• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptaret ne Amerike.

Erdhi Dimri

me ortekë
Anëtar
Sep 9, 2017
Postime
2,174
Pikët
113
Vendndodhja
Upstate NY
Ne ca vendi rrije ti?

North NY...

Nejse, Vermonti dhe Kanadaja me duken me mire per te qendruar per fare. Ne Ameriqi i kemi politikanet si Sali Berisha dhe Nelson Mandela, keshtuqe eshte ceshtje kohe gjersa t'ia beje bam ketu.

Kemi 30 trilione borxh si komb dhe demokratet thone qe do marrin edhe 4 trilione te tjere, qe te kenaqen dembelet dhe te mos na thyejne xhamat dhe shtepite ashtu si ne 2020.

Imagjinojeni vete se ku po shkon ky shtet: o Brazil, o Afrike e Jugut, o Albanani do te behet per 30 vjet e shumta. Kete besoj une te pakten.

Punen (dhe burrin, kuptohet :) ) ta gjej, por nuk e di se cfare te ardhme ka Ameriqia me keta popuj e raca dhe me keta politikane. Mendoje mire perpara se te lesh Evropen!
 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
25,870
Pikët
113
North NY...

Nejse, Vermonti dhe Kanadaja me duken me mire per te qendruar per fare. Ne Ameriqi i kemi politikanet si Sali Berisha dhe Nelson Mandela, keshtuqe eshte ceshtje kohe gjersa t'ia beje bam ketu.

Kemi 30 trilione borxh si komb dhe demokratet thone qe do marrin edhe 4 trilione te tjere, qe te kenaqen dembelet dhe te mos na thyejne xhamat dhe shtepite ashtu si ne 2020.

Imagjinojeni vete se ku po shkon ky shtet: o Brazil, o Afrike e Jugut, o Albanani do te behet per 30 vjet e shumta. Kete besoj une te pakten.

Punen (dhe burrin, kuptohet :) ) ta gjej, por nuk e di se cfare te ardhme ka Ameriqia me keta popuj e raca dhe me keta politikane. Mendoje mire perpara se te lesh Evropen!
Po ti i votove keto demokrate.c’i thu kot sido katandiset. 🙄
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
18,505
Pikët
113
North NY...

Nejse, Vermonti dhe Kanadaja me duken me mire per te qendruar per fare. Ne Ameriqi i kemi politikanet si Sali Berisha dhe Nelson Mandela, keshtuqe eshte ceshtje kohe gjersa t'ia beje bam ketu.

Kemi 30 trilione borxh si komb dhe demokratet thone qe do marrin edhe 4 trilione te tjere, qe te kenaqen dembelet dhe te mos na thyejne xhamat dhe shtepite ashtu si ne 2020.

Imagjinojeni vete se ku po shkon ky shtet: o Brazil, o Afrike e Jugut, o Albanani do te behet per 30 vjet e shumta. Kete besoj une te pakten.

Punen (dhe burrin, kuptohet :) ) ta gjej, por nuk e di se cfare te ardhme ka Ameriqia me keta popuj e raca dhe me keta politikane. Mendoje mire perpara se te lesh Evropen!
Burri te jete 90+ qe te vdese sa me shpejt 🙄
 

Erdhi Dimri

me ortekë
Anëtar
Sep 9, 2017
Postime
2,174
Pikët
113
Vendndodhja
Upstate NY
Po ti i votove keto demokrate.c’i thu kot sido katandiset. 🙄

Nuk votoj me ne kete vend, se thjesht nuk kam alternative.

Une besoj te barazia sociale dhe mbrojtja e planetit dhe prandaj nuk votoj dot per republikanet, por demokratet duket sikur interesohen vetem per te mbajtur dembelet me buke.... jo per mundesite e barabarta. Thane qe do te kalonin 6 trilione buxhet per mbrojtjen e planetit dhe ndryshimin total te infrastuktures (se c'eshte e verteta infrastuktura ne SHBA ka mbetur mbrapa shume shteteve te zhvilluara), dhe tani po kalojne 10 trilione buxhet (dy i kaluan, pritet dhe borxhi i trete), nga ku vetem 1 trilion do t'i shkoje infrastuktures dhe mbrojtjes se mjedisit, kurse 9 trilionet e tjere gjasme do te jepen per fukarenjte. Ja i hengren fularenjte keto leke, po pastaj?

Me dy partite ekzistente mua per vete me duket sikur nuk ka alternativa ky vend.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,915
Pikët
113
Guvernatori republikan i Florides i jep medaljen e lirise vrasesit me......
Picture1.jpg-copy.png

16.09.2021.

Ka festu nonjoni prej juve antiKURAcistave???????????????????

Kur LLAPIN me...KRIMINELAT, per lirine dhe te drejtat e njeriut.

PS....
che1.jpgFAZITI.....

Hasta Siempre Comandante.

Beni.
 
Top