• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptarët në Belgjikë/Francë

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
53,961
Pikët
113
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Arrestohet në Prishtinë gruaja që dyshohet se vrau me sëpatë burrin e saj.

Kosovari u gjet i vdekur në një dhomë në Francë Policia e Kosovës ka arrestuar gruan me prejardhje nga Prishtina e cila dyshohet se vrau me sëpatë burrin e saj në Francë. Arrestimin e saj e ka konfirmuar për rtv21.tv zëdhënësi i Policisë së Kosovës Baki Kelani. “Mund të konfirmojmë se, sot në Prishtinë pas veprimeve operacionale të njësiteve relevante policore, është arrestuar një femër e cila dyshohet se është e përfshirë në një rast penal i cili ka ndodhur kohë më parë jashtë Kosovës. Të gjitha veprimet e mëtutjeshme lidhur me rastin, do të ndërmerren në konsultim dhe koordinim me Prokurorinë kompetente”, tha Kelani. Trupi i A. S, një kosovar 33 vjeç, është gjetur të shtunën pasdite i vdekur në një dhomë në apartamentin në katin e tretë, në rrugën Grande Rue 39 A në Dole, në krahinën e Juras në Francë. Siç raportohet, ai dyshohet të jetë vrarë me një sëpatë e cila është gjetur pranë trupit të tij.

Burimi...21 Media dy ore me heret.

PS: si nuk lexova nje lajm qe shqiptaret................ <punojne>,<vuajne>,vallzojne,ja rrasin selfie ,,,,ufffffffffffffffffff.
 

Beaute

?
Banned
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,662
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Salut tout le monde ici .
Kam nje pyetje shume serioze ndaj do ju a dij per nder Te me ndihmoni.

Ka ndonje nga Mulhouse ne kte faqe ? Ca qyteti Eshte ?
Si Eshte klima? Po njerezit ??
Si Eshte mentaliteti?
Kush jan lagjet me te qeta per te jetuar?
Po pune a gjen ? Sa Eshte rroga minimale et Max meqe Eshte ne kufi me zvicrren e Gjermanin a ka noj avantage ?

Kusherira ime meqe ka njerezit e burrit ne zvicerr do mos iki nga Franca po Te afrohet me ta.
Faleminderit ne avance.
Bisous mes amis.-hug-
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
3,288
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Dimri paksa i ftohte dhe ne vere ka rreshje.Nuk kam jetuar atje por kur jetoja ne France ne vitet 1990,kam perdorur disa here aeroportin Basel/Moulhouse/Freiburg.Qyteti eshte ne kufi me Zvicren dhe Gjermanine.Qyteti eshte pjese e Alzases dhe ka nje fabrike te Peugeot ku punesohen edhe shume shqiptare me sa kam degjuar.
 

Beaute

?
Banned
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,662
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Murik Edhe un kam qen Në aéroport Bale/Mulhouse bashke me kusheriren po ajo don te jetoje atje .
Faleminderit Murik per pergjigjen.:)

Ndonje tjeter mund Te me ndihmoje??
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,053
Pikët
113
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Murik Edhe un kam qen Në aéroport Bale/Mulhouse bashke me kusheriren po ajo don te jetoje atje .
Faleminderit Murik per pergjigjen.:)

Ndonje tjeter mund Te me ndihmoje??
Bonjour Madam Bukuri...

Po erdhe dhe ti ne Mulhouse me jetu, mua dhe Benin na ke sa qel e mshel syte aty per kafe...``fumato``

Ku je moj se sta kam ndegju moti zerin kendej pari (forumit verdall mendoj)...?-hug-


P.s. kam udhetu moti kohe andej pari, por sdi cfare te them....
Klima eshte e ftofte...me sa di pak dicka...
 
Last edited:

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
53,961
Pikët
113
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Salut tout le monde ici .
Kam nje pyetje shume serioze ndaj do ju a dij per nder Te me ndihmoni.

Ka ndonje nga Mulhouse ne kte faqe ? Ca qyteti Eshte ?
Si Eshte klima? Po njerezit ??
Si Eshte mentaliteti?
Kush jan lagjet me te qeta per te jetuar?
Po pune a gjen ? Sa Eshte rroga minimale et Max meqe Eshte ne kufi me zvicrren e Gjermanin a ka noj avantage ?

Kusherira ime meqe ka njerezit e burrit ne zvicerr do mos iki nga Franca po Te afrohet me ta.
Faleminderit ne avance.
Bisous mes amis.-hug-
Te jep Beni pergjigje te henen ose te marten pos harrova per Mulhouse,nga franceze qe kam ne pune(nejse mbiemrat i kane deutsch).Me e bukura me tha nje punonjes SOT djale i ri francez,qe ka paguar.....150 euro ne VIT si takse per studentat??????????????????????
 

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
11,746
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

S'ja kam idene Bea....edhe nqs s'gjen pune aty mund te shikoje ne Gjer ose Svicer..ka shume qe jetojne ne Fr dhe kalojne kufirin per pune.
Ishalla merr infot qe do :)
 

Beaute

?
Banned
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,662
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Bonjour Madam Bukuri...

Po erdhe dhe ti ne Mulhouse me jetu, mua dhe Benin na ke sa qel e mshel syte aty per kafe...``fumato``

Ku je moj se sta kam ndegju moti zerin kendej pari (forumit verdall mendoj)...?-hug-


P.s. kam udhetu moti kohe andej pari, por sdi cfare te them....
Klima eshte e ftofte...me sa di pak dicka...
Bonsoir monsieur Agaaaa si t’kam ??-hug-
Po erdha un atje vous êtes bienvenue ( jeni te mire se ardhur) pa diskutim po do ishte e veshtire se un Jam mesuar me klimen ne bregdet.:)
Edhe kusherira ime ndaj po mbledh gjitha infot -qesh-
Sidoqofte ajo besoj se do levize qe Te afrohet me njerezit e burrit.
Na hongren jetén kta spanjollet e zvicerriànet:p

Te perqafoj shuuuuummm .:)
 

Beaute

?
Banned
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,662
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Te jep Beni pergjigje te henen ose te marten pos harrova per Mulhouse,nga franceze qe kam ne pune(nejse mbiemrat i kane deutsch).Me e bukura me tha nje punonjes SOT djale i ri francez,qe ka paguar.....150 euro ne VIT si takse per studentat??????????????????????
Pse kot Te them un je njesh Ti ???
Shuuummm Faleminderit Beni gjithmon présent e i gatshem per cdo lloj ndihme.
Faleminderit nese do me ndihmosh .-hug-
Me vjen keq per te Po Eshte zgjedhja e saj e nese i behet mire normal sja pertoj as un e pim Kafen Te tre bashke pastaj ti un e Agga Samiuuu .:p
Hugss
 

Beaute

?
Banned
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,662
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

S'ja kam idene Bea....edhe nqs s'gjen pune aty mund te shikoje ne Gjer ose Svicer..ka shume qe jetojne ne Fr dhe kalojne kufirin per pune.
Ishalla merr infot qe do :)
Ma chérie ajo Eshte e diplomuar per mjekesi nuk besoj Te jet e veshtire as i shoqi po a ka veshtiresi si vend doja Te dija . Se ti e di qe cdo pellembe ne France Eshte e bukur po pa pune aha nuk ja del .:p
Sidoqofte Edhe ky Eshte bon avantage vivre ici et travaille ailleurs. Lol nga Te shkoi menja .:D

Merci chérie -hug-
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
53,961
Pikët
113
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Bonsoir monsieur Agaaaa si t’kam ??-hug-
Po erdha un atje vous êtes bienvenue ( jeni te mire se ardhur) pa diskutim po do ishte e veshtire se un Jam mesuar me klimen ne bregdet.:)
Edhe kusherira ime ndaj po mbledh gjitha infot -qesh-
Sidoqofte ajo besoj se do levize qe Te afrohet me njerezit e burrit.
Na hongren jetén kta spanjollet e zvicerriànet:p

Te perqafoj shuuuuummm .:)
Po dgjove mu....rri atje ku je.
 

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
11,746
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Bea , akoma ma mire per mjeksi se dihet qe s'rri pa pune shume kohe...ne cdo shtet :d
Kam nje te njohur qe jetojne ne Fr dhe punojne ne Zvicer , rroga rien a voir...mdr donc perfitim :d
-hug-
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
7,629
Pikët
113
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Muhlousi vendi i trafikanteve te shqiptareve qe merren me droge...francezet nga muhlousi me rracistat dhe me te trashet e frances si nga mendja edhe nga trupi ...klima gri, ftohte,debore ,diellin e shikon per here te fundit ne shtator dhe del ne maj...
Habitem njerezit ku te duan te jetojne ne jug ,harxhojne gjithe ekonimirat dhe ne pleqeri e kalojne ne jug...sa per kusherinjte me mire ti shikosh rralle e permall se shume e perlume..
 
Last edited:

Beaute

?
Banned
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,662
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Po dgjove mu....rri atje ku je.
Un Jam lind per te shetit buze detit vranesira me vdes . Behet fjale per kusheriren .:)

@ mima qenka intéressant mdr :p po me kte qe Tha marya o la la larg halleve .:S

Marya ke te njohur atje ? Nga i di kto info .:O
Faleminderit qe mi the te pakten ti thèm mos i ngrihet mendja kot . Ktu Eshte qytet i zhurmshem po kshu gjerash nuk ka atje qenka béterr.

Po lâgje te qeta apo ndonje qytet apo village à côté de suisse ku Eshte vertet calme ke me sugjeron ?!!!
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,580
Pikët
113
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

PENSEES

Je pense à toi tu sais
Dès que le jour paraît
Je pense à toi crois-moi
Lorsque la nuit arrive
Et que s'endort enfin
Ma vie à la dérive


Je pense à toi vraiment
Partout, à tout moment
Et en toute saison

Quand le soleil d'été
Réchauffe un peu les cœurs
Sauf le mien qui se meurt
Et quand le ciel d'hiver
Déverse ses flocons
Blancs de neige et de mort
Je pense à toi encore

Quand Halloween déploie
Son masque grimaçant
A la rousse saison
Citrouilles et potirons
Je pense à toi tu vois

Quand le lilas fleurit
Et que le blanc muguet
Embaume au mois de mai
Je pense à toi aussi

Quand j'entends les clameurs
D'une école primaire
Ou que fuse dans l'air
Un rire adolescent
Quand passe un étudiant
Aux yeux noirs et rieurs
Je pense à toi mon cœur

Je pense à toi sans fin
Et dans mes rêves lourds
Où tu reviens parfois
Je crois que tu me voies
Je crie dans mon sommeil
Ton prénom Adrien
Mais tu ne m'entends pas
Tu es loin et si froid
Malgré mes mots d'amour

Alors je me réveille
Sur d'autres lendemains
Et pense à toi toujours

Papa et maman
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
3,288
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Putain je commence a oublier le francais.J'ai vecu 10 anns en France et ca me manque parfois. Ici aux etas unis de temps en temps je parle francais avec des marocains qui viennent dans les caffees albanais. A l'epoque il y avat tres peu d'albanais en France. A ce que je vois maintenant il y a beacoup plus d'albanais la bas. La vie etais pas cher avec le franc. Je parle de 1990. Putain ca fait longtemps.J'etais jeune, j'avais 18 anns quand j'y suis arrive en France.
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
7,629
Pikët
113
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Tani nuk thuhet me putain, thuhet punaise :)
 
Top