• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si i mbani këmbët kur jeni ulur?

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
5,889
Pikët
113
Çfarë zbulon qëndrimi juaj kur jeni ulur?


Gjuha e trupit; shpesh tregon shumë më tepër sesa fjalët mund të thoshin ndonjëherë. ËShtë një mjet tepër i rëndësishëm kur bëhet fjalë për krijimin e marrëdhënieve, sepse shumica e emocioneve shprehen joverbalisht.
Pra, kur jemi në kontakt me njerëzit e tjerë, tregojmë shumë më tepër sesa mund të themi me fjalët tona. Kjo nuk është ajo që themi saktësisht, por si ndjehemi kur e themi. Mund të jetë e vështirë të flasim për ndjenjat tona, kjo është arsyeja pse ne shpesh komunikojmë emocionet tona përmes gjuhës së trupit.

Kjo mund t’u zbulojë të tjerëve domethënien në themel të asaj që themi dhe si lidhemi me to. Kjo është arsyeja pse gjuha e trupit është e rëndësishme kur hyn në kontakt me njerëz të të gjitha llojeve. Gjuha e trupit gjithashtu mund të na thotë shumë se kush jemi dhe si lidhemi me mjedisin përreth. Cili është qëndrimi juaj i zakonshëm ulur? Mund të zbulojë shumë për personalitetin tuaj.

Pozicioni A
Njerëzit që ulen në këtë pozicion janë shumë krijues dhe karizmatikë. Ata janë spontan dhe nuk mendojnë shumë për vendimet që ndërmarrin. Kjo mund të shkaktojë disa probleme herë pas here, por tërheqja e tyre natyrore do t’i ndihmojë ata të dalin nga një situatë e vështirë. Këta njerëz e shohin jetën si një aventurë dhe janë të hapura për përvoja të reja. Ato janë gjithashtu shumë të popullorë dhe i bëjnë miqtë e rinj lehtësisht, edhe nëse shumë nga këto marrëdhënie janë të përkohshme.

Pozicioni B
Njerëzit që ulen në këtë pozicion janë ëndërrimtarë të vërtetë. Ata kanë një imagjinatë të pasur dhe mund të humbasin plotësisht në ëndra me sy hapur. Ata janë shumë empatikë dhe lehtë mund të lidhen me njerëzit e tjerë, por ndonjëherë, për këtë arsye, ata zënë vendin e dytë. Ata janë dëgjues të shkëlqyeshëm dhe janë në lidhje të fortë në kontakt me ndjenjat e tyre.

Pozicioni C
Këta janë njerëz të çrregullt që kanë shumë probleme në përqëndrim dhe në të ndënjturin ulur. Mendja e tyre është gjithmonë aktive dhe ata shpesh flasin para se të mendojnë. Ato mërziten lehtë dhe kanë një vëmendje të shkurtër. Ato dalin në pah më shumë në një situatë stimuluese. Edhe në marrëdhënie at shpejt mund të bëhen të kthehen të painteresuara dhe kanë nevojë që dikush të bëjë një rezistencë.

Pozicioni D
Këto janë shpesh individë shumë inteligjentë dhe mendimtarë racionalë. Ato janë të përpiktë dhe të rregullt. Shtëpitë e tyre shpesh janë krejtësisht të pastra dhe të rregullta, dhe gjithçka është në vend. Ata janë pak të rezervuar dhe nuk zbulojnë menjëherë gjithçka për veten e tyre. Megjithatë, janë shumë të sinqertë dhe nuk u pëlqejnë thashethemet. Ato qëndrojnë të qetë në çdo situatë dhe nuk e heqin lehtë vëmendjen e qëllimit të tyre.

Pozicioni E
Këta njerëz janë shumë të orientuar drejt qëllimit dhe i japin shumë rëndësi karrierës së tyre. Ata i kushtojnë rëndësi të madhe qëllimeve ambicioze që u përkasin dhe nuk janë të kënaqur me pak. Në nivelin personal, atyre gjithashtu u pëlqen të vendosin synime, për shembull kur shëndeti dhe dashuria hyjnë në lojë. Ato janë perfeksionistë për gjithçka, përfshirë pamjen e tyre. Kjo nganjëherë e bën atë të mos kuptojë se çfarë kanë tashmë, sepse gjithmonë dëshirojnë diçka më shumë.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
57,965
Pikët
113
Mes reshtave i gjen, perdor imagjinaten lol
Gjithmonë gjysmake i bën punët, pse e vë foton e pozicioneve me vonesë?
Po ta kishe vën foton që në fillim do kishim marr vesh që qënka edhe temë vetëm për femrat.
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
10,608
Pikët
113
Po pak nga te gjitha. 8 ore ne pune, here keshtu e here ashtu.
Me shume 3 te parat.
 

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
5,889
Pikët
113
Shume fake lol ... sidomos hapja e gojes.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
39,609
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
B & E ... ato te tjerat yack , i shikon ca qe te ulen perballe ne ato pozicione 😳 terrible nuk kontrollojne dot as kembet e tyre ... apo ato meshkuj qe I hapin kembet 1meter larg njera tjetres 🤢
 

Lea

E dashuruar kok e kemb mbas nje engjelli ❤
Anëtar
Sep 4, 2017
Postime
12,712
Pikët
113
Vendndodhja
Pran saj, sot e pergjithmon :)
Pozicioni D
Këto janë shpesh individë shumë inteligjentë dhe mendimtarë racionalë. Ato janë të përpiktë dhe të rregullt. Shtëpitë e tyre shpesh janë krejtësisht të pastra dhe të rregullta, dhe gjithçka është në vend. Ata janë pak të rezervuar dhe nuk zbulojnë menjëherë gjithçka për veten e tyre. Megjithatë, janë shumë të sinqertë dhe nuk u pëlqejnë thashethemet. Ato qëndrojnë të qetë në çdo situatë dhe nuk e heqin lehtë vëmendjen e qëllimit të tyre

Ps: Perher kur kam koh te ulem 😅
 

Linda

❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
6,437
Pikët
113
Si të më dojë qejfi i mbajë:D
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,840
Pikët
113
Pozicioni B
Njerëzit që ulen në këtë pozicion janë ëndërrimtarë të vërtetë. Ata kanë një imagjinatë të pasur dhe mund të humbasin plotësisht në ëndra me sy hapur. Ata janë shumë empatikë dhe lehtë mund të lidhen me njerëzit e tjerë, por ndonjëherë, për këtë arsye, ata zënë vendin e dytë. Ata janë dëgjues të shkëlqyeshëm dhe janë në lidhje të fortë në kontakt me ndjenjat e tyre.
 
Top