• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si reagoni nëse dikush shan atedheun tone...ose shqiptaret...

MarsS

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 20, 2010
Postime
244
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Si reagoni nëse dikush shan atedheun tone...ose shqiptaret...

behem shum nervoz dhe nuk mendoj per pasojat ne ate moment...dy here me ka ndodh ktu ne itali..
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Si reagoni nëse dikush shan atedheun tone...ose shqiptaret...

Ashtu sic reagon cdo shqiptar besoj ne nje situat te till,
nervozohen, zihem, shaj, me pak fjal plas lufta.

p.s fatkeqsisht me ndodh shpesh te gjendem ne situata te tilla, se jetoj ne shtetin me te flliqur ne bot,
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,503
Pikët
113
Përgjigje e: Si reagoni nëse dikush shan atedheun tone...ose shqiptaret...

Aty vlej une,dhe ja u jap pergjigjen.
Eh mergimi...
do behet
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
mua sme ka share njeri deri me sot e para skane guxuar e dyta nese dikush ka hedhur reth e qark nji mendim mbi origjinen ose shqiptaret ka mare pergjigje shum poshteruese me te njejten monedhe per origjinen dhe kombin e vet keto me fakte jo fjale boshe
e kur te huajt shofin qe je shqiptar dhe fatkeqesisht per ta je dhe jo idiot te bejne shok e te respektojne si ai qeni qe ste kafshon dot prej frikes
Fatkeqesisht shqiptaret ne emigrim duhet ti rafesh qe te te flasin shqip ose te tregojne origjinen shumica dalin me nene italiane e baba grek lol
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Si reagoni nëse dikush shan atedheun tone...ose shqiptaret...

***Fatkeqesisht shqiptaret ne emigrim duhet ti rafesh qe te te flasin shqip ose te tregojne origjinen ****

Jam shum dakort

Jo nje her me ka ndodh e njejta gje.. ne lidhje me ctha baftjar,, iki ne nje dyqan te shtrejte robash e futem qete bashke me nje vajza Franceze ne qafe kisha nje varse me Shqiponje dmth dukej qarte qe isha shqipe.

Dhe kjo qe kishte dyqanin, ishte shqipe, me ra telefoni e me mer ime moter e flas SHqip me te, kjo asnje tek ze... asnje shenje!
vete ne gabine te provoj nje bluze ,, dhe ajo qe me shoqeri me ...tha ti je shqiptare? Po i thashe.
Me buzeqeshi e me tha ,, po kjo kolegja ime eshte nga origjina jote.
u acarova ne kulm e kur dola e pashe nje her shtremet e i thashe ..Shqip ---e bukur kjo bluze po tme flisje nje fjale te embel ..mbase edhe do e merja ,, po dal ta blej tek dyqani ngjitur :) e ika si thashe as Pacim !

Persa i perket temes..

Kjo ka ndodhur 1 her tek..per kaq kohe sa kam ne France..dikur ne fillim kisha ndonje acarim te vogel ne lidhje me origjinen se ishte fillimi ..tani jo qe ska burre ta ofendoje racen time..po me kane kerkuar te dhena e detaje .me kismet Mot kemi plan tja fusim vizite bashke ne Albani :)
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Si reagoni nëse dikush shan atedheun tone...ose shqiptaret...

Ofendimi me i madh i imi do te jete kjo

i kisha thane?!

LOOOOOOOOL
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,503
Pikët
113
Përgjigje e: Si reagoni nëse dikush shan atedheun tone...ose shqiptaret...

Kam t-shirt me menge te shkurtera.
Shkruhet ne gjoks: Albania.
E vesh ne pune,e blere ne Rinas 9.99 euro.
Kaq.
Sorry: dyshe,pra e bardhe me embleme te zeze,dhe e kuqe.......natyrisht e zeze.
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Si reagoni nëse dikush shan atedheun tone...ose shqiptaret...

nuk me ka ndodhur nje rast i tille..se jetoj me nje vend qe neve shqiptaret na duan dhe rrespektojne..dmth kur na therrasin na thojne vella ose moter per shqiptaret..por dhe nese nje dite do bie rast ose diçka e tille do mbroj vendin tim si shqiptare qe jam.kam fat se ketu shqiptaret njihen si te inatosur shume..dmth o bejne te veten ose ska ndryshe ;) keshtuqe sja dalin dot me nje shqiptar/e :D ishalla zbie ne nje debat te tille se i bej tym me fjale :)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,503
Pikët
113
Përgjigje e: Si reagoni nëse dikush shan atedheun tone...ose shqiptaret...

***Fatkeqesisht shqiptaret ne emigrim duhet ti rafesh qe te te flasin shqip ose te tregojne origjinen ****

Jam shum dakort

Jo nje her me ka ndodh e njejta gje.. ne lidhje me ctha baftjar,, iki ne nje dyqan te shtrejte robash e futem qete bashke me nje vajza Franceze ne qafe kisha nje varse me Shqiponje dmth dukej qarte qe isha shqipe.

Dhe kjo qe kishte dyqanin, ishte shqipe, me ra telefoni e me mer ime moter e flas SHqip me te, kjo asnje tek ze... asnje shenje!
vete ne gabine te provoj nje bluze ,, dhe ajo qe me shoqeri me ...tha ti je shqiptare? Po i thashe.
Me buzeqeshi e me tha ,, po kjo kolegja ime eshte nga origjina jote.
u acarova ne kulm e kur dola e pashe nje her shtremet e i thashe ..Shqip ---e bukur kjo bluze po tme flisje nje fjale te embel ..mbase edhe do e merja ,, po dal ta blej tek dyqani ngjitur :) e ika si thashe as Pacim !

Persa i perket temes..

Kjo ka ndodhur 1 her tek..per kaq kohe sa kam ne France..dikur ne fillim kisha ndonje acarim te vogel ne lidhje me origjinen se ishte fillimi ..tani jo qe ska burre ta ofendoje racen time..po me kane kerkuar te dhena e detaje .me kismet Mot kemi plan tja fusim vizite bashke ne Albani :)
te trashegohesh...
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Si reagoni nëse dikush shan atedheun tone...ose shqiptaret...

Une nja rast te till me "shqiptar" qe duhet me i rraf per me fol shqip
jam tu e kalu tani.

Kte vit kam shku ne shkoll te re ( ku per fat te keq skam asnje nga shkolla vjeter)
dhe ne klas kam vetem nje shqiptare qe boet sikur sdi shqip se gjoja ka ardh e vogel ktu
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Si reagoni nëse dikush shan atedheun tone...ose shqiptaret...

haha marina :D

por ne fakt neve shqiptaret jemi hunde medhenje..zduhet harruar kjo..flas ne pergjithesi.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Si reagoni nëse dikush shan atedheun tone...ose shqiptaret...

USA1lol

o mi se urim ishe.apo ke qejf corap ti?
Lali , me ca xhami e lexove postimin me ate me xham , apo pa xham?

A ja more mir kuptimin? kush tha do iki per tu martu? thashe jam aq ok me koleget e punes apo shoqerin time ketu ku jam , qe kismet mot kemi plan tja fusim bashke nje rruge Shqiperie, ku e gjen vendin per urimin *te trashegohesh* ketu?
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Si reagoni nëse dikush shan atedheun tone...ose shqiptaret...

hajde Shote Galice breeeeelollol
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,503
Pikët
113
Përgjigje e: Si reagoni nëse dikush shan atedheun tone...ose shqiptaret...

USA1lolLali , me ca xhami e lexove postimin me ate me xham , apo pa xham?

A ja more mir kuptimin? kush tha do iki per tu martu? thashe jam aq ok me koleget e punes apo shoqerin time ketu ku jam , qe kismet mot kemi plan tja fusim bashke nje rruge Shqiperie, ku e gjen vendin per urimin *te trashegohesh* ketu?
po urim ishte mi Beauty
te trashegohesh ne te ardhmen;))
 
Top