• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptaret ne Amerike.

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
50,318
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Lere ate muhabet, se cunat ushtare te amerikes garantuan me shume se 7 dekada civilizim perendimor. Perndryshe i con rusi me, gjith qef cunat, do i coje ne bjellorusi madje keto dite.

Ate do putini, fushe te lire, ne estoni, lituani, sllovaki, mal te zi, shqiperi e kudo tjeter.

Un do te te keshilloja te lexoje Gjigandin Henry Kissinger, jo kte budallain e foxit karlson.

Gjigande si Kissinger bene great Ameriken kte qe eshte sot.

Po po dukesh qe e njofke mire.....aq te madhe e bene sa cuan 80% te industrise ne Kine.............dhe ky qorri cifut ishte ideatori dhe permbushesi i endrres se keqe.
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,159
Pikët
113
Po po dukesh qe e njofke mire.....aq te madhe e bene sa cuan 80% te industrise ne Kine.............dhe ky qorri cifut ishte ideatori dhe permbushesi i endrres se keqe.
?


https://www.forbes.com/sites/stuartanderson/2020/08/31/h-1b-visa-denials-continue-to-mount-for-companies/

Ti nuk njeh realitetin amerikan plako.
Gjithsesi, pa qene i ndergjegjshem dhe pa dashur( sepse Amerika ka perfitim marramendes nese thith trurin e pjeseve te tjera te botes...ka dekada qe e thith) po i ben nder Europes, kesaj te fundit i behet mire nese nuk i iken truri.
 
Last edited by a moderator:

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,914
Pikët
113
ANALISTI SHQIPTARO-AMERIKAN DREJTUAR KURTIT: NUK KEMI NEVOJË PËR MËSUES.

Shqiptari-amerikanos, ka reaguar ndaj thirrjes së Albin Kurti ka bërë për diasporës shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për ta votuar Joe Biden.
Skiptari me cobure plisi tha se..................Relacioni Amerikë-shqiptarë nuk është tavolinë bixhozi ku vendosen baste që panevojshëm mund t’u kushtojnë shqiptarëve kudo.
Analisti që jeton në Amerikë i tha Kurtit se .....ata nuk kanë nevojë për mësues.

Postimi i plotë:

Njerëzit që.......... nuk janë shtetas amerikanë nuk duhet të përzihen apo tentojnë të influencojnë votuesit amerikanë për kënd të votojnë në Amerikë. Kjo vlen sidomos për politikanët shqiptarë në Ballkan.
Relacioni Amerikë-shqiptarë nuk është tavolinë bixhozi ku vendosen baste që panevojshëm mund t’u kushtojnë shqiptarëve kudo.

Shtetasit amerikanë me përkatësi apo....... prejardhje shqiptare janë njerëz të dijshëm dhe do të votojmë sipas vullnetit të lirë. Afër 1 milionë shqiptarë të Amerikës nuk kanë nevojë për mësues apo tutorë si të votojmë.
Mjaft me thirrje dhe sjellje politike, demokratike dhe legale të rrezikshme!

INSAJDERI......rreth 2 orë më parë.

DARIskiptaris ashtna....Uka i Leshajve.
 

Erdhi Dimri

me ortekë
Anëtar
Sep 9, 2017
Postime
2,173
Pikët
113
Vendndodhja
Upstate NY
Sinqerisht,

Si i lejoi shteti amerikan nje kompanie farmaceutike te shkaterroje 500.000 jete e pakta? A ka shtet ketu mo cuna? E kujt i hyjne ne pune keto gjyqe, kur mijera doktore marrin ryshfete nga kompanite farmceutike?

 
Last edited:

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,914
Pikët
113
Po vrej tek nji kanal.....................rus, qe dun me prish Plaza Casino.
Dihet perse???????????
Sipas ruseve, Carl Ichan nuk eshte dakord.
Noi gjo ka juve??????????
 

Damastion

V.I.P
Anëtar
Jan 31, 2014
Postime
2,456
Pikët
63
Top