• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptarët në Itali

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
31,996
Pikët
113
Skam t'drejt vote as kendej as andej po nuk Thom qe ske te drejte. Po ki parasysh qe ktu o : fatta la legge , trovato l'inganno .
Propaganda Ledio.
Ne Itali e keni te dyja nenshtetsite
 

Eba

V.I.P
Anëtar
Jan 19, 2021
Postime
2,137
Pikët
113
Jooo 🙈
Atehere do kemi Delten e do mbyllemi prap
Edhe sipas meje. Po çti bej prinderve. Duan te ikin ne shtator se ashtu kane nja dy sebepe. Dmth mora lejet kot ato dy jave. Ne kte pike do rri aty ku do iki javen qe vjen e kismet do iki ne shtator (corona permettendo) nja nje jave. Mka marre malli te iki ne Shqiperi, u bene nja 2 vjet qe skam qene.
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,749
Pikët
113
Po mundohem te gjej nje informacion te sakte por nuk jam ende e sigurt. Di kush ndonje rast qe ka kaluar tranzit nga Italia, a kerkojne test? Dmth te mos dalesh fare nga aeroporti, jo tranzit me makine. Se per kete rastin e dyte, informacioni ishte i qarte.
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
31,996
Pikët
113
Po mundohem te gjej nje informacion te sakte por nuk jam ende e sigurt. Di kush ndonje rast qe ka kaluar tranzit nga Italia, a kerkojne test? Dmth te mos dalesh fare nga aeroporti, jo tranzit me makine. Se per kete rastin e dyte, informacioni ishte i qarte.
Mesa di une nuk duhet
 
Anëtar
Sep 19, 2020
Postime
3,617
Pikët
113
Po mundohem te gjej nje informacion te sakte por nuk jam ende e sigurt. Di kush ndonje rast qe ka kaluar tranzit nga Italia, a kerkojne test? Dmth te mos dalesh fare nga aeroporti, jo tranzit me makine. Se per kete rastin e dyte, informacioni ishte i qarte.
Nuk te nevojitet nqfse je transit per jo me shume se 36 ore (e kam highlight me te verdhe me poshte).
Screenshot_20210711-211109_Chrome.jpg
Screenshot_20210711-211131_Chrome.jpg
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,749
Pikët
113
Edhe nje pyetje tjeter, nese ka udhetuar kush nga Italia per ne Shqiperi a kerkojne test negativ kur mberrin ne Shqiperi?
Faleminderit paraprakisht.
 

Passion

V.I.P
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
16,459
Pikët
113
Edhe nje pyetje tjeter, nese ka udhetuar kush nga Italia per ne Shqiperi a kerkojne test negativ kur mberrin ne Shqiperi?
Faleminderit paraprakisht.
Para dy muajsh jo. :)
Tashme se di,por jam ne pritje te nje personi nga Italia,e pse kur iku me kartele vaksinimi kish bere test serish ne aeroport. :oops:
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,749
Pikët
113
Para dy muajsh jo. :)
Tashme se di,por jam ne pritje te nje personi nga Italia,e pse kur iku me kartele vaksinimi kish bere test serish ne aeroport. :oops:
Vetem BE i njeh vaksinat e saj automatikisht. Per shtetet jashte saj, duhet marreveshje specifike me secilin shtet te BE.

Rrofsh
 

Passion

V.I.P
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
16,459
Pikët
113
Rroft Ramazoni me mbrojtjen qe na ben.

Kjo s'paska sens mos ti njohin vaksinat e shteteve jashte BE-se.
 

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
7,506
Pikët
113
Rroft Ramazoni me mbrojtjen qe na ben.

Kjo s'paska sens mos ti njohin vaksinat e shteteve jashte BE-se.
Problemi i tamponit eshte se mbas vaksines njerzit mund te infektohen serisht me covid
ndaj dhe behet tamponi. kjo eshte e gjitha 😉
 

Passion

V.I.P
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
16,459
Pikët
113
Problemi i tamponit eshte se mbas vaksines njerzit mund te infektohen serisht me covid
ndaj dhe behet tamponi. kjo eshte e gjithe 😉
6 muaj eshte garanci zotrote

Kartela e vaksines shkruan qe as 20 dit nuk kan qe e kane bere Lover.

Thuaj biznes i mire per organizuesit (te besojme).
 
  • Like
Reactions: Eba

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
7,506
Pikët
113
6 muaj eshte garanci zotrote

Kartela e vaksines shkruan qe as 20 dit nuk kan qe e kane bere Lover.

Thuaj biznes i mire per organizuesit (te besojme).
Kjo puna e mutacionit u perfol shume
kshu qe virusi ndryshoi 🤯
nuk po merret me vesh k'jo pune .
le te jetojme sa ta kena rrisk se vallaj ktej nga
zona ima pleqt u rralluan
 

Eba

V.I.P
Anëtar
Jan 19, 2021
Postime
2,137
Pikët
113
Kjo puna e mutacionit u perfol shume
kshu qe virusi ndryshoi 🤯
nuk po merret me vesh k'jo pune .
le te jetojme sa ta kena rrisk se vallaj ktej nga
zona ima pleqt u rralluan
Ne ckuptim? Dmth edhe ata te vaksinuarit u rralluan? Kur, pse, si?
@Mistrece Kur hyn ne Shqiperi nga Italia, nuk te kerkojne asgje. Kur hyn ne Itali nga Shqiperia te duhet te besh nje tampon molecolar.Mesa di une vlen tamponi i bere ose ne spitalin Amerikan ose ne Rinas, te tjeret jo. Tek spitali Amerikan kushton 45€ ne Rinas nuk e di.
Lajmet jane te kesaj jave.
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,749
Pikët
113
Ne ckuptim? Dmth edhe ata te vaksinuarit u rralluan? Kur, pse, si?
@Mistrece Kur hyn ne Shqiperi nga Italia, nuk te kerkojne asgje. Kur hyn ne Itali nga Shqiperia te duhet te besh nje tampon molecolar.Mesa di une vlen tamponi i bere ose ne spitalin Amerikan ose ne Rinas, te tjeret jo. Tek spitali Amerikan kushton 45€ ne Rinas nuk e di.
Lajmet jane te kesaj jave.
Faleminderit.
I gjithe problemi im ne lidhje me informacionet eshte se une do jem tranzit ne Itali. Prandaj e kisha te paqarte se cfare ndodh nese nuk le aeroportin.
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
17,401
Pikët
113
Ne ckuptim? Dmth edhe ata te vaksinuarit u rralluan? Kur, pse, si?
@Mistrece Kur hyn ne Shqiperi nga Italia, nuk te kerkojne asgje. Kur hyn ne Itali nga Shqiperia te duhet te besh nje tampon molecolar.Mesa di une vlen tamponi i bere ose ne spitalin Amerikan ose ne Rinas, te tjeret jo. Tek spitali Amerikan kushton 45€ ne Rinas nuk e di.
Lajmet jane te kesaj jave.
Per ne itali nga shqiperia vlejne tamponet te bera edhe ne laboratore te tjere.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,803
Pikët
113
Unë si kuptoj këto tamponet, duhet ai i shpejti që e merr përgjigjen për pesë minuta apo ai tjetri ?
 
Top