjemi per te dhen kurse Frengjishte..perkundrazi argetohemi e jo me kot i hajme dhe germat...se tjet per tdhen leksione Frengjisht tani ka menyra te ndryshme ^per te mesuar gjuhe te huaja ...dhe ironite kurseji ca se un personalisht skam tbej fare me anen Jugore shqiptare ..mduket se ngaterrove pasyren me tenden ;) gjithsesi shum i kendshem comme d'habityde ;)
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Shqiptaret ne Belgjik/France

Vous parlez français comme vous êtes de Kuci :p:p lol.(shaka)
Beni qejf ju se ne nga irlanda na kan diskriminuar na kan fut ne nje me anglin.po ne kemi fituar pamvaresin ore po bejm 90 vjet :D
 
Top