• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si te siguroni windows hap pas hapi etapa 1

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Ktu keni material te mjaftushem persa i perket sigurimit te windows
Disa nga etapat
1: Unhide the file extensions=zbulimi i dokumentave te fshehur ne windows
2: Disable Remote assistance and Remote Desktop=çaktivimi i kontrollit nga distanca dhe ndihmes nga distanca ne windows
3: Disable unnecessary and potentially dangerous services=çaktivimi i disa sherbimeve ne windows qe jan me rezikshmeri relative
4: Use EFS (Encrypting File System) to encrypt My Documents folder and Temp folder=kriptimi i My Documents dhe Temp per me shum siguri


per me shume ketu keni manualin ne gjuhen angleze nese dikush ketu ka koh te lir per ta shqiperuar do bente mir se ndihmon dhe ata qe se din kete gjuh

Code:
http://www.malwarehelp.org/malware-prevention-hardening-windows-security2.html
 
Top