• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si te mbash nje femer te lumtur ?

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Si te mbash nje femer te lumtur ?
Doni te dine se cfare mendojne ne femrat, pse shkojme grup ne tualet, pse ju pyesim juve , a dukemi te shendosha me rrobat qe kemi zgjedhur te veshim. Mire ..une mund t’ju tregoj juve cdo gje, eshte nje sekret, por une mund t’ju jap juve disa ide se si te mbani nje femer te lumtur

1-Pyeteni ate per diten . Femrat e pelqejne te flasin, te komunikojme me te dashurin e tyre dhe me shoqerine. Hapi I pare eshte: thjesht eshte qe ta lejoni ate te flase: keto jane dy gjerat qe asaj I pelqejne

2-Lulet dhe Cokollatet jane te te mira, por jo te domosdoshme, Po nese vertet doni te na hidhni pertoke na beni nje masazh kembeve .Prisni ….e di qe po mendoni qe kjo eshte dicka e lehte. Epo…ka vetem nje klecke ..eshte vetem nje masazh I kembeve . Hejj jam serioze . Ndoloni vetem tek masazhi I kembeve dhe mos kerkoni asgje ne kembim. Me besoni mua, mbase ju nuk do te merrni sex ne ate moment, heren tjeter ajo do jete “ e nxehte fare nga inati “, Ajo do vije me vrap drejt teje per te permbushur deshirat mishtore


3-Bej dicka te kendshme per te si: te pergatitesh darken per te, t’i lash makinen , apo te vesh ato kutit e renda lart ne papafingo

4-Pyet ate , nqse ti nuk e ndonje ide, te behesh konfuz nuk ndihmon asjerin. Nese ajo thote “ Po ti duhet ta dish” , “ke leje per te vazhduar “ , dhe gjithesesi une nuk e di . Me ndihmo e dashur , une po vuaj ketu, . Ndershmeria e ben te sajen .
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

hmmmmm interesante ...
jo te gjithe meshkujt jane te gateshem te bejne tere keto gjera per per nje femer !!!
 

kukulla

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
102
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
jo te gjithe e bejne nje femer te lumtur meshkujt kan filluar me u bere egoist
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

ja dakord me pergjigjen e kukulla,sot meshkujt jane shum egoiste dhe mendojne me shum per veten e tyre nqs ata ndihen ne harmoni me veten e tyre kjo i mjafton dhe ndalen aty,nuk duan tja dine shum per femren si ndihen,ndersa persa i perket si mund te behet nje femer e lumtur varet nga tipi i femres qe ke te besh,ka femra qe i pelqen komunikimi ka femra materialiste qe kenaqen me dhurata e gjera te tilla por ka femra qe i mjafton nje ledhatim me dashuri qe te ndihen te lumtura tani aftesia me kuptu femren dhe menyren si ta beje ate te lumtur i lihet ne dore mashkullit nqs ai se gjen dot kete rruge me e be te lumtur me mir te hape krahun....
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Ne kete rast po tregoheni ju goca egoiste .... Duke i futur te gjithe meshkujt nje nje thes . Une do thoja qe ka edhe cuna romantike etj...;) ( me :D )
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
fakti qe meshkujt behen egoist gjithmon e me teper esht shprehje e realitetit te hidhur qe nuk ju pelqen fare femrave por qe esht mese i vertet
E VETMJA DASHURI QE NUK VDES KURR ESHT DASHURIA PER VETVETEN
pasi provuan dashurin per femren dhe kuptuan qe femra nuk esht e aft te doje si mashkulli meshkujt ben terheqje masive dhe po bejn gjithmon e me teper ne kete drejtim
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,461
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Titulli: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Stealth: Mos ndoshta mashkulli nuk arrin ta kuptoj ne 70% te rasteve se si mbahet e lumtur nje femer dhe si rrugedalje zgjodhi kte rrug qe the ti me siper ?? Ose mund te jet edhe kjo tjetra qe: nje mashkull nuk ben aq sa duhet per ber te lumtur nje femer duke menduar se ai esht PERFECT.
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
pikerisht roxy menyra si mendon ti i jep kuptim shkrimit tim
per ty esht mashkulli qe duhet te bej diçka dhe duhet mashkulli ta kuptoj se si femra behet e lumtur me pak fjal per nji femer mashkulli esht thjesht nji vegel dhe kjo esht per te ardhur keq sepse femrat jan vertet keshtu ne jeten e perditshme
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Kjo vlen per te dyja gjinite ,,,nese nje person nuk eshte i lumtur me vetveten te beje partneri cfare te doje mund ti ndryshosh humorin per 5 min dhe kaq..
Lumturia fillon tek vetvetja dhe nese je tip optimist i gezuar i qeshur eshte dhe ngjitese..

Qe ti pergjigjem cik fare temes...disa gjera standarte si te mos genjeje, tradhtoje, ti plotesoje asaj kapricot ndonjehere, perkedhelje & ta besh te ndjehet si princesha jote ndihmojne per tja arritur qellimit..
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Nese *Ne dukje eshte ne qendren tende te vemendjes *
po thuajse ia ke arritur
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Per meshkujt kjo e e?

Shume e thjeshte eshte : Me pak mundim bejeni te ndjehet "nje idiote e bukur"

:p
Pershendetje!

Nuk eshte dhe aq e thjeshte sa duket, pasi kur femrat ndjehen te vleresuara, shohin qe ka perkujdesje ndaj tyre, syte e tyre kullosin diku tjeter. * Mendojne se te kane ne thes*

Qe te mbash nje femer te lumtur...bej gjithcka per te dhe ne te njejten kohe mos bej asgje!

P.s Dashuria dhe lumturia...konsumohet ne darke dhe ushqehet ne mengjes!
 

Corn

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 10, 2009
Postime
324
Pikët
0
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Shume e thjesht , nuk mundesh ....
 

Fehmikaciu

Saratoga...
Anëtar
May 9, 2013
Postime
6,338
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtinë
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Te mbash nje femer te lumtur nuk eshte edhe aq e leht,duhet ndaj te dashures te kemi qendrim:d ,te meos jemi te luhatshem,te jemi serioz,te mos qeshemi si budallenje,te jemi te gatshem qdo her ne plotsimin e kerkesave -urra-,te flasim fjal te menqura e jo -bla-...pastaj te tjerat jan te lehta dhe pa demtime ansore...;))
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,271
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Nuk jua them sekretin :d :p
 

tété

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2010
Postime
1,710
Pikët
0
Vendndodhja
Do te me besh gje vizite?
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Femrat jane te ndryshme. Te ndryshme jane edhe karakteret dhe deshirat e tyre. Atehere, si mundet te thuash qe me disa formula te gatshme mundet ti besh te gjitha te lumtura?
Per me teper, lumturia eshte dicka qe arrihet se bashku dhe jo duke bere gjera unilaterale :)
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Eshte shume e veshtire , te jesh e lumtur.
Akoma me e frikshme, eshte te ndihesh e lumtur, fale faktorit te "jashtem"
Ai, qe perpiqet t'a arrije kete tek nje femer, do te digjet i pari ne ferr !
 

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
11,663
Pikët
113
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Eshte shume e veshtire , te jesh e lumtur.
Akoma me e frikshme, eshte te ndihesh e lumtur, fale faktorit te "jashtem"
Ai, qe perpiqet t'a arrije kete tek nje femer, do te digjet i pari ne ferr !
Shyqyr qe s'kam bo kurfare perpjekjesh deri me tani per te bere te lumtur nusen...!
Parajsa asht kah me prêt !
 
Top