• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si e keni njohur te dashurin/en?

lediooo

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 13, 2010
Postime
10
Pikët
0
Titulli: Si e keni njohur te dashurin/en?

qelluam gabimisht nje nate ne te njejtin krevat dhe keshtu u njohem
 

EDI_IT

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 6, 2010
Postime
43
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Si e keni njohur te dashurin/en?

punonte ne nje butik kom blere 2.000 euro rrobe deri sa e kapa :)
si perfundim mbas nje viti u ndame
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Si e keni njohur te dashurin/en?

..ne enderr, + ne shikim te pare ...dhe mo nuk di gjo, mendohem se a do e kisha njoft nese e takoj perseri -mos-

...( ra zilja e alarmit ) qyqa u bo von per pun ...``sleep``
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,753
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Si e keni njohur te dashurin/en?

ishte vera e vitit 1991 , une isha duke punue ne fshatin M. , ponojsha ndertimtari , ndertonim nje shtepi te re ne at'fshat edhe kur e regullonim kulmin e shtepisë nga lart ne oborin tjeter e pash nje vazë e cila e pastronte oborin e shtepisë se vet... une shikova mirë edhe thash me vete sa vajz e zoja ...e hoqa kapuqin edhe kshtu ja dergova nje shenj me dorë , por ajo nuk reagoj . Te nesermen e perserita te njejten gjë edhe ajo me tha : - puna e mabarë mjeshter , i thash mbar paq ...kshtu jemi njoftue ..

...aaah dashurija ...
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
35,074
Pikët
113
Përgjigje e: Si e keni njohur te dashurin/en?

Ti qenke lodh nje cike o Busavata. Mua ma dergoi Zoti, pa u lodh fare. -lutem-
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,686
Pikët
113
Përgjigje e: Si e keni njohur te dashurin/en?

Mua ma dergoi Zoti, pa u lodh fare. -lutem-
YOKO,

A i thua ndonje llaf te mire ketij zotit tend te me dergoje dhe mua ndonje keshtu pa u lodhur fare, se u lodha nga te lodhurit? :D

P.S. Busavate, mire qe s'paske rene nga maja e catise. :p
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
35,074
Pikët
113
Përgjigje e: Si e keni njohur te dashurin/en?

Po ti mos i mbaj syte vetem tek njeri.Pse e torturon veten, se lodhesh, raskapitesh e gje nuk fiton Si ka thene Brooke Shields:

Don't waste a minute not being happy. If one window closes, run to the next window- or break down a door!
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,753
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Si e keni njohur te dashurin/en?

Ti qenke lodh nje cike o Busavata. Mua ma dergoi Zoti, pa u lodh fare. -lutem-
edhe mua me dergoi Zoti te ajo ... po ti a e ke pytur , a u lodhe ? :)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,246
Pikët
113
Përgjigje e: Si e keni njohur te dashurin/en?

ishte vera e vitit 1991 , une isha duke punue ne fshatin M. , ponojsha ndertimtari , ndertonim nje shtepi te re ne at'fshat edhe kur e regullonim kulmin e shtepisë nga lart ne oborin tjeter e pash nje vazë e cila e pastronte oborin e shtepisë se vet... une shikova mirë edhe thash me vete sa vajz e zoja ...e hoqa kapuqin edhe kshtu ja dergova nje shenj me dorë , por ajo nuk reagoj . Te nesermen e perserita te njejten gjë edhe ajo me tha : - puna e mabarë mjeshter , i thash mbar paq ...kshtu jemi njoftue ..

...aaah dashurija ...
Nja 1-2 vjet me vone une Busavata.Me nje ish mikun tim nga Podujeva duke bere xhiro ne qytet.Takuam dy vajza atehere,njera ishte e dashura e ketij ish mikut tim.Tjetra e lire,beme do muhabete edhe me pelqeu ciltersia e saj.Ne fund te muhabetit e putha tek vetulla(spontanisht dhe e vertete kjo,ose me qellim).
Me vone me tha: mendimi i pare qe krijova per ty(mua) typ Don Juan(nejse,aq i bukur sisha une) por ajo me pelqeu.
Me vone u njohem me mire,dhe si perfundim...dihet!
Eh.....warum die Liebe BLIND ist?????????
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
18,400
Pikët
113
Përgjigje e: Si e keni njohur te dashurin/en?

Me verte, si e kam njohur? Ka qene dimer, shkurt. Ishte shoku i nje shokut tim. Gazmor djali, por nuk ishte nga ato fillimet qe kur i kujton te rreh perseri zemra.

E bukura erdhi me vone, u rrit dita dites, dhe u be dashuri. Nga ato qe nuk kane te dyte.
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Si e keni njohur te dashurin/en?

Duke pire kafe me nje shoqe,shoqia time i shqepi syte duke pare kusheririn e tij
me vone na erdhen ne tavoline une u bera gati te iki se si duroj dot keto gjera
kurse burri me tha te lutem nese iken ti do iki edhe une .
Qendrova edhe ky qendrim me burgosi ne martese:p
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,246
Pikët
113
Përgjigje e: Si e keni njohur te dashurin/en?

Duke pire kafe me nje shoqe,shoqia time i shqepi syte duke pare kusheririn e tij
me vone na erdhen ne tavoline une u bera gati te iki se si duroj dot keto gjera
kurse burri me tha te lutem nese iken ti do iki edhe une .
Qendrova edhe ky qendrim me burgosi ne martese:p
lol haha
Turni dyte se cme foli ne gjuhen e motres se shkjaut:
Por une kllufi isha atdhetar,ne fillim..!
Kinse.
Censure!
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: Si e keni njohur te dashurin/en?

Ke nga te shumtet doni te dini :D...:D....:D...:D...
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
14,020
Pikët
113
Përgjigje e: Si e keni njohur te dashurin/en?

Ishte nje dite dimri e zakonte si cdo dite tjeter. Binte shi si litare dhe frynte nje ere e lehte por teper e ftohte. Xhamat e dritareve te restorantit qe ndodhesha ne ate kohe ishin te veshura me avullin dhe ngrohtesine e mjedisit te brendshem. Kurse jashte ishte aq shume ftoht sa qe shiu “ngrinte” pa rene ne toke. Une me disa shoke ishim ulur ne nje tavoline prane dritares. Ne nje kohe vendosa te fshij avullin mbi dritaren per te pare nese kishte pushuar shiu. Pas disa minutash, humbur ne biseden e castit, vura re me bishte te syrit se tek ana e jashtme e dritares, pikerisht aty ku kisha fshire avullin nje vajz kishte perqendruar shikomin e saj Brenda restorantit. Pikerisht aty ku isha ulur une. Shikimi I saj ishte kaq I perqendruar dhe I palekundur saqe me cuditi dhe me beri kujoz . Vetem kur iu afrova perballe saj ajo nderpreu shikimin, dhe u skuq ne fytyr. E pyeta nese ndjeheshte Mire, dhe nese kishte nevoj per ndo nje ndihme. Me tha “Me fal por nuk e di se cme ndodhi. Perdisa sekonda pothuajse ne menyre te pavullnetshme, ngula shikimin drejt tejte dhe as qe mund te ktheja koken jo me te levizja. Dicka e tille nuk me ka ndodhur kurre dhe se akoma nuk di ta shpjegoj. E ftova Brenda per nje kafe sa per te dalur nga I ftohti. Gjarjet qe u shpalosen me tej fillimisht ishin nje peripeci e vertet. Gjarje te cilat kane qene frymezim per disa texte te kengeve te mia.

C’eshte e verteta ate dite shoket me kane nxjerr nga shtepia me “zor”. Nuk doja te dilja. Nje dite kaqe e zakonte, monotone, u kthye ne nje nga ato me domethenese…Keshtu e kam takuar une “Fiksimin e Jetes Sime”.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: Si e keni njohur te dashurin/en?

Sa tregime te bukura..:)..
..Ai i Buses me pelqeu gjithashtu...
 
Top