• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si të merrni miratimin në Google Adsense 2020

Hoxy

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 6, 2016
Postime
25
Pikët
3
“Vrejtëje unë bazohem në njohurit e mia fjalen e fundit e thot Google Adsense , dhe profesionalizmi i juaj i punës në blog/faqen tuaj të internetit”. Disa bloger mund të ken njohuri dhe teknika tjera për të marr miratimin Google adsense, nga unë është vetem kjo!
Miratimi AdSense në 2020 – Merrni Miratimin në Blogger , Sot në këtë artikull, unë do t’ju shpjegoj plotësisht se si mund të aplikoni siç duhet në Google AdSense 2020 për blogun / faqen tuaj të internetit, dhe të merrni miratimin e plotël
Ju duhet ta lexoni këtë artikull të tërë pa anashkaluar ndonjë fjali ose paragraf, Nëse vërtet doni të merrni Miratimin e Google AdSense në faqen tuaj të internetit, atëherë ju rekomandoj të ndiqni këta hapa , gjithashtu duhet të krijoni të gjitha faqet e kërkuar për të marrë miratimin e Google AdSense . Në ditët e sotme Miratimi i Google AdSen është duke u bërë i vështirë dita ditës, dhe Google Adsense gjithashtu bën ndryshime në politikat e tyre dita ditës, kështu që ne gjithashtu duhet të vazhdojmë të përshtatemi ndjekim me Politikat e AdSense . Shpresoj që artikulli im të ju ndihmoj të aprovoheni në Google adsense dhe ta ndani këtë artikull me familjet dhe miqtë tuaj qe presin të marrin miratimin e ” Google AdSense në Uebfaqet e tyre”.
Mbani mend “Google Adsense mbeshtet vetem nje pjes të gjuheve qe fliten në botë” , dhe blogeret mund të aplikojn vetem nese blogu i tyre është në njeren nga gjuhet qe mbeshtet Google Adsense lexoni ketu në për të mesuar cilat gjuhë mbeshtet Google Adsense ” Adsense language
Si të Merrni Miratimin e përmbajtjes të Google AdSense në Uebfaqen tuaj ?
Miratimi i Google AdSense!
Para se të filloni duhet të mbani mend disa kushte për të marrë Miratimin e AdSense,
1 Artikujt përberja unike e blogut tuaj “content”.
Rregulli i parë qe duhet respektuar është të krijoni vete përmbatjen e faqes tuaj , të shkruani artikuj tekst , krijoni foto ,video qe janë unike dhe jo copy paste , duhet të bëni durim pasi të keni aplikuar për Miratimin e Google AdSense, duhet të vazhdoni të postoni artikuj në faqen tuaj të internetit derisa të merrni Miratimin e Google AdSense, gjithashtu duhet te shtoni artikuj të ri pasi të keni marr miratimin e Google AdSense në faqen tuaj të internetit.
Duhet të bëni përpjekje maksimale për të rrit trafikun për blogun tuaj, pasi trafiku është kusht baze për miratim në Adsense dhe gjenerimin e të ardhurave.
Vrejtëje për në disa vend të botës është shum e veshtire të marrim miratimin google adsense , krahasuar me disa vende tjera siq ja ” USA – DE – EN – FR Etj.
Edhe pse blogu i juaj mund të këtë pasuri më të gjer artikujsh krahasuar me bloge tjera përshembull të individeve qe jetojn në USA “blogers”.
Për vendet Ballkanike Adsense është bër me e veshtire për tu aprovuar.
Për blogeret që gezojn trafik të madh në faqet e tyre dhe qe nuk jan pranuar në Google Adsense, mund të përdorni Alternativa të Google AdSense për Fitim e Parave Online nga uebfaqja juaj në internet. Ju duhet të vazhdoni punën tuaj në blogun tuaj derisa të merrni miratimin e Google AdSense. Ka shumë bloger qe u larguan nga uebfaqet e tyre të internetit duke i lën pas dore pasi ata nuk e kanë marrë miratimin AdSense, kështu që ju nuk duhet ta bëni këtë. Ka shumë mundesi tjera Alternative për të fituar para online nga blogu i juaj. Ju duhet të vazhdoni punën tuaj në blog / faqe interneti derisa ta merrni miratimin e plote , por edhe pasi ta merrni duhet të punoni. Gjithashtu, shumë njerëz mendojnë se do të fillojnë të bëjnë punën e duhur në faqen e tyre të internetit pasi të marrin miratimin e Adsense në faqen e tyre të internetit, Unë ju këshilloj që nuk duhet ta bëni këtë, ju duhet të punoni edhe nese nuk merrni miratimin e Google Adsense.
Alternativat tjera Google Adsense.
Ju gjithashtu mund të përdorni shumë Alternativa tjera për Google AdSense me Ads server në faqen tuaj dhe të fitoni të holla, të tilla disa nga zgjedhjet me të mira të adsense si : InstantArticles.fb.com MEDIAdotNET , PROPELLERads , dhe Infolinks , adnow.com , Exoclick ,Mgid , taboola etj Ka shumë faqe interneti të cilat gjenerojn të ardhura të mëdha edhe pse ata ende nuk janë duke përdorur Adsense në faqen e tyre, sepse ata lehtë mund të gjenerojnë të ardhurat më të mira nga burimet e tjera të fitimit të faqes së internetit sesa Google AdSense. E rëndësishëm është se para se të aplikoni për Miratimin e Google AdSense Ju duhet t’i ndiqni këto këshilla “rregulla”.
  • Cilësimet Themelore për të marrë Miratimin e Google AdSense
  • Faqet themelore që duhet të krijojmë përpara se të aplikojmë
  • Si ta merrni përgjigjen më të shpejtë të AdSense?
Çfarë Duhet Të Kemi Pasi Të Aplikojmë Për Google AdSense? Si Të Rregulloni Sitin nga Gabimemt që mund të ju shkaktojn problem Në Google AdSense?

Si Mund Të Merrni Miratimin E Google AdSense Në Faqen Tuaj Të Internetit?
Në këtë artikull do t’ju them se si mund të merrni Miratimin e Google AdSense në faqen tuaj të internetit më shpejt se më parë. E di që keni ardhur ketu pasi keni lexuar shumë artikuj të rremë / spam (Ndoshta Real). Por nuk keni marre informacionin e duhur ose njohurit bazë të cilat do të ju ndihmonin, në ndonjë mënyrë të vërtetë për të marrë miratimin ne Google Adsense. Mbani mend Nuk ka asnjë mënyrë të shpejt për të marrë Miratimin e Google AdSense në faqen tuaj të internetit pa bërë punë të palodhur. Kështu që mos u shqetësoni sot në këtë artikull do t’ju sqaroj se qfarë ju duhet. Ju duhet ta lexoni këtë artikull të tërë, Nëse me të vërtetë dëshironi të merrni Miratimin AdSense në faqen tuaj të internetit, prandaj ju duhet të relaksohuni dhë të rrini mirë, pasi kjo do të ju jep me teper energji për të bër pune te shkelqyer.
Si ta Merrni Miratimin E Google AdSense Në Faqen Tuaj Të Internetit?
Ndiqni këto hapa për të marrë më shpejt miratimin e AdSense.
E rëndësishme është Emri / Blerja e Domainit Me Porosi.
Nëse nuk e dini se çfarë është blerja e domain me porosi, atëherë mund ta lexoni këtë artikull në faqen time të internetit. Emri i domain është thjesht emri i faqes suaj në internet që ju dëshironi të krijoni një adres emrin tuaj në internet nga ku do të ju gjëjn njerzit , emeri domain-it tim të internetit është https://www,forumi.im, ndyshe quhen domein , domein është domein që mbarojn me emriiblogut .com, .us, ***, .uk, .org, im .edu që është bashkangjitur me emrin e domain-it, Këta të dy bëjnë një Domain si faqja e internetit e tim https://www,forumi.im siç mund ta shihni është shumë premium në kërkim dhe quhet Domain me porosi. Siç e dini tashmë blogeri ju ofron një host të integruar falas dhe një shtrirje falas të domenit që është .blogspot.com por marrja e aprovimit për këtë domain është shumë e vështirë dhe për t’u renditur, kjo faqe në internet është shumë e vështirë, kështu që nëse doni të merrni Miratimin Google Adsense më shpejtë, atëherë duhet të përdorni një emër të personalizuar të domain-it premium sipas deshirës tuaja, Për shembull, Nëse dua të krijoj një uebfaqe për Shëndetin atëherë. Unë do të zgjedh një emer domein qe ka të bëj me shendetin ose nësë faqja e juaj është për teknologji ju duhet të gjeni një emer të përshtatshem qe i pergjigjet teknologjise.

Unë mund të zgjedh një emer domain të personalizuar si forumi.im, Si kjo, ju mund të zgjidhni emrin e domain, Google përmendet qartë në politikat e tyre që Një emër domain i personalizuar është shumë i rëndësishëm për të marrë Miratimin AdSense Por nëse do të filloni punën në WordPress ju duhet të bleni një domain dhe një host premium, WordPress nuk ofron paketa falas ose ndonjë domain falas. Ju duhet të filloni punën tuaj duke përdorur një bloger sepse është falas. Para se të bëni faqen tuaj të internetit Shkoni dhe Blini një Emër Domain për faqen tuaj të internetit sipas deshirës tuaj / Kategorise se blogut tuaj.
Templates e pranuara
Siç e dini, google adsense i kushton rëndësi tjetër “templates/themes” pyetja e juaj mund të jete cila është tema e Përgjegjshme për blogun tuaj drejt Google Adsense, Nëse nuk e dini, atëherë mund ta kërkoni në Google një templates/theme. Gjithmonë Para se të aplikoni për Google AdSense tuaj, duhet të përdorni temë të Lehtë, Mobile, Friendly për Desktop/Mobile dhe SEO Friendly, është shumë e rëndësishme të merrni miratim sepse Google gjithashtu analizon Cilësinë / Temën e faqes suaj të internetit. Nëse nuk do ta bëni atë për ta Google Ndoshta tregoni një Gabim të Faqes së Templifikuar në Përgjigjen tuaj të Google AdSense. Nëse nuk keni ndonjë temë të përgjegjshme për faqen tuaj të internetit, atëherë mund të kërkoni në Google dhe ta shkarkoni atë më pas ta ngarkoni në blog/faqen tuaj të internetit.
Thjesht kerkoni më këto terma ” templates Seo friendly for Google Adsense, blogger seo friendly template Google Adsense, WordPress theme Seo friendly Google Adsense” ka një numer të madh faqesh qe ju ofrojn template të duhura për Adsense.
Ju thjesht mund të shkarkoni atë dhe me pas të ngarkoni në blog/faqen tuaj të internetit.
Përmbajtja / Images
Unë gjithmonë ju them se përmbajtja është mbreti në SEO ose në marrjen e Miratimit të Google AdSense, përpara se të aplikoni për miratim në faqen tuaj të internetit. Ju duhet të shkruani një minimum prej 30 artikujsh me 1000+ fjalë për secilin artikull. Nëse e keni shkruar tashmë atë atëherë ju keni bër një Punë të Madhe! , atëherë ju duhet ta mbani këtë në mendje Nëse tashmë keni shkruar artikujt tuaj 30+ por të gjithë keni shkruar si një paragraf, atëherë është e gabuar. Gjithmonë përdorni imazhet e duhura dhe minimumin e 3 imazheve në çdo artikull tuaj, dhe mos kopjoni ose Shkarkoni Imazhet nga Google, Ju duhet të krijoni imazhet tuaja, pastaj t’i ngarkoni ato, Nëse nuk keni ndonjë burim për të fotografuar, mund të përdorni imazhe falas për të drejtat e autorit që lehtë mund t’i merrni nga çdo faqe në internet si Pixaby Pexels dhe Unsplash, etj. Të gjitha këto faqe ju ofrojnë imazhe falas për të drejtat e autorit. Ju gjithashtu duhet të jepni Titullin e duhur, përshkrimin e duhur të Meta, Etiketat e duhura, permalidhjen e duhur, Titullin Kryesor të duhur, Titullin e duhur dhe titullin e duhur të duhur, etj. Siç mund ta shihni në artikullin tim. Kam dhënë tituj të duhur dhe kam përdorur imazhe të duhura në të gjitha artikujt e mi. Dhe gjithashtu jepni ALT dhe Titullin e duhur Tekstin në figurë dhe gjithashtu u dha atyre Titra të duhur për renditje më të mirë / SEO . Titulli kryesor quhet H2, Nënkreu i quajtur H3 dhe titulli i vogël i quajtur H4 në Blogger. Ju nuk duhet të kopjoni përmbajtje nga ndonjë uebfaqe tjetër.
Menyja Kryesore E Duhur / Lidhje / Favicon Para Se Të Aplikoni Për Miratimin E Google AdSense. Gjithmonë Duhet Të Bëni Menunë Kryesore Të Duhur, Sipas Përbërjes/Content / Kategorisë Tuaj Të Internetit. Mos Bëni Ndonjë Menu Shtesë Në Uebfaqen Tuaj Që Nuk Përputhet Me Përmbajtjen/Contet E Faqes Suaj Të Internetit. Dhe Gjithashtu Jepni Lidhje Të Duhura Në Menunë Tuaj Kryesore, Sipas Tekstit Që Keni Dhënë Në Menunë. Gjithmonë Përdorni Një Minimum Prej 3 Lidhjeve Të Mediave Sociale Në Faqen Tuaj Të Internetit, Dhe U Jepni Atyre Lidhjet Tuaja Reale Të Mediave Sociale Jo Lidhje False, Ju Nuk Duhet Të Lini Asnjë Menu / Etiketë / Kategori Pa Lidhje. Unë Njoh Shumë përsona Që Kanë Mbetur Për Të Dhënë Lidhje Me Menutë Dhe Për Të Dhënë Lidhje Me Ikonën E Mediave Sociale. Prandaj Mbani Në Mendje Se Kjo Gjithashtu Luan Një Rol Shumë Të Rëndësishëm Në Marrjen E Miratimit Të Google AdSense Në Faqen Tuaj Në Internet.
Gjithashtu, Shumë përsona Harrojnë Të Vendosin Favicon Në Faqen E Tyre Të Internetit, Nëse Nuk E Dini Se Çfarë Është Favicon, Atëherë Mund Të Shihni Në Url-n Se Çfarë Është Favicon, Favicon Është Një Fotografi Prej 512 * 512 Që Është Ikona Juaj E Internetit, Ai Shfaqet Kur Ju Hapni Uebfaqen Tuaj Në Këndin E Majtë Të Kartonit Krom. Tani, Shpresoj Të Kuptoni Se Çfarë Është Një Favicon. Një favicon Mund Ta Krijoni Lehtësisht Duke Përdorur Çdo Redaktues Imazhi. Por Favikoni Duhet Të Jetë Madhësia 512 * 512. Ju Gjithashtu Mund Të Përdorni Çdo Favikon Të Krijuar Tashmë Në Faqen Tuaj Të Internetit. Dhe Ju Lutemi Mos Shtoni Vegla Shtesë Në Faqen Tuaj Të Internetit. Ju Duhet Të Mbani Vetëm Disa Vegël Themelore Të Tilla Si Gadgets Kategoritë, Vegla Të Postimeve Popullore Dhe Vegla Të Postimeve Të Fundit, Në Vend Të Kësaj Ju Nuk Duhet Të Përdorni Mjete Të Tjera Të Mbeturinave Në Faqen Tuaj Të Internetit, Kështu Që Mbani Në Mendjen Tuaj.RRJETI I REKLAMAVE TË PALËVE TË TRETA KUR DO TË APLIKONI NË GOOGLE ADSENSE NË FAQEN TUAJ TË INTERNETIT. JU NUK DUHET TË AKTIVIZONI ASNJË RRJET TË REKLAMAVE TË PALËVE TË TRETA NË FAQEN TUAJ TË INTERNETIT PËR TË FITUAR ONLINE, PASTAJ GOOGLE NDOSHTA DO TË REFUZOJË FAQEN TUAJ TË INTERNETIT. NËSE TASHMË KENI VENDOSUR NDONJË RRJET REKLAMASH TË PALËVE TË TRETA NË FAQEN TUAJ TË INTERNETIT PËRPARA SE TË MERRNI MIRATIMIN E ADSENSE , ATËHERË MOS U SHQETËSONI JU THJESHT DUHET TË HIQNI TË GJITHA KODET E REKLAMAVE TË RRJETIT TË REKLAMAVE TË PALËVE TË TRETA OSE FALAS REKLAMAT NGA KËTO RRJETE TË REKLAMAVE. PASTAJ PASI TË MERRNI MIRATIMIN TUAJ GOOGLE ADSENSE, LEHTË MUND TË PËRDORNI PËRSËRI KËTË RRJET REKLAMASH TË PALËVE TË TRETA NË FAQEN TUAJ TË INTERNETIT. GJATË MARRJES SË MIRATIMIT ADSENSE GOOGLE NUK JU LEJON TË PËRDORNI NDONJË RRJET TJETËR REKLAMASH. JU GJITHASHTU MUND TË MERRNI INSTANTARTICLES.FB.COM OSE NDONJË APROVIM TJETËR TË RRJETIT TË REKLAMAVE PASI TË MERRNI MIRATIMIN E GOOGLE ADSENSE. VREJTEJE MOS HUDHNI REKLAMA POP UP NË FAQEN TUAJ TË INTERNETIT PASI TË JENI APROVUAR. FAQET E RËNDËSISHME KA DISA FAQE TË RËNDËSISHME QË JANË VËRTET SHUMË TË RËNDËSISHME PËR TË MARRË MIRATIMIN E GOOGLE ADSENSE OSE PËR TË LUAJTUR NJË ROL JETËSOR NË ADSENSE PËR TË MARRE MIRATIMIN NË 2020 . NËSE NUK DO T’I KRIJONI KËTO FAQE, ATËHERË ËSHTË E PAMUNDUR TË MERRNI MIRATIMIN E GOOGLE ADSENSE NË FAQEN TUAJ TË INTERNETIT. UNË DO T’JU TREGOJ EMRAT E FAQEVE DHE GJITHASHTU DO T’JU THEM SE SI MUND T’I KRIJONI KËTO FAQE TË DETYRUESHME. JU LUTEMI PËRDORNI GJITHNJË KËTO TË GJITHA FAQET NË MENUNË TOP HEADER OSE NË MENUNË E POSHTME TË “FOTER”, KJO DUKET SHUMË E PËRGJEGJSHME , KJO ËSHTË SHUMË E DETYRUESHME JU DUHET TË SHTONI KËTË FAQE NË FAQEN TUAJ : NA KONTAKTONI, RRETH NESH, POLITIKA E PRIVATËSISË, PËRGJEGJËSIA DHE SITI I HARTËS (SITEMAP.XML). FAQET E MBETURA JU MUND T’I HIQNI PASI TË KENI MARRË MIRATIMIN E ADSENSE, NËSE DËSHIRONI DHE PASI TË KENI MARRË MIRATIMIN E GOOGLE ADSENSE NUK DUHET T’I HEQNI KËTO FAQE TË RËNDËSISHME NGA FAQJA JUAJ E INTERNETIT, (NA KONTAKTONI, RRETH NESH, POLITIKA E PRIVATËSISË, PËRGJEGJËSIA )
1: – Krijoni faqet “Rreth Nesh”
Rreth nesh , faqet i tregojnë përdoruesit se çfarë po ofroni në faqen tuaj të internetit, dhe kush jeni ju, dhe pse keni filluar këtë faqe në internet, Kjo faqe luan një rol shumë të rëndësishëm për të marrë miratimin e Adsense, Ju lehtë mund të krijoni faqen tuaj për ne, ju mund të krijoni veten tuaj, Ju duhet të shkruani në këtë faqe, atë. Cili është emri juaj, cili është pasioni juaj dhe cila është mosha juaj, etj? Dhe Pse e filluat këtë faqe në internet, dhe atë që po siguroni atje në këtë uebfaqe, Ju gjithashtu mund ta krijoni këtë faqe nga çdo faqe interneti e palëve të treta, Ju lehtë mund ta krijoni këtë faqe nga kjo uebfaqe Volusion . Ju duhet të shkruani një minimum prej 100-150 fjalë në këtë faqe.
2: – Na Kontaktoni Faqe
Kontaktoni me faqen tonë lejon përdoruesit tuaj të lidhen me ju Nëse ata kanë ndonjë pyetje. Siç mund ta shihni tani, çdo faqe e vetme ka faqen e vet të Kontaktit, Ata e dinë që shumë njerëz / përdorues të faqes së tyre të internetit dëshirojnë t’i kontaktojnë ata për çdo nevoje / . Faqja e Kontaktit është e detyrueshme për të marrë Miratimin e Google AdSense. Ekzistojnë dy mënyra për të krijuar Faqe Na Kontaktoni, së pari Ju lehtë mund të shkruani 150+ më keq në lidhje me detajet e kontaktit tuaj, të tilla si Adresa e Zyrës, Numri Celular, Numri i Faksit, dhe Email-i i Kontaktit. Pastaj thjesht PUBLIKoje atë. Ju gjithashtu mund të përdorni informacione të rreme atje.Por ju rekomandojmë të shkruani informacionin tuaj të saktë, së dyti, Ju mund të krijoni një formular të na kontaktoni HTML për faqen tuaj të internetit, Aty do t’u kërkoni përdoruesve tuaj për emrin, emrin, mbiemrin, postën elektronike, numrin e telefonit, faqen e tyre të internetit dhe mesazhin e tyre / , siç mund ta shihni në figurë, Duke përdorur këtë faqe interneti 123 mund të krijoni formularin tuaj Kontaktoni me ne. Wordpress ka shumë shtojca për të krijuar formën e kontaktit me ne, por për një bloger, duhet të krijoni një Formular HTML, më pas ta ngjisni në Blogger Page.
2: – Faqja E Mohimit
Në faqen e Refuzimit , ju duhet të shpjegoni për ju dhe për produktet që janë në dispozicion në faqen tuaj të internetit, Ju duhet të shkruani këtë faqe me 800+ fjalë. Unë ju rekomandoj të krijoni këtë faqe duke përdorur këtë uebfaqe automatike të gjeneruesit të Refuzimeve. Kjo gjenerator i mohimeve të faqes në internet do t’ju ofrojë faqe me cilësi të lartë të mohimeve, thjesht duhet t’u jepni atyre informacione siç janë Titulli i Uebfaqes, Lidhja e Uebsajtit, Emri i Kompanisë, Vendi dhe Adresa e Email-it, atëherë thjesht krijoni kopjimin e tij dhe ngjitur në faqen tuaj të Refuzimeve.
3: – Faqja E Politikës Së Privatësisë
Në faqen e Politikës së Privatësisë , Ju duhet të tregoni për intimitetin e faqes tuaj të internetit dhe për politikën tuaj të internetit, për skedarët tuaj log, dhe për afatin e përdorimit të cookies tuaj, Ju mund ta shkruani atë në politikën tuaj të privatësisë, ju duhet të shkruani faqen e politikës së privatësisë së 800+ fjalë Por unë do t’ju rekomandoj të krijoni këtë faqe interneti për krijimin e politikës së privatësisë automatike, me lehtësi që të krijoni një faqe cilësore të Politikës së Privatësisë duke përdorur këtë faqe interneti. Gjithashtu në këtë uebfaqe Gjeneratori i Politikës së Privatësisë ju duhet t’u jepni atyre disa detaje në lidhje me faqen tuaj të internetit si Emri i Uebsajtit, Link Lidhje, Emri i Kompanisë, Vendi dhe Adresa e Elektronikës, Dhe ju lutemi përpiquni të shmangni detajet e rreme, aty ku duhet të shkruani saktë të dhënave. Pastaj thjesht kopjoni atë dhe ngjitur në faqen tuaj të politikës së intimitetit.
4: – Afati Dhe Kushtet E Faqes
Faqja e termit dhe e kushteve, Ju duhet të shkruani për termat dhe kushtet e faqes tuaj të internetit për përdoruesit dhe kjo është e detyrueshme që përdoruesit të vizitojnë në faqen tuaj të internetit. Ju mund ta shkruani vetë këtë faqe me 1000+ fjalë, por unë preferoj që ta krijoni duke përdorur mjetin në internet gjeneratorin e faqes Terma dhe Kushtin, duke përdorur këtë faqe interneti Gjeneratori i Kushteve dhe i Gjendjeve ju mund të krijoni me lehtësi termin dhe kushtet për faqen tuaj të internetit, duhet të futni disa detaje në lidhje me faqen tuaj të internetit pastaj i gjeneroni ato dhe kopjoni tërë faqen e gjeneruar dhe ngjitur në faqen tuaj të afateve dhe kushteve.
5: – Faqja E Sitit ose “Site map”.
Faqja e sitit është shumë e rëndësishme, Ai jep informacione për skedarët, faqet, postimet dhe lidhjet që janë në dispozicion në faqen tuaj të internetit. Në këtë faqe ju nuk keni nevojë të shkruani thjesht mund ta krijoni duke përdorur ndonjë shtojcë, Nëse jeni duke përdorur ndonjë WordPress, Nëse jeni duke përdorur Blogger, atëherë ekzistojnë dy lloje të sitit për më shumë informacion lexoni artikullin tim të sitit të faqes Lexo më shumë … ndryshe ju thjesht mund të gjeni faqen tuaj të sitit të faqes duke përdorur këtë lidhje https://www,yoursitename.com/sitemap.xml kjo është harta e faqes tuaj atje ku ju duhet të shkruani emrin e domain-it të faqes suaj të internetit në vend të youritename.like https://www,smartzonedaily.com /sitemap.xml kjo është siti i faqes sime në internet. Thjesht duhet të krijoni një etiketë të Sititap dhe ngjitur këtë lidhje atje
5: – Faqja E Politikave Të Cookie-T
Faqja e Politikave të Cookie-t nuk është shumë e rëndësishme, por, nëse dëshironi të krijoni, atëherë mund ta krijoni duke përdorur këtë faqe interneti Gjenerator të Politikave të Cookies . Unë nuk kam shpjeguar më shumë për këtë sepse nuk është e detyrueshëm kjo faqe, gjithashtu ju jap disa këshilla shtesë.
Pritja Më E MirëNëse Jeni Duke Përdorur WordPress Ose Ndonjë Platformë Tjetër Në Vend Të Një Bloger, Atëherë Unë Do T’ju Rekomandoj Të Blini Hosting Me Shpejtësinë Më Të Mirë Dhe Bandën Më Të Mirë. Uebfaqja Juaj Gjithmonë Duhet Të Jetë Më Pak Se 2-3 Sekonda, Ju Gjithashtu Mund Të Përdorni Shumë Shtesa Në WordPress Që Mund Të Jenë Të Dobishme Për Ju Për Të Rritur Shpejtësinë E Faqes Tuaj. Shpejtësia E Faqes Në Internet Gjithmonë Varet Nga Dy Gjërat Kryesore Tema E Hosting And Responsive, Dhe Siç E Dini Që Blogeri Ka Ndërtuar Më Shpejt Hostimin, Në Blogger Duhet Të Zgjidhni Vetëm Temën Më Të Mirë Për Faqen Tuaj Të Internetit.
Kur Duhet Të Aplikojmë Për Google Adsense / Vjetersia e Domein / Domain Age Required Nuk Ka Kufi Moshe Domeni Në Politikat E Google AdSense Por, Unë Do T’ju Rekomandoj Të Aplikoni Faqen Tuaj Të Internetit Pas 2-3 Javësh Ose Faqja Juaj E Internetit Duhet Të Jetë E Vjetër 2-3 Javë Për Të Marrë Miratimin E Google Adsense Brenda 3 Ditëve Ose Të Merrni Përgjigjen E Google AdSense Brenda 24 Orësh . Google AdSense Nuk E Deklaron Moshën E Domenit Në Politikat E Tyre, Ju Gjithashtu Mund Të Merrni Miratimin E Google AdSense Në Faqen Tuaj Të Re. Kjo Varet Nga Puna Dhe Mundi Juaj I Vështirë. Sa Trafik Kërkohet Në Faqen Tonë Të Internetit Për Të Marrë Miratimin E Google AdSense
Nuk Ka Asnjë Kufi Minimal Për Të Marrë Trafikun Në Faqen Tuaj Të Internetit Për Të Marrë Miratimin E Google Adsense. Google Nuk Përmend Sasinë E Trafikut Që Kërkohet Për Të Marrë Miratimin E Google AdSense, Ju Gjithashtu Mund Të Merrni Lehtësisht Aprovimin E Adsense Me 0 Trafik Në Faqen Tuaj Të Internetit. Mora Gjithashtu Aprovimin E Adsense Në 0 Trafik Në Faqen Time. Por Nëse Doni Të Fitoni Para Duke Përdorur Google Adsense Pasi Të Merrni Miratimin, Duhet Të Merrni Trafikun Në Faqen Tuaj Për Të Marrë Përshtypjet E Larta Dhe CPC Në Faqen Tuaj Të Internetit.
Dorëzoni Uebfaqen Tuaj Në GSC / Motorët E KërkimitPasi Faqja Juaj E Internetit Është E Gatshme Dhe Keni Krijuar Të Gjitha Faqet E Kërkuara. Dhe Tashmë Shkruani Artikuj 30+ Dhe Tashmë Keni Optimizuar Temën Tuaj, Ju Duhet Të Paraqisni Faqen Tuaj Në Google Search Console, Dhe Gjithashtu Në Motorë Kërkimi Të Ndryshëm Si Bing, Yahoo Dhe Të Kërkoni, Etj. Mund Të Bëhet Burimi I Trafikut Në Faqen Tuaj Të Internetit. Por Paraqitja E Faqes Suaj Të Internetit Në Google Search Console Është Shumë E Rëndësishme. Nëse Doni Të Dini Më Shumë Rreth Dorëzimit Të Google Search Console Klikoni Këtu.

Si Të Aplikoni Për Google AdSense Siç Duhet? / Site Error / Dublikatë Gabim I Llogarisë Para Se Të Aplikoni Për Google AdSense Për Faqen Tuaj Të Internetit, Nëse Doni Të Merrni Miratimin Më Shpejt, Duhet Të Paraqisni Faqen E Internetit, Faqet Dhe Postimet Tuaja Manualisht Në Indexin E Kërkimit Google. Ju Duhet Të Mbani Në Mendje Disa Gjëra Të Rëndësishme, Kur Të Shkoni Në Faqen E Internetit Të Google AdSense Dhe Të Plotësoni Informacionin Tuaj Në Faqen E Internetit, Ju Gjithmonë Duhet Të Shkruani Informacionin Tuaj Të Saktë Si Adresa Email, Vendi, Valuta (Ju Gjithashtu Mund Të Zgjidhni Dollarë), Më E Rëndësishmja, Kur Do Të Hyni Në Lidhjen Tuaj Të Internetit Atëherë, Pashë Që Shumë Njerëz Hyjnë Në URL-Në E Tyre Të Internetit Si Kjo, smartzonedaily.Com, Www,smartzonedaily.Com Ose Http://smartzonedaily,Com, Por Kjo Mënyrë Është Plotësisht E Gabuar, Nëse Faqja Juaj E Internetit Është Në Çdo Platformë, Ju Duhet Të Hapni Uebfaqen Tuaj, Atëherë Faqja Juaj E Internetit Është E Ngarkuar Plotësisht, Pastaj Kopjoni URL-Në Tuaj Të Plotë URL-Në Nga Shiriti I Kërkimit, Siç E Kopjova Dhe URL-Ja Ime Bëhet Https://Www,smartzonedaily.Com/ , Dhe Ngjitur Në Google AdSense, Ashtu Si Në Imazh, Nëse Nuk Do Ta Bëni Këtë Mund Të Shfaqeni SITE DOWN ERROR Në Përgjigjen Tuaj Të Google AdSense. Nëse Tashmë Keni Një Llogari AdSense Në Këtë Kompjuter, Atëherë Duhet Të Ndryshoni Pajisjet Tuaja Mobile Dhe Lidhjen Tuaj Të Internetit, Mund Të Përdorni SIM DATA, Dhe Gjithmonë Përdorni Adresa Email Unike Dhe Numri I Celularit Që Nuk Është Përdorur Tashmë Në Ndonjë Llogari Tjetër Të Google AdSense, Atëherë Gabimi I Llogarisë Së Kopjuar Nuk Do T’ju Tregojë, Pastaj Bëni Tjetër Dhe Futni Adresën Tuaj Të Saktë Të Informacionit, Vendin, Provincën, Kodin Postar Të Qytetit Dhe Numrin Celular, Atëherë Dorëzoni,
Kjo ishte e gjitha , ju thashë gjithçka, që unë jam duke përdorur trukin e aprovimit të Adsense, nëse keni ndonjë problem ose ndonjë çështje tjetër, atëherë ju lutem kontaktoni me mua përmes seksionit të komenteve, unë do të përpiqem të zgjidh problemin tuaj. Shpresoj se tani jeni në gjendje të njihni Miratimin e AdSense Trick 2020 , atëherë ju lutemi ndani këtë artikull me blogerët / miqtë tuaj të zhvilluesit të faqes në internet.
 

Poshnjari

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
447
Pikët
43
Artikull shumë i mirë. Google ka qenë gjithmonë e vështirë, por tani me ndryshemet që kanë bërë, e kanë bërë akoma edhe me te vështirë. Problemi qendron se për çdo domain është sikur aplikon për herë të parë.
 
Top