• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si te keni sukses ne takimin nga interneti

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

1. Jeni aty. Po shkoni te shihni vertet, pas paraqitjes tuaj apo ndryshimeve qe beni ne web (ne site te ndryshme njohjesh). Sipas statistikave europiane, 56% e personave jane zhgenjyer nga takimi i pare, pasi shpesh pershkrimet apo fotot nuk i korrenspondojne realitetit.

2. Por nuk ka nje arsye per t’u zmbrapsur (ose te hiqni dore menjehere). Mos investoni shume ne kete takim te pare, i cili eshte thjesht per te pare.

3. Pra, shpresohet, por nuk fluturohet pa krahe. Nuk behen plane per kometen...perpara se te keni takuar zoterine apo zonjushen. Thene ndryshe, prisni te shihni ngjyren e syve te tij apo saj para se te mendoni ngjyren e perdeve te sallonit tuaj te perbashket.

4. Qendroni me kembe ne toke. Dhe mos harroni kurre qe tjetri nuk eshte detyrimisht ne te njejten gjatesi vale si ju (deshira per nje dashuri te madhe, per histori vetem te nje mbremjeje, te nje takimi thjesht per te pare…)

5. Qasuni me ide pozitive, me nje shpirt te gezuar dhe me objektiv takimin. Behuni e bukur pa bere teprime (nuk po shkoni te kerkoni nje Oskar). Vishni veshje me te cilat ndiheni rehat dhe mbi te gjitha vetvetja.

6. Per shprehjet qe jane zhargon, evitoni ato te llojit: ‘Perjashtoj te bej takime nga interneti’. Por merreni persiper! Jini te sinqerte ne limitet e te arsyeshmes. Fraza per t’u perjashtuar jane: ‘Jam vetem qe prej tre vjetesh dhe nuk shtyhet keshtu...’. Me mire te fillohet me fjale dhe gjera pozitive.

7. Sa per dijeni, ju lutem, kini besim tej ajo qe ju ndjeni me shikim te pare (thuhet se duhen 8 sekonda per te ditur nese ndiheni i, e terhequr nga dikush. Nese ky eshte rasti, lereni veten te lire. Dhe jetojeni historine tuaj.

8. Dhe nese nuk eshte rasti, perseri lerini gjerat te rrjedhin vete. Jepini edhe nje shans te dyte. Apo akoma me shume mundesine per te qene te befasuar duke zbuluar, per shembull, qe ky djale ka veshe te medha, por eshte edhe nje djale me humor.

9. Te dini te administroni perjashtimet. Nese ai ka deshire t’ju rishohe, por jo ju, thojeni kete pa qene e prere. Nese eshte e anasjellte, mos hezitoni (do te keni nje pamje qe ju tradhton, por eshte gjithmone mire ta keni parasysh kete). Mos reagoni ne menyre ekstreme: ‘Ky paska marre kot’ apo ‘Jam kot fare dhe e shemtuar’. Jo. Keshtu eshte, kjo eshte e tera. Sidomos, rikerkoni shume shpejt takime te reja.

10. Me ne fund, mos harroni qe kjo nuk ndodh keshtu, sepse nuk ekzistojne takime dashurore, qe nuk ka takime per gjithçka. Ky takim i pare mund te kthehet edhe ne nje miqesi. Dhe kush gjen miq te rinj, gjen dhe menyra per te pare fytyra te reja.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,770
Pikët
113
Përgjigje e: Si te keni sukses ne takimin nga interneti


1. Jeni aty. Po shkoni te shihni vertet, pas paraqitjes tuaj apo ndryshimeve qe beni ne web (ne site te ndryshme njohjesh). Sipas statistikave europiane, 56% e personave jane zhgenjyer nga takimi i pare, pasi shpesh pershkrimet apo fotot nuk i korrenspondojne realitetit.

2. Por nuk ka nje arsye per t’u zmbrapsur (ose te hiqni dore menjehere). Mos investoni shume ne kete takim te pare, i cili eshte thjesht per te pare.

3. Pra, shpresohet, por nuk fluturohet pa krahe. Nuk behen plane per kometen...perpara se te keni takuar zoterine apo zonjushen. Thene ndryshe, prisni te shihni ngjyren e syve te tij apo saj para se te mendoni ngjyren e perdeve te sallonit tuaj te perbashket.

4. Qendroni me kembe ne toke. Dhe mos harroni kurre qe tjetri nuk eshte detyrimisht ne te njejten gjatesi vale si ju (deshira per nje dashuri te madhe, per histori vetem te nje mbremjeje, te nje takimi thjesht per te pare…)

5. Qasuni me ide pozitive, me nje shpirt te gezuar dhe me objektiv takimin. Behuni e bukur pa bere teprime (nuk po shkoni te kerkoni nje Oskar). Vishni veshje me te cilat ndiheni rehat dhe mbi te gjitha vetvetja.

6. Per shprehjet qe jane zhargon, evitoni ato te llojit: ‘Perjashtoj te bej takime nga interneti’. Por merreni persiper! Jini te sinqerte ne limitet e te arsyeshmes. Fraza per t’u perjashtuar jane: ‘Jam vetem qe prej tre vjetesh dhe nuk shtyhet keshtu...’. Me mire te fillohet me fjale dhe gjera pozitive.

7. Sa per dijeni, ju lutem, kini besim tej ajo qe ju ndjeni me shikim te pare (thuhet se duhen 8 sekonda per te ditur nese ndiheni i, e terhequr nga dikush. Nese ky eshte rasti, lereni veten te lire. Dhe jetojeni historine tuaj.

8. Dhe nese nuk eshte rasti, perseri lerini gjerat te rrjedhin vete. Jepini edhe nje shans te dyte. Apo akoma me shume mundesine per te qene te befasuar duke zbuluar, per shembull, qe ky djale ka veshe te medha, por eshte edhe nje djale me humor.

9. Te dini te administroni perjashtimet. Nese ai ka deshire t’ju rishohe, por jo ju, thojeni kete pa qene e prere. Nese eshte e anasjellte, mos hezitoni (do te keni nje pamje qe ju tradhton, por eshte gjithmone mire ta keni parasysh kete). Mos reagoni ne menyre ekstreme: ‘Ky paska marre kot’ apo ‘Jam kot fare dhe e shemtuar’. Jo. Keshtu eshte, kjo eshte e tera. Sidomos, rikerkoni shume shpejt takime te reja.

10. Me ne fund, mos harroni qe kjo nuk ndodh keshtu, sepse nuk ekzistojne takime dashurore, qe nuk ka takime per gjithçka. Ky takim i pare mund te kthehet edhe ne nje miqesi. Dhe kush gjen miq te rinj, gjen dhe menyra per te pare fytyra te reja.
Ji origjinal,dhe fol llap ndershmerisht.
Baza kjo.
Aventure,genje por duhet ta kuptosh...
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
34,037
Pikët
113
Përgjigje e: Si te keni sukses ne takimin nga interneti

Ato 10 pikat qenkan depresuese, por foto te kenaqka ama! :)
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Si te keni sukses ne takimin nga interneti

Litar , thika dhe nje pistolete e garantojne takimin (per çdo rast ).
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Si te keni sukses ne takimin nga interneti

Haha takimi ne net me temenara , me parapergatitje te medha , nje dite festive qe duhet shpall fest kombetare lol
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Si te keni sukses ne takimin nga interneti

Nje acarim i momentit :p ... pastaj edhe gjithe keto rregulla qe duhen mbajt mend qe ne fillim te temes .

I bie qe takimi te behet me manual zbatimi , fjalet te mesuara permendesh dhe buzeqeshjet te sforcuara sa me te ra te fiket haha
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Si te keni sukses ne takimin nga interneti

Suksesi i takimit si fjale e madhe duket , sikur ke arritur nje marreveshje dypaleshe nderkombetare , nderkohe qe pres qe te jete i njejti person qe kam njohur dhe te jesh i lire te shprehesh veten , se te takosh e te luash nje rol qe te te beje te pelqyer per dike eshte gjeja me e lodhshme dhe me kot .

Pastaj besoj se me shume rendesi ka mirekuptimi dhe miqesia qe mund te nisi , se sa te mendosh per gjera romantike duket si diçka e pershpejtuar , :p
 

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,062
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Si te keni sukses ne takimin nga interneti

10. Me ne fund, mos harroni qe kjo nuk ndodh keshtu, sepse nuk ekzistojne takime dashurore, qe nuk ka takime per gjithçka. Ky takim i pare mund te kthehet edhe ne nje miqesi. Dhe kush gjen miq te rinj, gjen dhe menyra per te pare fytyra te reja.

Ndoshta suksesi e ka diku ne kte pjese fillin...:)
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Si te keni sukses ne takimin nga interneti

Ajo pike e fundit me duket me realiste dhe e vertete , se eshte absurde te ndjesh nje presion qe duhet te duash dike qe ke takuar per here te pare . Ndjenjat duan nje kohe qe te piqen , s'mund te kete dashuri me shikim te pare siç thuhet mendoj une , perveç pelqimeve fizike nuk mund te kesh me teper , apo te shprehesh me teper ...

Pastaj megjithese shkon ne te kundert me rehatine tone , sa me teper te perkujdesesh per nje ndjenje aq me teper ja di rendesine dhe behet e vyer ajo . :)

U be darke , si kaloi koha keshtu ?!:S Po te percjell :p
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Si te keni sukses ne takimin nga interneti

haha Priit ! Ja futa kot , rashe me koke qe ne takim te pare , kur mund te shihemi prape ``11`` tallafere
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Si te keni sukses ne takimin nga interneti

Lol.

Duke e marr parasyshe kte shenim, pik per pike (10) ...me mire po rri Offline :p
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Si te keni sukses ne takimin nga interneti

Sa kohe zgjat tensioni nje zot e di , e theva fjalen time , shkoi per laraska edhe krenaria , tani ça pret akoma ta marrim vesh haha
 
Top