• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptarët në Greqi

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
33,030
Pikët
113
Me vjen keq per shqiptaret ne greqi, torturohen ne pune te shkretet per 30 euro dita.
mbase po ka dhe qe shumicen e kohes bejne qef , jo si ktej nga ne qe jetojn vec me pagu bills ….

jeta ne evrope eshte me laid back kudo
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,145
Pikët
113
Vellaqkos dhe motlas arvanitoskoi.Kam nevojos per ndihmos tuajas per perkthiqiros....

Ο υπουργός Δικαιοσύνης Κώστας Τσιάρας |SOOC ΕΛΛΑΔΑ Ο νέος Ποινικός Κώδικας επαναφέρει τις παλιές ποινές φυλάκισης για βλασφημία

Σύμφωνα με τον υπουργό Δικαιοσύνης, οι αλλαγές που αφορούν τον Ποινικό Κώδικα έχουν ως εξής:

Βλασφημία

Επαναφορά κακόβουλης βλασφημίας και καθύβριση θρησκευμάτων (αρ. 198 ΠΚ). Προβλέπει φυλάκιση έως 2 έτη όποιος κακόβουλα καθυβρίζει τον Θεό και όποιος δημόσια και κακόβουλα καθυβρίζει την ορθόδοξη Εκκλησία ή άλλη θρησκεία ανεκτή στην Ελλάδα.

......................................................................................................


Ποιο είναι το έννομο αγαθό που προστατεύει η επαναφορά του αδικήματος της κακόβουλης βλασφημίας; Να πάει στην κόλαση αυτός που βλασφημεί, να πάει και φυλακή; Ποιοι είχαν τέτοια διάταξη; Μόνο τα μεσανατολικά ή ασιατικά φονταμενταλιστικά κράτη την είχαν αυτή τη διάταξη.

11 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019, 15:38


Efkalisto.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,145
Pikët
113
@pablito

Mos u habit....


Tek 1.08 sec ne te majte njoni pite frapene e famshme.
Ne 3.03 ato tendat apet majtas mase ores 23.00 ishin plot.
Pishim dhe JO noi birre por DISA.
Masanej te nesermen ja kellcisshim per...
NUK pashe ne ate pjese qe beja plazhin...........BETON.
PS: me vje INOT derri,por skemi cbojm.
Inshallah kemi ndonje shqiptar qe banon atje.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,321
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Pikerisht ky zotni i ka rene kokes problemit me ate pohim te sinqerte qe shprehu....

pikerisht eshte feja dhe politikat percarese qe ka bere kundrejt kombit tone per ta tjetersuar e te na vere te vllavritemi......verem kur te arrijme qe ti gjejme vendin e duhur kishave dhe xhamive, vetem athere do te kemi mundesi te fillojme nje dialog vllaznish midis jo vetem kufinit jugor por edhe me Shqiptaret e tjetersuar ne Maqedoni, Serbi dhe Mal te zi.

Cdo material i tille perben nje mjet sensibilizimi per te mbajtur gjalle dhe per te mos harruar dhe gjithmone per tu betuar qe kombin do ta bashkojme me cdo menyre kushdo qofte vlera e sakrifices.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,145
Pikët
113
PS...te menosh qe per kte JEVGUN....KATUNARET ne troje pagushin bileten 70(apo sa ishte)euro.
A ka me specie KLLUFE????
 
Top