• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si te mbash nje femer te lumtur ?

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,290
Pikët
113
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Cuditerisht gjithmone pyetja behet si besh femren te lumtur por skam degjuar ndonjehere te pyetet ne te kundert.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Femra do siguri. Me siguri e mban te lumtur.
Siguri per c'fare ?

Nje femer qe mbeshtetet tek nje mashkull, per nje arsye te tille... eshte gjithmone ne buze te gremines... ne fakt kjo vlen per te dyja palet. Ky eshte manipulim

Ps... Gjeja me e rendesishme per mendimin tim, eshte qe ta degjosh , ta respektosh ti japesh vemendje , ta inkurajosh / mbeshtetesh ... ne jete e lart , e ti japesh hapesiren e duhur.
 

xyz

V.I.P
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
3,818
Pikët
48
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

zana besoj se se kish per sigurin financiare por per ndjenjat ;)
Siguri per c'fare ?

Nje femer qe mbeshtetet tek nje mashkull, per nje arsye te tille... eshte gjithmone ne buze te gremines... ne fakt kjo vlen per te dyja palet. Ky eshte manipulim

Ps... Gjeja me e rendesishme per mendimin tim, eshte qe ta degjosh , ta respektosh ti japesh vemendje , ta inkurajosh / mbeshtetesh ... ne jete e lart , e ti japesh hapesiren e duhur.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Dy gjera te rendesishme qe nuk mbeshtetesh tek nje mashkull, apo e kunderta.

Te dyja duhet te jene te balancuara mes dy paleve , per nje lidhje te gjate, sinqerte e te shendoshe.
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
17,279
Pikët
113
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

duke qene perhere shija qe ajo kerkon ne humorin e saj...ne castet e trishta...ne shkendijat qe nje surprize i ndez...ne menyren sesi romanca perkthehet...ne ngjyrat qe do te veshesh per ti dale perpara...

Nje femer mbahet e lumtur shume thjeshte nese deshira per ta mbajtur te lumtur nuk mbaron
 

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
31,527
Pikët
113
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

une se dija qe mund te te mbaj te lumtur nje tjeter. une e dija qe vetem vetja jote te mban :d
 

xyz

V.I.P
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
3,818
Pikët
48
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

zana cdo gje esht reciproke por femra si natyr kerkon me teper siguri ndaj ndjenjave ,
ndjenjat e njeanshme skan vler per asnji llogjike kjo
Dy gjera te rendesishme qe nuk mbeshtetesh tek nje mashkull, apo e kunderta.

Te dyja duhet te jene te balancuara mes dy paleve , per nje lidhje te gjate, sinqerte e te shendoshe.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Nese eshte c'do gje reciproke... atehere e ke fjalen per viktimat , prandaj edhe hyn tek manipulimi. ( Nese njera pale , perdor k'te metode si qellimin/rolin kryesor )

Siguria duhet te vije nga vetja e jote ... perndryshe je gjithmone ne buze te gremines.
 

xyz

V.I.P
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
3,818
Pikët
48
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

mushkonjeeeee ste ka ber te lumtur yt shoq qe te ka dhen dy femij si yje
Bisoussssss
une se dija qe mund te te mbaj te lumtur nje tjeter. une e dija qe vetem vetja jote te mban :d
 

xyz

V.I.P
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
3,818
Pikët
48
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

zana ti i keqkupton ndjenjat
Kur them reciproke qe duhet te ndjesh dhe te tendjej
Ndryshe ndjenjat pa pergjigje nga ana tjeter skan vler
Spo flas te varesh jeten ne duart e askujt
Me thjesht gjerat ;)
Nese eshte c'do gje reciproke... atehere e ke fjalen per viktimat , prandaj edhe hyn tek manipulimi. ( Nese njera pale , perdor k'te metode si qellimin/rolin kryesor )

Siguria duhet te vije nga vetja e jote ... perndryshe je gjithmone ne buze te gremines.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Ajo qe po keqkupton k'tu je ti .. une jam e qarte per veten time. Nuk e di se c'fare nje mashkull duhet te te siguroje ty, qe te te mbaje te lumtur ? E nese kjo qenka arsyeja kryesore, c'faredo qe te jete ajo... si mund te lesh veten tende ne doren e dikujt tjeter... ne fije te perit.

Per cilat gjera e ke fjalen me qarte ?
 

xyz

V.I.P
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
3,818
Pikët
48
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

ndoshtaaaaaa
Spo flas per ate lloj sigurie qe mendon ti dhe
Aq me pak per vartesi por kur ndjenjat jan prezente
Esht lumturi me vete
Nejseeeeee
Ajo qe po keqkupton k'tu je ti .. une jam e qarte per veten time. Nuk e di se c'fare nje mashkull duhet te te siguroje ty, qe te te mbaje te lumtur ? E nese kjo qenka arsyeja kryesore, c'faredo qe te jete ajo... si mund te lesh veten tende ne doren e dikujt tjeter... ne fije te perit.

Per cilat gjera e ke fjalen me qarte ?
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Ngele duke thene nuk po flas per k'te nuk po flas per ate.... per c'fare po flet pra ?
 

Fierakja

___________
Anëtar
May 5, 2014
Postime
10,617
Pikët
113
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

1-Pyeteni ate per diten . Femrat e pelqejne te flasin, te komunikojme me te dashurin e tyre dhe me shoqerine. Hapi I pare eshte: thjesht eshte qe ta lejoni ate te flase: keto jane dy gjerat qe asaj I pelqejn .
Not dakort. Ndoshta jam un femer ndryshe, por un per te folur pothuaj se pertoj. Domosdo qe flasim cdo mbasdite si na kaloj dita, por qe te them me pelqen te flas? Not really. Me pelqen me teper te degjoj.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Si te mbash nje femer te lumtur ?

Nuk e di se si funksionon per ty , por per mua nuk funksionon ne k;te menyre ... me pelqen te kem kontroll ndaj vetes time...gjerat e mija ti kem vete ne dore, duke perfshire edhe ndjenjat.

Nuk do deshiroja as palen tjeter qe te mbeshtetet 100% tek une , ne k'te rast. Per mua nje mashkull i tille eshte manipulues dhe i dobet .

C'do gje me balanc, per te dyja palet
 
Top