• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptaret ne Amerike.

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,957
Pikët
113
...........

 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,957
Pikët
113
Do t'i lutesha te gjith shqiptareve qe kan FB to shkruajne dicka tek faqa e Tucker Carlson sepse eshte e treta here qe ai perdor Kosoven si shembull chaosi dhe anarkie ne lidhje me trazirat qe po ndodhin ne Amerike.

Une ja cova nje mesazh!

Kjo eshte adresa ku mund t'i shkruani. Emisioni ku ai permendi Kosoven per here te fundit ishte mbreme me titullin "Kill the police" dhe "Death to America".

Kur te shkoni tek faqa me poshte klikoni videon me titujt qe permenda ne reshtin lart. Degjojeni nga minuta 5:45.

Shprendajeni kete link qe te shkrujane sa me shume shqiptare te faqa e tij. Kjo qe po ben ai jo vetem qe nuk eshte e vertete por edhe e padrejte. Emisioni i tij eshte me ndjekuri ne Amerike per me shume se 2 muaj tashme!
 
Last edited:

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,914
Pikët
113
Turmat i kishin qejf <inovacionet>.Nje te djele ne shtatorin e 1906-es 40.000....BESTIE te LINDURA erdhen per ta kqyrur.
A eshte ky njeri?

utyurte.jpg

Pyesnin vocrraket dhe cucat <prinderit> apo KAFSHET e tyre.Kur dilte nga <vila> ku <pushonte> apo sporadisht e...
gjimonin,
i
bertisnin
e
cponin
e....
TALLNIN.

Ishte LLOGJIKE qe kur...............NJERIU NDJEHEJ i POSHTERUAR(ne kete fare FEJE)do behej AGRESIV me kalimin e kohes.

Pas te GJITHAVE ketyre POSHTERSIRAVE e derguan ne <kulle> me pagen.....8,35 dollarë për gjashtë muaj.

Nga ana tjetër, misionari......... u vlerësua me një medalje të artë nga antropologët.

PS....KESHTU eshte bere ajo usa e juaj e madhe.

Te tjerat jane = PERRALLA apo te drejtat e....DARIT.

Vielen DANK.
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,159
Pikët
113
Do t'i lutesha te gjith shqiptareve qe kan FB to shkruajne dicka tek faqa e Tucker Carlson sepse eshte e treta here qe ai perdor Kosoven si shembull chaosi dhe anarkie ne lidhje me trazirat qe po ndodhin ne Amerike.

Une ja cova nje mesazh!

Kjo eshte adresa ku mund t'i shkruani. Emisioni ku ai permendi Kosoven per here te fundit ishte mbreme me titullin "Kill the police" dhe "Death to America".

Kur te shkoni tek faqa me poshte klikoni videon me titujt qe permenda ne reshtin lart. Degjojeni nga minuta 5:45.

Shprendajeni kete link qe te shkrujane sa me shume shqiptare te faqa e tij. Kjo qe po ben ai jo vetem qe nuk eshte e vertete por edhe e padrejte. Emisioni i tij eshte me ndjekuri ne Amerike per me shume se 2 muaj tashme!
Paske filluar te kuptosh dicka. Good.

By the way, un hyj nje here ne 6 muaj ne fb, dhe kur hyj nuk kam ndermend te merrem me faqen e ketij idiotit karlson.
 

Erdhi Dimri

me ortekë
Anëtar
Sep 9, 2017
Postime
2,173
Pikët
113
Vendndodhja
Upstate NY
Paske filluar te kuptosh dicka. Good.

By the way, un hyj nje here ne 6 muaj ne fb, dhe kur hyj nuk kam ndermend te merrem me faqen e ketij idiotit karlson.
Shoket e Don Rrotes marrin leksione nga Russian Times. Atje perdoret Kosova si shembull per cdo te zeze qe i ndodh planetit.

Nje trampian i Forum-Al tha nje dite qe si Fox News nuk ka ne bote… c'e do qe i paska zene virusi rus keta te Fox.
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,159
Pikët
113
Shoket e Don Rrotes marrin leksione nga Russian Times. Atje perdoret Kosova si shembull per cdo te zeze qe i ndodh planetit.

Nje trampian i Forum-Al tha nje dite qe si Fox News nuk ka ne bote… c'e do qe i paska zene virusi rus keta te Fox.
Fiks te njejten gje mendova dhe une, jane rusofona lol.
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,159
Pikët
113
E ke thene i pari kete ;)
Eshte e lehte ta kuptosh, karlsoni nuk e con cunin ushtar as ne estoni, letoni, shqiperi, sllovaki, mal te zi, e ka thene me gojen e tij. Dhe putini eshte krejtesisht dakord, i duhen te gjitha keto vende ti kete nen influencen e tij.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
50,318
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Eshte e lehte ta kuptosh, karlsoni nuk e con cunin ushtar as ne estoni, letoni, shqiperi, sllovaki, mal te zi, e ka thene me gojen e tij. Dhe putini eshte krejtesisht dakord, i duhen te gjitha keto vende ti kete nen influencen e tij.

Land a e di ti qe kur shkon dikush ketu ne ushtri, prindi nuk ka kontrroll se ku do tja cojne femijen e tij.......

cfar mendon se ti se ca eshte ushtria ketu sikur ne shqiperi qe me mik i vinin ne guzhine apo me qeru patatet tek repartet e kundraajroreve ne Kamez....

po i shkoj femija ushtar do te jete nen vartesine e tjeter nje komande....bile edhe rezervist te jete se kontrollon dot se ku e si do te shkoje.
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,159
Pikët
113
Land a e di ti qe kur shkon dikush ketu ne ushtri, prindi nuk ka kontrroll se ku do tja cojne femijen e tij.......

cfar mendon se ti se ca eshte ushtria ketu sikur ne shqiperi qe me mik i vinin ne guzhine apo me qeru patatet tek repartet e kundraajroreve ne Kamez....

po i shkoj femija ushtar do te jete nen vartesine e tjeter nje komande....bile edhe rezervist te jete se kontrollon dot se ku e si do te shkoje.
Lere ate muhabet, se cunat ushtare te amerikes garantuan me shume se 7 dekada civilizim perendimor. Perndryshe i con rusi me, gjith qef cunat, do i coje ne bjellorusi madje keto dite.

Ate do putini, fushe te lire, ne estoni, lituani, sllovaki, mal te zi, shqiperi e kudo tjeter.

Un do te te keshilloja te lexoje Gjigandin Henry Kissinger, jo kte budallain e foxit karlson.

Gjigande si Kissinger bene great Ameriken kte qe eshte sot.
 

Erdhi Dimri

me ortekë
Anëtar
Sep 9, 2017
Postime
2,173
Pikët
113
Vendndodhja
Upstate NY
Lere ate muhabet, se cunat ushtare te amerikes garantuan me shume se 7 dekada civilizim perendimor. Perndryshe i con rusi me, gjith qef cunat, do i coje ne bjellorusi madje keto dite.

Ate do putini, fushe te lire, ne estoni, lituani, sllovaki, mal te zi, shqiperi e kudo tjeter.

Un do te te keshilloja te lexoje Gjigandin Henry Kissinger, jo kte budallain e foxit karlson.

Gjigande si Kissinger bene great Ameriken kte qe eshte sot.
T'ju rroje Sorosi e Clintoni ketyre --se ata e bene Trampin president.

Amerikanet nuk jane budallenj si kujtojne disa (kjo do te vertetohet me 2 nentor). Si e pane se c'mall ishin sorosianet (qe bene fushate elektorale duke lavderuar refugjatet, gejte e myslimanet ne nje vend ku te gjithe bashke nuk bejne as 5% te popullsise), mese normale qe vajten te Don Rrota (qe perfaqesonte 20% evangjelistet, 3% Tea Party Republicans dhe 0000.1% llotaristet e Forum-AL).

Nejse, bota perendimore ka probleme serioze, por eshte fatkeqesi (sic e ke thene kaq here) qe SHBA te anoje nga Rusia… aq me teper kur Rusia nuk merr anen e SHBA kundra Kines.... se nese kjo ndodhte edhe ia vlente me u marr me rasputinet.
 
Last edited:

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,159
Pikët
113
T'ju rroje Sorosi e Clintoni ketyre --se ata e bene Trampin president.

Amerikanet nuk jane budallenj si kujtojne disa (kjo do te vertetohet me 2 nentor). Si e pane se c'mall ishin sorosianet (qe bene fushate elektorale duke lavderuar gejt e myslimanet ne nje vend ku gejte e myslimanet nuk jane as 4% e popullsise), mese normale qe vajten te Don Rrota (qe perfaqesonte 20% evangjelistet, 3% Tea Party Republicans dhe 0000.5% llotaristet e Forum-AL).

Nejse, bota perendimore ka probleme serioze, por eshte fatkeqesi (sic e ke thene kaq here) qe SHBA te anoje nga Rusia… aq me teper kur Rusia nuk merr anen e SHBA kundra Kines.... se nese kjo ndodhte edhe ia vlente me u marr me rasputinet.
Assange.
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,605
Pikët
113
Do t'i lutesha te gjith shqiptareve qe kan FB to shkruajne dicka tek faqa e Tucker Carlson sepse eshte e treta here qe ai perdor Kosoven si shembull chaosi dhe anarkie ne lidhje me trazirat qe po ndodhin ne Amerike.

Une ja cova nje mesazh!

Kjo eshte adresa ku mund t'i shkruani. Emisioni ku ai permendi Kosoven per here te fundit ishte mbreme me titullin "Kill the police" dhe "Death to America".

Kur te shkoni tek faqa me poshte klikoni videon me titujt qe permenda ne reshtin lart. Degjojeni nga minuta 5:45.

Shprendajeni kete link qe te shkrujane sa me shume shqiptare te faqa e tij. Kjo qe po ben ai jo vetem qe nuk eshte e vertete por edhe e padrejte. Emisioni i tij eshte me ndjekuri ne Amerike per me shume se 2 muaj tashme!
Noooo sh.tttttttt. ???
Cne keshtu Tucker-i juaj qe me shume elozhe i keni thurur ju trumpistet e Forum-Al se dhe vete Trapi? Prit prit se ky eshte vec fillimi.
 
Top