• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si duhet t'a therrasim vjehrren; - Mama, apo me emrin e saj?!

Kamela

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 25, 2010
Postime
29
Pikët
0
Përgjigje e: Vjehrres mama, apo ne emer...?

dashka dhe mama ajo, ne emer moj
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,463
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Vjehrres mama, apo ne emer...?

Ne traditen tone brez pas brezi vjehrra esht thirr "nene" ndoshta kjo esht menyra me e mire per te krijuar nje far lidhje me te afert ne mes nuses dhe vjehrres.
Per mendimin tim ska asnje gje te keqe ta therrasesh nene edhe pse ska asnje njeri qe ta zevedesoj nenen, thjesht per rrespekt mendoj qe esht e drejt.
Ta therrasesh ne emer se di... kur ne edhe komshijeve u themi teta me duket jo e drejte.
 

patrokli

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
155
Pikët
0
Re: Vjehrres mama, apo ne emer...?

Keshtu mendoj dhe un, varet nga raporti qe krijon me te :)
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Vjehrres mama, apo ne emer...?

mjer ato qe kan len çunat te lidhen me disa prej jush ketu
bile pak e kan qe i therisni ne emer pse si vrisni fare ?
ska shpres shoqeria shqiptare me kete brez jo
 

Lela

shiraz
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
105
Pikët
0
Përgjigje e: Vjehrres mama, apo ne emer...?

Mendoj se pak rendesi ka se si i therret, me shume rendesi ka respekti qe tregon.
Nje qe e therret mama s`do te thote se eshte me e mire (ka maredhenje me ta mira me vjerren) se nje qe e therret ne emer.
Ka nga ato qe therrasin "mama" ...por vetem se per flokesh s`kapin njera tjetren.
 

patrokli

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
155
Pikët
0
Re: Vjehrres mama, apo ne emer...?

hahahahahahaa po esht e vertet kjo :)
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Vjehrres mama, apo ne emer...?

upupup si shtrriga jan grat ncncnc ta keni per nder ta therrisni mama
 

Lela

shiraz
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
105
Pikët
0
Përgjigje e: Vjehrres mama, apo ne emer...?

Gje e keqe shume jemi, por pa ne s`mundeni ju.:)
 

Lela

shiraz
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
105
Pikët
0
Përgjigje e: Vjehrres mama, apo ne emer...?

Alien, dhe anasjelltas...cdo gje eshte reciproke. ( e harruat dhe ju meshkujt vete maman, e jo me ne...dolem nga tema) lol
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Vjehrres mama, apo ne emer...?

skemi dal nga tema jo.po duhet te jeni me te respektueshme se ndosh shum shpesh qe nusja se do vjerren turp :D
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Vjehrres mama, apo ne emer...?

sju a trregoj sa vite martese kam por ka fakte :p
 

Lela

shiraz
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
105
Pikët
0
Përgjigje e: Vjehrres mama, apo ne emer...?

Alien, jam larg asaj qe te mos respektohet, por mendimi im eshte: nje fjale "mama"s`do thote respect ndaj vjehrres.
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Vjehrres mama, apo ne emer...?

po shumica mama i thujn dhe se respektojn fare :D
 

Lela

shiraz
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
105
Pikët
0
Përgjigje e: Vjehrres mama, apo ne emer...?

he de he, me se fundi...sukses ne lloto(nuseje) ty Alien.
 
Top