• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj ...

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Miq te dashur,
Shpesh na ndodh te gjendemi ne situata te padeshirueshme. Na ndodh te dhurojme shume nga vetja ne nje marredhenie dhe kundrejt shume personave nderkohe qe finalisht nuk fitojme asgje tjeter pervecse mosmirenjohjes per ate cka ne kemi ofruar nga vetja.
Eshte vertete ironike nje raport i tille por fatkeqesisht eshte ekzistent ne kete realitet.

Uroj te mos ju kete ndodhur asnjehere te perballeni me situata te tilla,por nese po na tregoni dicka nga pervoja juaj personale!

Mirepres mendimet tuaja ne lidhje me kete argument ;)!
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj .

Personalisht ne menyren time si jetoj,punoj, aktivizohem s'me ngel shum koh qe te krijoj Pakenaqesira ..po duhet ta pranojme qe dhe ndodh ..mua me ka ndodhur ne jeten Virtuale ..dmth pa dhen shum komente ....e jam lenduar disi sepse kur fal shum ..dhe ste vejn ne vendin qe te takon ..dhe pse virtualisht lendohesh ..s'di a pranohet kjo gje ne lidhje me kete teme ?
Sa per jeten Reale jam shum e kenaqur per vendin qe kam dhe qe mkan ven ..dhe respektin dhe miresjelljen qe kam fituar :)
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj .

Kane pyetur dikur Marksin (pavaresisht teorise se tij, mbetet filozof i madh )
" Cilin ves (tipar karakteristik )urreni me shume?
Pergjigja e tij ishte :Mosmirenjohja.

Padashur ndoshta dhe tregohemi edhe vete, por Nese eshte e ndergjegjshme eshte shume e ulet;
"Te miren qe ben,shkruaje ne rere, te miren qe te bejne gdhende ne shkemb! "

P.S : Nuk kuptoj si mund te Menaxhohet Mosmirenjohja, nejse ......
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj .

Meri,sigurisht qe mund te menaxhohet mosmirenjohja ne marredhenie te ndryshme. I mean,nese sheh nje sjellje te padeshirueshme nga nje person kundrejt te cilit ke ofruar shume nga vetja dhe gjithcka nuk vleresohet,perkundrazi atehere si menaxhohet nje sjellje e tille !!!

Ka persona qe mbajne thjesht marredhenie korrekte,ka persona qe distancohen ne menyre absolute e shume alternativa te tjera ne baze te natyres dhe karakterit te individeve te ndryshem!
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj .

Sa me shum te besh per njerzit nganjeher aq mosmirnjohes te dalin,kjo te ben te kuptosh me mendjen tende ja kush jan tipa te till,personalisht i largoj avash avash i lej ta kuptojn vet sjelljen e tyre nqs ja dalin me e kuptu nqs jo un jam ne rregull me veten time..
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj .

Meri,sigurisht qe mund te menaxhohet mosmirenjohja ne marredhenie te ndryshme. I mean,nese sheh nje sjellje te padeshirueshme nga nje person kundrejt te cilit ke ofruar shume nga vetja dhe gjithcka nuk vleresohet,perkundrazi atehere si menaxhohet nje sjellje e tille !!!

Ka persona qe mbajne thjesht marredhenie korrekte,ka persona qe distancohen ne menyre absolute e shume alternativa te tjera ne baze te natyres dhe karakterit te individeve te ndryshem!
Atehere me qarte eshte fjala per "pasojat se si menaxhohen "?!
Do e mendoja mire sa ta kuptoja se eshte Mosmirenjohje, pastaj thjesht marrdhenie formale nese jam e detyruar nga rrethanat, jo me mirebesuese dhe aspak disponibel, por nuk mendoj se abandonim absolut ! (varet nga situata).
 

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,097
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj .

Mosmirenjohja nga dikush qe ka nje vend te rendesishem ne jeten time me lendon shume....nuk them qe sme ka ndodhur por kur kam argumenta ti mbush mendjen luftoj deri ne ate pike qe ja arri qellimit.Edhe per gjerat e rendesishme ne jeten time kam nje force te pa pershkrueshme qe ti mbroj.
Nga ato qe jan me pak te rendesishem kam nje tip qe nuk kerkoj mbeshtetje, me pelqen ti arri gjerat me forcat e mija kshuqe, pak rendesi i kushtoj ose FARE :)
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj .

thojn , bone nje te mirë edhe gjuje ne deti ... se njeriu nuk e din , por asht Zoti ai qe te shperblen per mirsin qe e ke berë ..
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Si e menaxhoni mosmirenjohjen ne marredhenie te ndryshme ne jeten tuaj .

Pse menaxhohet dhe mosminjohtja!.
Te menaxhosh dhe mosmirnjohtjen do te thote te jesh interesaxhi ne maksimum.
 
Top