• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si Te Gatuajme..

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,592
Pikët
113
Vendndodhja
Me shume per Kurjozitet do doja te dija si behet Fasulja ose me mire sic i thona ne Tironcit Grosha :p
 

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Titulli: Si Te Gatuajme..

Per te gjithe katunaret e forumit qe duan te dine si behet grosha, qe duan te ruajne traditen le te lexojne me poshte :p:p

Perberesit :
Fasule
Mish me kocke
Pak spec jeshil me tul
1 Karrot te vogel
Salce

Zihet grosha bashke me kocken e mishit. Ne nje tigan me vaj skuq qepen per 5-6 min. Pastaj i hedh karroten e grire ne kubike te vegjel dhe me pas i hedh specin e grire gjithashtu ne kubike te vegjel. Pasi skuqen te gjitha bashke i hedhim salcen dhe i perziejme, me pas e hedhim te grosha e zier, i perziejme dhe e lem te zihet per nja 10-15 min.

Kur ta ndani groshen neper pjata sipas deshires mund t'i hidhni vaj ulliri, nenexhik dhe pak fare uthull.


ps. ate qe thash ne fillim ishte shaka se mos keqkuptohet ndonjeri :)
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,592
Pikët
113
Vendndodhja
Titulli: Si Te Gatuajme..

Romina rrofsh per receten ta shperblefsha ne dasem... :D
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Si Te Gatuajme..

MAKARONA ME FRUTA DETI..
sasia per 4 persona:
250gr.salmon te prer ne kuadreti
250gr karkalece
2luge vaj ulliri
100gr biselle nga ato surgelati
125gr kerpurdha
4 qep te njoma jeshile
500gr makarona
125gr mardanoz
124gr parmizan te grir
125gr gjalp
1 lug te vogel leng limoni
2 thelbe hudhra
2 lug vaj soie
krip piper..
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Si Te Gatuajme..

DUHET DHE TA SHPJEGOJ KA PAK PUN ...lol
 

TIRONSJA

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 31, 2010
Postime
43
Pikët
0
Vendndodhja
Honelulu
Përgjigje e: Si Te Gatuajme..

groshen zihe hudhi cop mish dhe ca karrota qep zihe weee sa horrova si hahet me turshi grosha ene gjithe nota bubullima stomaku e tkeqen groshes u bo kohe pa honger neser groshe une
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Si Te Gatuajme..

4-5 kokrra veze
2-speca djegs jeshil -dhe spec pull te kuq
4- domate dhe pak salc.
dhe gjalp sa per vezet me siper..

shkrij ne tigan gjalpin,hidhi specat e grire skuqi pak...hidh domatet qe duhen te jen bere rende..pak salc sa per ngjyre,derisa specat te jen bere pak te buta ...atehere me ne fund hidh vezet dhe kryp me hamendje....dhe ne fund fare spec te kuqe pull..sa per zbukurim.. ju befte mire!! kiss
diçka e thjeshte :)) per mengjes..
 
Top