• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shuhet shkrimtari Gabriel Garcia Marquez

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,108
Pikët
113
Përgjigje e: Shuhet shkrimtari Gabriel Garcia Marquez

Nje delegat amerikan,i tregoi administratorit se ne Shtetet e Bashkuara e vene lopen ne njeren ane dhe....del qumshti i pasterilizuar,madje dhe gjalpi i paketuar.


Kjo e trasha ka fitu...status apo pas.Naten e mire....

Nje emigrant shqiptar i tregoi te atit ne Shqiperi per cudite ne boten e huaj: T'a shohesh baba derrin qe futet ne nje ane dhe sallamin qe del nga ana tjeter.

Nje here, dy here ky muhabet i ati i kthehet: Cudia e botes shqiptare eshte se futet sallami ne nje ane dhe del derri ne anen tjeter.


Sa per ate te shendoshen, ajo fut energji te paster ne nje ane dhe nxjerr ide qe vine era mut ne anen tjeter.


Dea
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,554
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Shuhet shkrimtari Gabriel Garcia Marquez

O Adea, mos hidh monedha si te Manastiri i Shen Naumit :D
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,108
Pikët
113
Përgjigje e: Shuhet shkrimtari Gabriel Garcia Marquez

Kemba ime nuk futet ne asnje tempull ndertuar me doren e njerezve, sepse jam tempull vete.

Sa per monedha, kam hedhur nje monedhe ne Itali, ne vitin 1998. Vizita e pare me bashkshortin dhe vajzen gati nje vjecare pas shpernguljes ne Kanada. Nuk kapem dot avionin per ne Tirane dhe qendruam ne Rome tek xhaxhai i bashkshortit qe ishte edhe funksionar i larte i Vatikanit.

Shetitjet ne Rome... Saint-Peter cathedral...


Dea
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
19,442
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Shuhet shkrimtari Gabriel Garcia Marquez

Megjithate ne do ta kujtojm ne jete te jeteve si xhaxhi enverin :D

Jo per gje po ai i ka dashur femrat deri ne vetmohim :D
dhe drague shan enveristët! hahahah
Paci një ditë të mirë!
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,554
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Shuhet shkrimtari Gabriel Garcia Marquez

Kemba ime nuk futet ne asnje tempull ndertuar me doren e njerezve, sepse jam tempull vete.

Sa per monedha, kam hedhur nje monedhe ne Itali, ne vitin 1998. Vizita e pare me bashkshortin dhe vajzen gati nje vjecare pas shpernguljes ne Kanada. Nuk kapem dot avionin per ne Tirane dhe qendruam ne Rome tek xhaxhai i bashkshortit qe ishte edhe funksionar i larte i Vatikanit.

Shetitjet ne Rome... Saint-Peter cathedral...


Dea
E pra, "monedhat" e tempullit tend mos i hidh ke Manastiri i Shen Naumit :D
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,108
Pikët
113
Përgjigje e: Shuhet shkrimtari Gabriel Garcia Marquez

Une jam tempull dhe lek dhe shekel dhe monedhe. Ajo qe mund te hedh eshte vetvetja.


Dea
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,108
Pikët
113
Përgjigje e: Shuhet shkrimtari Gabriel Garcia Marquez

E mire, hidhu qe te heqesh edhe morrat :D
Hehehe me qejfin me te madh po pohoj se kam zene dy here morra ne jete. Njehere ne kampin e veres ne Vlore dhe heren e dyte pasi njoha nje hollandez.

Pasi me lyen koken me DDT dhe me vune nje turban ne koke, prinderit me lane prapa deres se shtepise. Mami me dha nje kreher me bisht per te kruar koken mbi turban. Pasi mi hoqen morrat ngelen therrizat. Ato jane vezet e morrave. Qejf o qejf, kur me vinte mami koken ne preher dhe me hiqte therrizat nje e nga nje. Vdes qe te me ferkoje koken dhe floket dikush.


Dea
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,554
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Shuhet shkrimtari Gabriel Garcia Marquez

Hehehe me qejfin me te madh po pohoj se kam zene dy here morra ne jete. Njehere ne kampin e veres ne Vlore dhe heren e dyte pasi njoha nje hollandez.

Pasi me lyen koken me DDT dhe me vune nje turban ne koke, prinderit me lane prapa deres se shtepise. Mami me dha nje kreher me bisht per te kruar koken mbi turban. Pasi mi hoqen morrat ngelen therrizat. Ato jane vezet e morrave. Qejf o qejf, kur me vinte mami koken ne preher dhe me hiqte therrizat nje e nga nje. Vdes qe te me ferkoje koken dhe floket dikush.


Dea
Nga gjithe ky hartim vetem nje gje s'mora vesh une. Pse te lane prapa deres se shtepise? Ti mire e kishe koken me benzine....
 

Emanuelaela

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 8, 2018
Postime
12
Pikët
0
Përgjigje e: Shuhet shkrimtari Gabriel Garcia Marquez

Ka qene shkrimtari im i preferuar u prefte ne paqe
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,554
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Shuhet shkrimtari Gabriel Garcia Marquez

Ju shofte fara...komunist i qelbur...

p.s. s'ka lene me foto pa bere me Kastron...
 
Top