• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptarët në Belgjikë/Francë

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
6,090
Pikët
113
-qesh- formulari eshte Mutter Vater
Si eshte kryesori qe mbajn mbiemrin Tim?
Tani ka edhe raste kur nena eshte e fiksuar ne karriere edhe le burrin ne shtepi per tu kujdesur për femijet edhe emri i pare (pra ai qe marin ne telefon për raste) eshte I tij mirepo per shumicen eshte nena ajo qe le punen e shkon me vrap :)

Emri pastaj tjeter gje. Nje ish koleg u martua me nje kineze, ajo nuk ishte dakort te merte mbiemrin e tij nese ky nuk merte gjithashtu mbiemrin e saj, e keshtu ai u be nga Smith qe ishte Lee-Smith. Ka lloj llojsh.
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,187
Pikët
113
Tani ka edhe raste kur nena eshte e fiksuar ne karriere edhe le burrin ne shtepi per tu kujdesur për femijet edhe emri i pare (pra ai qe marin ne telefon për raste) eshte I tij mirepo per shumicen eshte nena ajo qe le punen e shkon me vrap :)

Emri pastaj tjeter gje. Nje ish koleg u martua me nje kineze, ajo nuk ishte dakort te merte mbiemrin e tij nese ky nuk merte gjithashtu mbiemrin e saj, e keshtu ai u be nga Smith qe ishte Lee-Smith. Ka lloj llojsh.
S'paskan qene te kurorezuem se pendryshe do ishte Corona-Smith ! lol (humor pa kripe)
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
7,180
Pikët
113
plazhi rreth 20 km qe bashkon francen me belgjiken , shkoni ndonjehere se ja vlene,

 
Last edited:
Top