• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptarët në Belgjikë/Francë

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
11,537
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Thuhet mo thuhet...mo degjo Marya'n :p
Ndoshta ka ma shume se ne ato vite Murik , por ku jam une nuk njoh ( 2-3 her ne 19 vjet jam hasur me shq ketej )
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
7,021
Pikët
113
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Thuhet mo thuhet...mo degjo Marya'n :p
Ndoshta ka ma shume se ne ato vite Murik , por ku jam une nuk njoh ( 2-3 her ne 19 vjet jam hasur me shq ketej )
ku qenke ti mi Mim
une jam qe ne 2009 ne kete qytet, , nuk degjoja shqipe me perpara , por keto 3 vitet e fundit, degjoj vec shqip-enderron-``chairhide``
 

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
11,537
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Region Parisienne Marya (petite couronne ) ndodhta ne qender ka me shume ....
ku qenke ti mi Mim
une jam qe ne 2009 ne kete qytet, , nuk degjoja shqipe me perpara , por keto 3 vitet e fundit, degjoj vec shqip-enderron-``chairhide``
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 27, 2010
Postime
3,673
Pikët
113
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Hajdeni nga jugu ju verioret , tju vi shqiptari tju kerkoj far kosi tek dera .
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,653
Pikët
113
Përgjigje e: Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Bea, jette un oeil aux villes/villages ici...pres de Suisse :)


https://www.villorama.com/ville/suisse/villes-proches.html

http://fr.thetimenow.com/cities-nearby.php?city=2660646

Kam nje kusherire te pare te martuar me nje durrsak te cilet jetojne ne Nice te Frances.

Motra vajti me pushime atje dhe j'u vodh kuleta. Dyshohet per te shoqin e kusherires i cili eshte drogaxhi dhe eshte ajo (kusherira) qe i kontrollon buxhetin. Ne nuk mundem te hapnim goje.

Cfare ndodhi ne Nice te Frances ne vitin 2016-te? Ne shetitoren e Anglezeve?


Ke pergjoni ju ?


Adea
 

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
11,537
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Kam nje kusherire te pare te martuar me nje durrsak te cilet jetojne ne Nice te Frances.

Motra vajti me pushime atje dhe j'u vodh kuleta. Dyshohet per te shoqin e kusherires i cili eshte drogaxhi dhe eshte ajo (kusherira) qe i kontrollon buxhetin. Ne nuk mundem te hapnim goje.

Cfare ndodhi ne Nice te Frances ne vitin 2016-te? Ne shetitoren e Anglezeve?


Ke pergjoni ju ?


Adea
Ç'lidhje ka kjo qe thua ti me ate qe postova une ??? :rolleyes: :unsure: Shshshshshtt...jena te FBI'se🤪
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
17,074
Pikët
113

Shume histori e trishte,..:(

11 veta jetojne me 180 mije leke ne muajj.

Dhe nje femer qe masakrohet, se i eshte dashur te "punoje" per te mbajtur ata 11 ne shqiperi.
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
7,021
Pikët
113
Gjynah e shkreta, e lexova ne mediat,mendonin te ishte rumune, por qenka shqiptare, Gjynah, ngushellime familjareve
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
7,021
Pikët
113
Juve qe jetoni Ne bruksel , cfare linje avioni perdorni per ne tirane???
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,005
Pikët
113
Aimez-vous le passé

Aimez-vous le passé
Et rêver d’histoires
Évocatoires
Aux contours effacés ?

Les vieilles chambres
Veuves de pas
Qui sentent tout bas
L’iris et l’ambre ;

La pâleur des portraits,
Les reliques usées
Que des morts ont baisées,
Chère, je voudrais

Qu’elles vous soient chères,
Et vous parlent un peu
D’un cœur poussiéreux
Et plein de mystère.
__________________________________
Paul-Jean Toulet
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
39,784
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Ka njeri live nga Belgjika k’tu ?
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
12,318
Pikët
113
Ju qe jetoni ne France a mund te me konfirmoni nje lajm qe sapo degjova.

Marconi ka nxjer ligj qe fjalet Nena dhe Babai nuk do te perdoren me ne shkolla por prindi numer 1 dhe numer 2?:eek:
 
Top