• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shumëfishohet WikiLeaks

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaJavën e kaluar ne kemi dëgjuar se Amazon e kishte hequr faqen e famshme të WikiLeaks nga shërbimi i saj, vetëm pas 24 orësh, ndërsa faqja pastaj humbi edhe ofruesin e saj të domain-it pas sulmeve të vazhdueshme që rezultuan në DDOS.
Mirëpo, tani duket se ka me qindra pasqyra të faqes së WikiLeaks në internet, që do të thotë se çdo përpjekje për t’i hequr gjurmët e kësaj faqeje online, do të jetë shumë e vështirë për të ngjarë.

Natyrisht se numri i faqeve pasqyrë për WikiLeaks në internet janë rritur, ndërsa të njëjtat kanë postuar edhe instruksione se si të ndërtohet një faqe pasqyrë për faqen e internetit e cila tronditi botën, si asnjëherë më parë.
 
Top