• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Simbolistika enderrave!

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
ADOPTIMI
TE SHIKOSH NE ENDERR FEMIJEN TUAJ TE ADOPTUAR OSE PRINDIN,TREGON QE JU DO TE KENI FAT MBI SITUATAT.
TE PERFYTYRONI QE JU DHE TE TJERET TE JENI DUKE BIRESUAR NJE FEMIJE,DO TE SIGURONI NJE NDRYSHIM PA FAT NE SHTEPINE TUAJ,
ADMIRIMI
TE PERFYTYRONI QE JU JENI OBJEKT I NJE ADMIRIMI,TREGON QE DO TE MBANI DASHURINE E SHOKEVE TE MEPARSHEM,MEGJITHESE POZICIONI JUAJ DO TJU NGREJE MBI MJEDISIN TUAJ
AFRIKA
TE PERFYTYRONI QE JU JENI NE AFRIKE TE RRETHUAR NGA KAFSHE TE EGRA,TREGON QE DO TE JENI I SHTYPUR NGA KUNDERSHTARE DHE PERSONA GRINDAVEC

AGIMI
TE VESHTROSH AGIMIN E DITES NE ENDERR,SHENON ZOTIME TE SUKSESSHME.NESE SKENA ESHTE E PADALLUSHME DHE E CUDITSHME,AJO MUND TE NENKUPTOJE ZHGENJIM,KUR SUKSESI NE BIZNES OSE DASHURI DUKET I SIGURTE

AJRI
KJO ENDERR TREGON NJE GJENDJE TE VJETERUAR TE GJERAVE DHE PARANDJENJA JO TE MIRA TE ENDERRUESIT
TE PERFYTYROSH QE THITH AJER TE NXEHTE,SUGJERON QE DO TE JENI I/E FLUENCUAR NGA NJE PERSON I LIG QE JU MBAN TE NENSHTRUAR.
TE NDJESH AJRIN E FTOHTE,TREGON MOSPERPUTHJE NE BIZNESIN TUAJ DHE NE MARDHENIET FAMILJARE.
TE NDJESH LAGESHTINE E AJRIT,NJE MALLKIM I MADH DO TE BJERE MBI JU DHE DO TE PERMBYS DHE MBJELLE PRESPEKTIVEN TUAJ.
AKADEMI
TE VIZITOSH NJE AKADEMI NE PERFYTYRIMET TUAJA TREGON QE JU DO TE NDJENI KEQARDHJE PER MUNDESITE QE JU KENI LEJUAR TJU KALOJNE PERMES SHMANGIES SE PERTACISE DHE INDIFERENCES.
TE MENDONI QE JU VETE JENI NE NJE AKADEMI JU DO TE GJENI QE JU DO TE TAKONI NJE DISFATE TE LEHTE,JU DO TE MERRNI NJOHURI POR NUK JENI NE GJENDJE TI ASIMILONI DHE PERFYTYRONI ATO.
PER NJE GRUA TE RE OSE NJE PERSON QE KTHEHET NE NJE SHKOLLE TE LARTE PASI TA KETE PERFUNDUAR ATE,NENKUPTON QE PER KERKESAT QE KA BERE,PERFYTYRUESI MUND TE GJEJE VETEN E TIJ OSE TE SAJ TE PAZOT PER TE VAJTUR ATJE

AKREP(INSEKT)
TE PERFYTYROSH NJE AKREP,PARALAJMERON QE SHOKET FALLCO DO TE PERDORIN METOD TE REJA PER TE SHKATERRUAR ARRITJET DHE PERFITIMET TUAJA DERI TANI
NESE JU DESHIRONI PER TA VRARE ATE,TREGON QE JU DO TE DURONI HUMBJEN NGA NJE SULM I KUNDERSHTAREVE

AKSIDENT
TE PERFYTYROSH NJE AKSIDENT NE ENDERR ESHTE NJE PARALAJMERIM PER TU SHMANGUR NJE MENYRE TE UDHETUARI PER NJE PERIUDHE TE SHKURTER,MEQE JU JENI E KERCENUAR ME HUMBJEN E JETES.
PER NJE AKSIDENT QE DO TE NDODHE DO TJU THOTE QE JU DO TE LUFTONI ME TE GJITHA MUNDESITE TUAJA PER TE FITUAR DISA QELLIME DHE PASTAJ SHIKONI QE DISA SHOKE HUMBIN PASURINE ME TE NJEJTEN VLERE DUKE JU NDIHMUAR NE CESHTJEN TUAJ.
AKTOR,AKTORE
TE SHIKONI NJE AKROBAT NE ENDERR TREGON QE GJENDJA JUAJ PREZENTE DO TE JETE NJE DASHAMIRESI DHE KENAQESI E PANDERPRERE
TE SHIKOSH NJE AKTORE NE FATKEQESI,JU DO TE KONTRIBUONI ME GEZIM DHE KENAQESI PASURITE DHE INTELIGJENCEN TUAJ PER NGRITJEN E NJE SHOKU NGA DETYRIMET DHE DISFATAT QE E DETYROJNE
NESE E SHIKONI VETEN TUAJ SI NJE AKTOR/E JUVE DO TJU DUHET TE PUNONI SHUME DHE KJO PUNE DO TE SHOQEROHET ME KENAQESI.
NESE JU ENDERRONI TE BINI NE DASHURI ME NJE AKTOR/E,PRIRJA DHE TALENTI JUAJ DO TE JENE TE LIDHUR NE ALEANCE ME KENAQESITE DHE PUNEN E RENDE TE NDERSHME.
TE SHIKOSH NE ENDERR NJE AKTOR/E DUKE VDEKUR ,FATI JUAJ I MIRE DO TE JETE I MBULUAR ME NJE FATKEQESI TE MADHE DHE TE PAMERITUAR.
PER NJE BURRE TE SHOH NE ENDERR SE ESHTE DUKE U TALLUR ME NJE AKTORE DO TE SJELLE GRINDJE ME GRUAN E TIJ OSE TE DASHUREN DUKE I SJELL ATO ME SHUME MERZITJE SESA GEZIM.

AKULL
TE PERFYTYROSH AKULL,PARALAJMERON SHUME FATKEQESI DHE PERSONA QELLIMKEQ QE DO TE PERPIQEN QE TJU DEMTOJNE JU NE PUNEN TUAJ ME TE MIRE.
TE SHIKOSH AKULL TE FUNDOSET NE NJE RRYME TE UJIT TE PASTER TREGON QE LUMTURIA JUAJ DO TE JETE NDERPRERE NGA SHOKE ME TEMPERAMENT TE SEMURE DHE XHELOZ.
TE PERFYTYROSH QE JU ECNI NE AKULL,JU HUMBISNI SHUME QETESI DHE RESPEKT PER GEZIME.
pER NJE GOC TE RE TE ECI MBI AKULL,ESHTE NJE PARALAJMERIM QE VETEM NJE VELLO E HOLLE E FSHEH ATE NGA TURPI.
TE SHIKOSH COPA AKULLI NE STREHEN E SHTEPISE TREGON MJERIM TE THELLE,SHENDETI I SEMURE ESHTE PARALAJMERUAR.
TE SHIKOSH COPA AKULLI NE GARDH TREGON QE JU DO TE VUANI FIZIKISHT ME MENDERISHT.
TE PERFYTYROSH QE JU JENI DUKE BER AKULL JU DO TE PESONI NJE DESHTIM NE JETEN TUAJ NGA EGOIZMI JUAJ.
NGRENIA E AKULLIT PARALAJMERON SEMUNDJE.NESE JU PINI UJE ME AKULL,TREGON PER NJE SHENDET TE SEMURE NGA SHTHURJA.
NESE JU BENI BANJO NE UJE ME AKULL,KENAQESITE DE TE JENE NDERPRERE NGA NJE NGJARJE E PAPARASHIKUAR.

AKULLORE
TE SHIKONI VETEN TUAJ DUKE NGRENE AKULLORE NE ENDERR PARALAJMERON QE JU DO TE KENI NJE SUKSES TE LUUMTUR NE PUNET TUAJA TASHME TE MARRA PERSIPER
TE SHIKONI FEMIJE RRUGES DUKE NGRENE AKULLORE TREGON QE PASURIA DHE LUMTURIA DO TJU SHOQEROJE NE SHUME FAVORE.
NESE AKULLORJA ESHTE E SHKRIRE KENAQESIA JUAJ DO TE ARRIJE PAQARTESI PERPARA SE AJO TE JETE REALIZUAR.

AKUZIMI
TE PERFYTYROSH SE JU AKUZOHENI PER NJE VEPRIM TE ULET DO TE THOTE QE JU DO TE GRINDENI ME TE TJERET POSHTE JUSH DHE DINJITETI JUAJ DO TE JETE FLAKUR NGA NJE SHKALLE E LARTE QE E KENI ZOTERUAR ME PARE
NESE JU JENI I/E AKUZUAR JU JENI NE RREZIK TE TE QENIT FAJTOR TE SKANDALEVE SHPERDORUESE NE NJE MENYRE TE LIGE.

ALBUM
TE PERFYTYROSH NJE ALBUM TREGON QE JU DO TE KENI SUKSES DHE SHOKE TE VERTETE.
PER NJE GOCE TE RE TE SHIKOJE FOTOGRAFITE NE NJE ALBUM PARALAJMERON QE AJO DO TE KETE NJE TE DASHUR TE RI I CILI DO TE JETE SHUM I KENDSHEM PER TE.
ALTAR
TE PERFYTYROSH NJE MARTESE DO TE THOTE DHIMBJE PER SHOKUN DHE VDEKJEN E SHOKUT NE MOSHE TE VJETER
TE PERFYTYROSH NJE ALTAR NE MENYRE JO TE QARTE NE ENDERR PARALAJMERON JU KUNDER EMERIMIT TE GABUAR NE NJE DETYRE TE RE
TE PERFYTYROSH NJE PRIFT NE ALTAR TREGON GRINDJE DHE GJENDJE TE PAKENDSHME NE BRENDESITE E SHTEPISE TUAJ.

TE PISH ACID NE ENDERR ESHTE NJE PERFYTYRIM I KEQ,QE DO TJU SJELLE SHUME SHQETESIME.PER NJE GRUA,TE PIJE PIJE ALKOLIKE NE ENDERR DO TE THOTE QE AJO MUND TE SHTJERE NE GRACKE VETEN TE NDODHET NE SITUATA TE RREZIKSHME,MADJE DUKE PERFSHIRE EDHE RREZIKUN PER SHENDETIN E SAJ.
TE SHIKOSH ACID,MUND TE MERRNI VESH DISA PABESI TE BERA KUNDER JUSH.
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

te perfytyrosh tregimin e nje anekdote ne enderr nenkupton qe ju do te preferoni nje miqesi te gezuar dhe ceshtjet tuaja do te provohen te jene aq te paqendrueshme sa edhe vet ju.
Per nje goc te re te degjoje nje anekdotat e rrefuera tregon se ajo do te jete ne nje mbremje te gezuar te kerkimit te shoqerise
anije
te perfytyrosh anije tregon beteja te fuqishme me pengesa te pakendshme dhe premtime te udhetimeve defryese
nje anije duke u mbytur eshte nje paralajmerim i nje miqesie pa fat ne biznes ose dashuri

aparat fotografik
te perfytyrosh nje aparat fotografik tregon qe ndryshimet do te sjellin mjedis te ri.
Per nje goc te re te perfytyroje qe ajo eshte duke ber fotografi me nje aparat fotografik paralajmeron qe e ardhmja e saj do te kete shume pakenaqesi dhe nje shok/shoqe do ti jap asaj nje deshperim.

argjend
te perfytyrosh argjendin eshte nje paralajmerim kunder varjes teper te madhe nga paraja per lumturi reale dhe kenaqesi.
Te gjesh argjend eshte paralajmerim i gabimeve ndaj te tjereve.
Te perfytyrosh argjendarine,tregon shqetesime dhe deshira te pakenaqeshme
arkivol
kjo enderr eshte pa fat.
Te perfytyrosh nje arkivol paralajmern humbje shkaterruese dhe nje zgjidhje te mardhenieve me te dashurin/dashuren burrin/gruan tuaj.
Te shikosh nje arkivol te mbuluar me lule ne nje kishe tregon nje martese pa fat.
Per burrat biznesmen ai perfaqeson borxhe.perballimi i te cilave e ben ate te pafuqishem per ti shmangur
per te rinjte tregon nje bashkim te palumtur dhe vdekjen e ndonjerit prej te dashurve.
Te perfytyrosh qe ju jeni ulur prane nje arkivoli ne makinen furnerale tregon deshperim,por nuk eshte nje semundje fatale per ju ose per nje person te lidhur ngusht me ty.
Grindjet me seksin e kundert jane treguar gjithashtu ne kete enderr .juve do tju vrase ndergjegja per sjelljen tuaj kundrejt nje shoku/shoqeje.
arome
per nje goc te re perfytyrimi ne enderr i nje arome te mire tregon qe ajo do te jete marrese e nje kenaqesie ose dhurate.
arra
te perfytyrosh te mbledhesh arra,paralajmeron inisiativa te suksesshme dhe shume favore ne dashuri.
Ti hash arrat ne enderr tregon qe mbremja do tju ndihmoje juve ne arritjen e ndonje kenaqesie te deshiruar.
Per nje goc te re te perfytyroje arra tregon qe fati i saj do te jete ne lartesi te lumtura.

ashensor
te perfytyrosh te ngjitesh me nje ashensor tregon qe ju do te ngriheni drejt nje pozicioni te lart dhe pasurise,por nese ju zbrisni me nje ashensor nje nga fatkeqsite do te sulet tek ju dhe do tju dekurajoje.
Nese ju shikoni nje ashensor qe ulet poshte dhe mendon se ju ka lene ju do ti shpetoni me veshtiresi zhgenjimeve te zotimeve tuaja.
Te shikosh nje duke qendruar paralajmeron nje kercenim per rrezik per ju

automobil
te perfytyroni se ju jeni duke ngare nje automobil tregon qe ju do te jeni parreshtur ne kushte te kenaqeshme dhe do te beni nje ndryshim ne jeten tuaj.
Nese nje automobil shkaterrohet bashke me ju gezimi i kenaqesise nuk do te jete ne nivelin qe ju keni deshiruar.
avokat
te perfytyrosh qe ju po mbronii nje ceshtje tregn qe ju do te jeni plot besim ne interesat tuaja dhe do te perpiqeni per tu marre vazhdimisht me njerezit meqe interesat tuaja e shkaktojne ate dhe do te jeni besnik ne premtimet tuaja ndaj shokeve/shoqeve.
Per nej goc te perfytyroje qe ajo eshte e lidhur ne nje menyre me nje avokat paralajmeron qe ajo do te kryeje pa dashje disa pakujdesi te cilat do te bejne ate objekt te kritikave poshteruese ndaj jush
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

babai
te perfytyrosh babane tuaj,nenkupton qe ju jeni i perpire ne nje veshtiresi dhe ju do te keni nevoje per nje keshille ne mencur,nese ju deshironi te nxirrni veten tuaj nga veshtiresia.
Nese e perfytyroni ate te vdekur,te tregoni kujdes ne drejtimin e tij,
per nje goc te re te perfytyroje qe babai i saj ka vdekur tregon qe i dashuri i saj do ta mashtroje ose e tradheton ate,pra ska lidhje se do i ndodh gje babait te saj.
Bajamet
kjo eshte nje shenje e mire me pasuri dhe dyqane,megjithkete shqetesimi do te shkoje me ate per nje kohe te shkurter.
Nese bajamet nuk jane te mira,deshperimi juaj ne arritjen e nje deshire te sigurt do te perfundoje atehere kur kushte te reja do te krijohen per ju.
Baker
te perfytyrosh baker tregon nenshtrim nga ata qe jane ne pozita shoqerorembi ju,
balene
te perfytyrosh nje balene duke ju afruar nje anije tregon qe ju do te keni nje beteje midis detyrave dhe do te jeni i/e kercenuar ne humbje te pasurise.
Nese balena eshte e demtuar,e plagosur tregon qe ju do te vendosni me kenaqesi midis drejtesise dhe shmangjes dhe do te ndesheni me suksese te kenaqeshme
balta
te perfytyrosh qe ju ecni ne balte tregon qe ju do te shkaktoni hummbjen e mirbesimit ne miqesi dhe do te keni gjithashtu humbje dhe shqetesime ne nevojat familjare
ballkon
per te dashuruarit qe ne enderr bejne nje lamtumire te trishtueshme ne ballkon nje ndarje e gjate dhe ndoshta finale do ti shoqeroje,ballkoni gjithashtu lajme te pakendeshme te shokeve/shoqeve qe ju mungojne.
Banakiere
per nje grua te perfytyroje veten banakiere do te thote qe ajo do te joshet nga burra shpejt dhe do te preferoje kenaqesi te parregullta drejt pasurise
banane
ti hash bananet ne enderr paralajmeron nje aventure te lodhshme ne biznes dhe ne detyrat tuaja.
Ti shikosh ato te kalbura ju shpejt do te hyni ne iniciativa te pakendshme.
Banese
te perfytyroni sikur nderroni banesen tuaj nenkupton lajme te reja, te shpejta dhe udhetime te shpejta do te jen ber nga ju.
Per nje goce te perfytyroje qe e ka bere banesen e saj eshte nje shpifje dhe falsitet i kryer kunder saj.
Banka
te shikosh argjend dhe bankenota te grumbulluara eshte rritje e nderit dhe e fatit,ju do te gezoni respektin e larte te te gjithe klasave shoqerore.
Te japesh para floriri tregon pakujdesi,ti maresh ato tregon nje gezim te madh dhe pasuri.
Bari
kjo eshte nje enderr e mbare me te vertete.ajo jep premtimin e nje lumturie dhe nje jete te re per tregetaret,nje arritje te shpejte te pasurise dhe fames per njerezit ne letersi dhe artistet.nje udhetim te njeriut ne detin e turbullt te dashurise eshte premtuar per te gjithe te dashuruarit.
Nese ju perfytyroni nje bar te thate rreziku paralajmerohet
enderra perfekte eshte kur bari i perfytyruar te jete i pastruar nga shkurret.
Barku
nese shifni barkun tuaj ne enderr paralajmeron qe ju do te keni nje pritje te madherishme por ju duhet te permbaheni realisht dhe dyfishoni energjite tuaja ne punen tuaj,kenaqesia eshte afruar drejt jush.
Te shikosh barkun tuaj te fryre ju do te keni fatkeqesi por do ti kaperceni ato dhe do te gezoni frutet e punes tuaj.
Te sikosh gjakun qe pikon nga barku paralajmeron tragjedi ne familjen tuaj.
Barku i femijeve ne nje gjendje te pashendetshme parashikon qe ngjitja e semundjes se tyre do tju ndjek ju
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

basti
te perfytyroni se vini bast ne gara tregon se duhet te hapni syte nga nje fejese me nje iniciative te re.kundershtaret po perpiqen te largojne vemendjen tuaj nga biznesi i lejuar.
Te vesh bast ne lojrat e tavolines tregon qe mjetet morale do te jene perdorur per te nxjerre para nga ju
te perfytyrosh te vesh nje bast nenkupton qe ju do te perdorni pasuri te patundshme per te realizuar skemat tuaja.
Nese ju humbni nje bast tregon qe ju do te demtoheni nga lidhje te pandershme te cilat jane jashte sferes tuaj shoqerore
te fitosh nje bast tregon qe ju do te rivendoseni ne favor me fatin.
Nese ju nuj jeni ne gjendje te vendosni per nje bast tregon qe ju do te jeni sprapsur dhe permbysur nga rrethana te pafavorshme.
Bashkshorti/bashkshortja
te perfytyrosh qe bashkshorti/bashkshortja juaj eshte duke ju lene dhe ju nuk kuptoni perse,atje do te jete zemerim por nje pajtim i papritur do te pasoje.
Nese ai/ajo ju keqtrajton dhe ju qorton me fjale te renda juve per pabesi ,ju do te mbani vlersimin dhe konfidencen e tij/saj por shqetesime te tjera do te pasojne dhe ju do te jeni i lajmeruar te jeni i arsyeshem me terheqjen nga persona te tjere te seksit te kundert.
Ta shikosh ate te lumtur dhe te bukur shtepia juaj do te mbushet me lumturi dhe prespektiva e shkelqyer do te jete juaj
per nje grua te pamartuar te perfytyroje sikur ka burre tregon qe ajo do kenaqesine,per te cilen burrat e admirojne shume.
Batanije
nese batanija eshte e njollosur ne enderren tuaj ajo nenkupton tradheti.
Nese ato jane te reja dhe te bardha suksesi,ku deshtimi eshte i dyshimte dhe nje semundje fatale do te jene shmangur permes nje veprimi te padukshem
beqar
per nje burre te perfytyroje se ai eshte beqar eshte nje lajmerim qe ai te respektoje grate
per nje grua te perfytyroje sikur eshte beqare tregon qe dashuria nuk eshte e lidhur me pastertine dhe dlirtesine.drejtesia shkon keq.politikanet humbasin nderin.
Per persona te pamartuar te perfytyrojne qe ata jane beqar paralajmeron qe bashkimi i tyre nuk do te jete harmonik dhe deshperimi i vazhdueshem do ti ballafaqoje ata
berber
te perfytyrosh nje berber tregon qe suksesi do te vije permes ndrshimeve dhe vemendje te paperqendruar drejt biznesit
per nje goc te re te perfytyroje nje berber tregon qe fatii i saj do te rritet megithese ngadale.
Bibla
te perfytyrosh biblen paralajmeron qe gezim i cilter do tju jete afruar
te perfytyrosh qe ju pergjoni te mesuarit e bibles paralajmeron qe ju dorezoheni per ti rezistuar joshjes permes bindjes magjepsese te nje shoku,shoqeje.
Bie
te perfytyrosh qe ti ke duke rene dhe shume i friksuar tregon qe ju do te pesoni nje humbje te madhe,por do te ngriheni drejt nderit dhe pasurise.nese jeni demtuar gjate renies ju do te ndesheni me mjerim dhe humbje te shokeve,shoqeve.
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

bilbil(zog)
teperfytyrosh sikur je duke degjar nje bilbil duke kenduar paralajmeron nje jetese te kenaqeshme dhe mjedis te mbare dhe te shendetshem.kjo enderr eshte ne favor te dashuruarve dhe te prinderve
te shikosh bilbilin te qete paralajmeron keqkuptime te vogla mes shokeve
binjake
te perfytyrosh binjake paralajmeron siguri ne biznes dhe besnikeri dhe kenaqesi dashurie ne shtepi.
birra
te perfytyrosh ne enderr duke pir birre eshte nje percaktim i plote i deshperimeve
te shikosh te tjeret duke pire,intrigues me qellime te caktuara do tju largojne shpresat tuaja me te mira
te jesh frekuentues i rregullt i kesaj pije ne enderr prespektiva te shkelqyera jane paralajmeruar nese kushtet jane te mira.
bisede
te perfytyrosh nje bisede do te thote qe ju shpejt do te degjoni per semundjen e te afermit dhe do te keni shqetesime ne punet tuaja.
Te degjosh te tjeret te bisedojn me ze te larte paralajmeron qe ju do te jeni te akuzuar per nderhyrje ne ceshtjet e te tjereve.te mendosh qe ato bisedojen rreth jush tregon qe ju jeni kercenuar me semundje dhe disfate.
biskota
ngrenia ose pjekja e tyre paralajmeron semundje,paqja ju prisht ju per shkak te dyshimeve te kota.
blegerima
te degjosh kafshe duke blegerire ne enderr paralajmeron qe ju do te keni detyra dhe kujdesje te reja,megjithese nuk eshte e nevojshme ekziston edhe ndonje e pakendshme.
bleta
bleta nenkupton fejesa.
Per nje oficer ajo sjell shume shtetas te bindur dhe ambjent te shendetshem
per prinderit perfytyrimi i tyre sjell shume kenaqesi nga femije te degjueshem
nese ajo blete ju pickon humbet ose demton,do te lind nje shoqeri e re
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

boja
te shikosh boje te derdhur ne veshjen tuaj tregon qe shum qellime te vogla dhe keqdashese do te ndodhin per ju nga zilia.
Nese nje goc e re shikon boje ajo do te jete pergojuar nga nje rival
nese eshte boje e kuqe ju do te jeni perfshire ne nje shqetesim serioz.
Te perfytyrosh qe jue beni bojen ju do te punoni ne nje biznes te ulet dhe poshterues dhe ju do te bini ne lidhje diskretizuese
borxhi
borxhi eshte deri diku nje enderr e keqe. Qe paralajmeron shqetesime ne biznes dhe dashuri e ndeshje per te ardhura me te mira nese ju i beni balle gjithe detyrimeve tuaja ,ceshtjet do te matrin nje kthese te favorshme.
braktisja
te enderrosh qe je i braktisur tregon qe ju do te hasni veshtiresi ne zhvillimin e planeve tuaja per suksesin e te ardhmes.
Te braktisesh te tjeret ,ju do te shikoni rrethana jo te mira te grumbulluara rreth jush duke lene nje shprese te vogel per ti kapercyer ato.
Nese eshte shtepia juaj qe ju braktis jo shpejt do te deshtoni ne eksperimentin tuaj per te ardhmen.
Nese ju braktisni te dashurin tuaj,tregon qe ju do te deshtoni ne sulmet tuaja ndaj njerezve te rendesishem
te braktisesh femijet ne enderr tregon qe ju do te humbisni fatin tuaj sipas mungeses se qetesise dhe gjykimit.
brinje
te perfytyrosh brinjet tregon fatkeqesi dhe varferi.
britma
te perfytyrosh britma do kesh zhgenjime dhe fatkqesi.
bubullima
te perfytyrosh sikur je duke degjuar bubullima paralajmeron qe ju shpejt do te jeni kercenuar me humbjen ne biznesin tuaj.te jesh ne nje rrebesh tregon shqetesim dhe fatkeqesi.
Te degjosh gjemimin e tmerrshem te bubullimes e cila ben qe toka te dridhet paralajmeron humbje te medha dhe zhgenjim.
buka
per nje goc te re te perfytyroje qe po ha buke ne enderr tregon qe ajo do te jetoje dite te lumtura dhe te shendetshme dhe fati do te jete me te.
Te perfytyrosh te hash buke me te tjere nenkupton nje page te mire te mjaftueshme ne jete
te shikosh buke te papaster deshira dhe fatkqesia do te rendojne mbi enderuesin.
Nese buka eshte e mire ajo eshte nje enderr e favorshme
buqete
te perfytyrosh buqete ne enderr tregon trashegimin e nje pasurie nga te afer te panjohur dhe te pasur,gjithashtu kenaqesia e gezimi bashkojne disa njeres te rinj.
Te shikosh nje buqete te fishkur paralajmeron semundej,vdekje
burgu
nese ju perfytyroni se jeni ne nje burg ju do te jeni penguar nga nje pune perfituese e nderhyrja e njerezve ziliqare por nese ju arratiseni nga burgu do te gezoni nje kohe te nje biznesi te favorshem.
burri
te perfytyrosh nje burre te bukur,i formuar mire dhe i shkathet tregon qe ju do ta gezoni jeten ne shtrirje te gjere dhe do te vije ne zotime te shumta
nese ai eshte i deformuar tregon qe ju do te ndesheni me zhgenjime dhe do tju perfshijne shume ngaterresa.
Nese ai eshte i shemtuar ajo do te provoje shqetesim permes nje prsoni te cilin e konsideron mik.
buze
te perfytyrosh buze te trasha te shemtuara nenkupton perpjekje te papelqyeshme dhe nje zemerim te keq ne mardheniet martesore.
Buze te embla,te gezuara te plota nenkupton harmoni dhe begati.per nje te dashr ajo paralajmeron reciprocitet ne dashuri dhe besnikeri.
Buze te holla nenkupton mjeshteri te subjekteve intriguese
buze te lenduara ose te fryra tregon privime dhe deshira te demshme.
byrzylyk
te shikosh nje byrzylyk vendosur ne krahun tuaj dhurate e te dashurit ose e shokur shoqes eshte siguri e nje martese te hershme dhe nje bashkim te lumtur.
Nese nje goc e humbet byrzylykun e saj ajo do te takohey me nje humbje te papritur dhe merzitje.
Te gjesh byrzylyk pasuri e mire do te futet ne zotimin tuaj
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

cadra
te perfytyrosh te mbash nje cader tregon qe shqetesimi dhe merzitja do tju ngacmoje juve.
Te shikosh te tjeret duke i mbajtur ato paralajmeron qe ju do ti therrisni per ndihme maturise.
Te marresh hua nje cader tregon qe ju do te keni nje keqkuptim ndoshta me nje mikun tuaj te mire.
Te japesh hua nje cader ne enderr paralajmeron demtim nga shoket fallco qe ju keni.
Te humbesh nje cader tregon shqetesim nga nje person me te cilin keni konfdence
te shikosh nje cader te grisur ose te thyer paralajmeron qe ju do te jeni shpirtkeq.
Te mbash nje cader ne odre qe eshte shpuar tregon qe dhimbja dhe pakenaqesia do te jene ndjere nga ju ne drejtim te te dashurit/dashures tuaj ose shokeve.
Te mbash nje cader te re ne shi ose ne diell shenon nje kenaqesi dhe mbaresi te madhe.
caji
te pish caj ne nje enderr paralajmeron qe ju do te jeni fajtori i veprimeve te pamatura dhe do te ndjeheni thellesisht i penduar
te shikoni shoket tuaj qe po pijne caji dhe ju po pini me ta, tregon qe kenaqesite shoqerore po ju merzisin dhe ju do te kerkoni te ndryshoni ndjenjat tuaja ndaj te tjereve.
Te shikoni pislliqe ne cajin tuaj paralajmeron per ju shqetesme ne dashuri dhe ne pune te nje natyre shoqerore.
cante shpine
te shikoni nje cante shpine tregon qe ju do te gjeni kenaqesi te madhe tek shoket/shoqet tuaja.
Per nje goce te re te shikoje ne enderr nje cante te vjeter nenkupton varferi dhe papelqyeshmeri per te.
cati
te gjeni veten tuaj mbi cati ne nje enderr tregon sukses te pafund
te jesh i/e friksuar dhe te mendoni qe ju mund te bini prej andej nderkohe qe ju do te perparoni por ju nuk do te jeni i qendrueshem ne pozicionin tuaj.
Te shikosh nje cati duke rene tregon qe ju do te jeni kercenuar nga nje fatkeqesi e papritur.
Te riparosh ose te ndertosh nje cati tregon qe ju do te ngrini me shpejtesi fatin tuaj.
cek
te shikosh ne enderr qe ju po merrni nje cek tregon qe ju do te jeni ne gjendje te merrni pagesen tuaj dhe do te trashgoni pasuri
te perfytyrosh se je duke paguar nje cek tregon depresion dhe humbje ne biznes ose punen tuaj.
celes
te perfytyrosh celesin tregon ndryshime te papritura
nese celesat kane humbur aventura te pakendshme do tju presin
te gjenii celesa sjell paqe ne shtepi dhe te gjalleron punen tuaj dhe shoqerimin nga shoke shoqe qe i ke perzemer
celesat e thyer paralajmerojne ndarje permes vdekjes dhe xhelozise
per nje goc te re te perfytyroje humbjen e nje celsi te saj tregon qe ajo do te kete grindje me te dashurin dhe pasoja shume te dhimshme me pas.
Nese ajo perfytyron nje dere te pakycur me je celes ajo do te kete nje te dashur te ri dhe do te kete nje superkonfidence me te
nese ajo kyc nje dere me nje celes ajo do te kete sukses ne zgjedhjen e nje burri
nese ajo flak celesin do te deshtoje te perdor gjykimin ne bisede dhe do te erresoje reputacionin e saj.
cizme
te shikosh cizmet tuaja tek nje person tjeter mendja juaj do te jete pushtuar nga ndjenjat e te dashures tuaj.
Te veshesh cizme te reja ju do te jeni me fat ne mardheniet tregetare.fituesit do te arrijne rezultate te larta.
Cizmet e vjetera e te grisura paralajmerojne semundje dhe kurthe perpara jush.
cjerrje
te cjerresh te tjeret ne enderrat tuaja tregon qe ju do te jeni zevzek dhe njeri vogelsirash ne mardhenie me te tjeret.
Nese ju jeni i cjerre tregon qe ju do te jeni demtuar nga armiqesia e nje personi mashtrues.
cmenduri
te perfytyrosh te jesh i cmendur tregon shqetesime per ju,semundje nga e cila do te humbisni pasurine ose nga ajo e cila ajo eshte e kercenuar
te shikosh te tjerete te vuajne nga cmenduria tregon paqendrueshmeri te shokeve dhe nje fund te merzitshem te nje pritjeje te gezuar.
Per nje goc te re te perfytyroje cmendurine paralajmeron zhgenjime ne pasuri dhe martese.
cokollata
te shikosh cokollata tregon qe ju do te siguroni bollshem ato gjera te cilat jane te varura nga ju.
Te shikosh sheqerin e cokollatave tregon nje shoqeri dhe nje pune te kendshme po ashtu semundje dhimbje ose zhgenjime te tjera qe do tju shoqerojne.
Te hash cokollata tregon qe ju do te perparoni pas nje periudhe te gjate te permbysjeve te pafavorshme.
corape
te perfytyrosh corapet tregon qe ju do te gjeni kenaqesine nga shoqeria e shthurur.
Per nje goc te re te perfytyroje corapet e saj te grisura ose te vjetera paralajmeron qe ajo do te jete fajtore e budallallekut nese nuk eshte nje sjellje imorale.
Te perfytyrosh qe ajo vesh corape te modes tregon qe do te jete e dhene pas perkujdesjes se burrave dhe do te jete e kujdesshme per ate person qe ajo shfaq preference.
Nese corapet e bardha i vesh ne kembet e saj tregon qe ajo eshte kercenuar me zhgenjime mjeruese ose semundje.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,593
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Simbolistika enderrave!

Kete teme do duhet ta lexojme shpesh :)
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

dafina
te perfytyrosh dafine sjell sukses dhe fame.ju do te fitoni zoterime te reja ne dashuri,inisiativat do te jene ngarkuar me gezim
per nje goc te re te perfytyroje te rrethoje me kurore dafine koken e te dashurit te saj tregon qe ajo do te kete nje bure besnik dhe se nje person i famshem eshte duke i ardhur pas asaj
dallendyshe
te perfytyrosh dallendyshe eshte nje shenje e paqes dhe harmonise shtepiake
te shikosh nje dallendyshe te plagosur ose te ngordhur pr nje grua te re tregon trishtim te pashmangshem
dardha
te perfytyrosh te hash dardhe tregon nje sukses te vogel dhe shendet te dobet
te perfytyrosh ti mbledhesh ato tregon surpriza te kendshme do tju ndjekin ju me shpejtesi mbi zhgenjimin
ti pjekesh dardhat ne enderr tregon nje dashuri dhe miqesi pa jete
darka
te perfytyrosh qe ju hani darken tuaj vetem tregon qe ju shpesh do te mendoni seriozisht per nevojat e jetes
te perfytyroni se jeni duke ngrene darke nen shoqerine e miqeve te tjere ku ju jeni e ftuaar tregon qe ju do te gezoni mikpritjen e atyreve te cilet jane ne gjendje te afrojne tek ju shume mirsjellje te kendshme.
dashuria
te perfytyrosh te duash nje objekt tregon kenaqesi ne mjedise tuaja prezente
te perfytyrosh qe dashuria e te tjereve ju mbush me parashikime te lumtura,nenkupton punet e suksesshme do tju japin kenaqesi dhe liri
nese gjeni qe dashuria juaj deshton ose nuk eshte reciproke ju do te pikelloheni mbi disa pyetje kontradiktore qe ngrihen ne mendjen tuaj dhe do te jeni teper konfuze per nje kohe te gjate per shum gjera
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

daulle
te degjosh goditjet e nje daulleje tregon per nje shok qe ju mungon se eshte ne fatkeqesi dhe ju therret per ndihme
te shikosh nje daulle paralajmeron nje karakter dashamires dhe nje mosdeshire per grindje dhe divergjenca
ajo eshte nje shenje e pasurise mer marinaret fshataret dhe tregtaret
debat
te perfytyrosh te besh debat tregon shendet te keq dhe padrejtesi ne gjykimin e te tjereve
te pefytyrosh debat me njerez me kulture tregon qe keni zotesi te fshehte por eshte nje ngadalesi e vogel ne zhvillimin e saj
delfin
te perfytyrosh nje delfin tregon pergjegjesine tuaj qe vjen nen nje drejtim te ri,ajo nuk eshte nje enderr shume e mire.
dem
te shikoni ne enderr nje dem duke ju ndjekur tregon shqetesime biznesi permes kundershtareveziliqare dhe xheloze qe do tju sulmojne here pas here
nese nje goc e re shikon nje dem ajo do ket kete nje oferteper martese por pas refuzimit te kesaj oferte ajo e deshiron me te mire fatin e saj
te shikosh nje dem qe plagos nje person fatkqesia do tju zere ju.
Te perfytyroni nje dem te bardhe tregon qe do te ngrini veten tuaj drejt nje plani me te larte te jetes.ajo zakonisht tregon gezim.
dentist
te perfytyrosh nje dentist qe punon ne dhembet tuaja tregon qe ju do te keni rast te dyshoni ne sinqeritetin e ne nderin e nje personi,me te cilin ju keni mardhenie tregetare
ta shikosh ate te punoje ne dhembet e nje gruaje te re tregon qe ju shpejt do te jeni i goditur nga nje skandal ne mjediset prane jush
dera
te perfytyrosh te hysh ne nje dere tregon shpifje nga kundershtaret te cilave ju jeni perpjekur ti shpetoni
kjo enderr eshte e njejte per cdo dere pervec deres se shtepise se femijerise
nese eshte kjo dere qe enderronite hyni ditet tuaja do te jene mbushur me bollek dhe afersi
te perfytyrosh te hysh ne nje dere naten permes shiut tregon tek grate dredhi te pafalshme, per nje burre ajo eshte nje lajmerim per pasurite e tij.
Te shikosh te tjeret te shkojne permes nje pragu tregon perpjekje te pasuksesshme ne punet tuaja
ajo gjithashtu paralajmeron ndryshime per fermeret dhe politikanet.
deti
te perfytyrosh te degjosh i vetem oshetimen e detit paralajmeron qe ju do te kaloni nje jete te lodhur dhe te pafrytshme pa dashuri dhe miqesi
perfytyrimet e detit lajmerojne parandjenje shqetesuese nderkohe qe kenaqesite e formes materiale jane te kenaqeshme
per nje goc te re te perfytyroje qe ajo rreshqet lehte mbi det me te dashurin e saj do te vije realizimi i saj i embel i shpresave dhe gezimi do te qendroje tek dera.
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

debora
te shikosh debore ne endrrat tuaja tregon nderkohe qe ju nuk keni fatkeqesi reale ,do te kete shfaqje te semundjes dhe inisiativa te pakendshme
te gjeni veten tuaj ne nje stuhi debore tregon dhimbje dhe zhgenjim per te gezuar nje kenaqesi te pritur gjate.dekurajimi do te shoqeroje pak a shume kete enderr
nese hani deboren tregon qe ju do te deshtoni per te realizuar idealet
te shikosh deboren e piste paralajmeron qe krenaria juaj do te jete poshteruar dhe ju do te perpiqeni per pajtim me nje prson qe ju ka perbuzur
te shikosh ate te shkrire tregon qe frika juaj do te kthehet ne gezim.
Te shikosh floke debore te bardha duke rene nderkohe qe ju i shikoni nga dritarja tregon qe ju jeni zemeruar me te dashurin tuaj dhe largimi do te jete shkaktuar per arsye financiare
te shikosh malet e mbuluara me bore ne largesi paralajmeron per njj goc te re qe deshirat dhe ambicjet nuk do ti vlejne perparimit tuaj
te shikosh diellin duke ndricuar permes peisazhit te debores paralajmeron qe ju do te mposhtni fatin tuaj te keq dhe do te zoteroni fuqine
per nje te re te perfytyroje te rreshqase nenkupton qe ajo do te gjeje shume kundershtime ne zgjedhjet e te dashurit dhe sjellja e saj do ti shkaktoje pakenaqesi
te perfytyrosh nje top debore tregon qe do te ndesheni me probleme te pandershme
nese jeni i rrethuar nga bora ose i humbur tregon qe fati i keq eshte duke u vertitur mbi ju
denim
te perfytyrosh denimin tregon fatkeqesi dhe lajme te keqija
te perfytyrosh qe jeni i denuar paralajmeron qe ju do te shqetesoheni per nje ceshtje po ju do ti rregulloni te gjitha gabimet
per nje vajze te re te perfytyroje te shikoje te dashurin e saj te denuar tregon qe ajo do te vere ne dyshim karakterin e dashurise se tij
deshperim
te perfytyrosh sikur je i deshperuar ne nje enderr tregon qe ju do te keni shume shqetesime torturuese ne pune
te shikosh te tjeret ne deshperim paralajmeron vuajtje dhe nje pozicion fatkeq te ndonje te afermi ose shoku
deshtim
te perfytyrosh qe je pjesmarres ne nje deshtim profetizon qe praktika e tij do te pesoje humbje nga pakujdesia ne detyre e cila do ti shkaktoje shume shqetesime
per nje te dashuruar kjo eshte nganjehere me kuptim te kundert
per nje goc te re te perfytyroje qe jeta e saj vazhdon te jete nje deshtim tregon qe ajo nuk ka aplikuar mundesite per nje avantazh te mire
per nje tregetar,biznesmen te perfytyroje qe ai ka deshtuar paralajmeron humbje ose deshtimi kercenon qe te materializohet
diamant
te perfytyrosh te kesh diamante eshte nje enderr shume pretenduese qe nenkupton nje nder te madh dhe miratim nga pozita te larta.
Per nje grua te re te perfytyroje te dashurin duke i dhuruar nje diamant presupozon qe ajo do te beje nje martese madheshtore dhe te ndershme e cila do ti mbushi njerezit e saj me nje krenari te ndershme por ti humbasesh diamantet dhe mos ti gjesh me ato perseri,eshte shume pa fat,qe paralajmeron renien ne sy te keq,mungese dhe vdekje.
Per nje grua sportiste te perfytyroje diamante paralajmeron shume dite te mbara dhe dhurata te mbrekullueshme.
Per nje spekullator parashikon marreveshje te mbara
diamantet jane shenja te nje fati te mire,n.q.s ato vidhen nga trupat e personave te vdekur ata paralajmerojne qe prona juaj e pabesueshme do te jete zbuluar nga shoket tuaj
ti perfytyrosh diamantet tregon shume kenaqesi dhe ambicie dhe pasuri
ti vesh ato sjell shkalle dhe ambicie te kenaqeshme
te shikosh te tjeret ti vene ato tregon qe vende te merituar do te jene mbajtur nga ju ose nga nje shok
te perfytyrosh rroba me diamante paralajmeron fat te mire te rralle.trashgimia ose spekullimi do ta kene ngritur ate ne pozita te larta
dielli
te shikosh nje lindje te qarte te ndritshme te diellit paralajmeron ngjarje te gezueshme dhe mbaresi,te cilat japin premtime te kenaqeshme.
Te shikosh diellin ne mesdite tregon pjekuri te ambicjeve dhe sinjal te nje kenaqesie te cliruar
te shikosh perendimin e diellit eshte paralajmeruese e gezimit dhe e pasurise duke kaluar kulmin e tyre dhe paralajmeron ju te kujdeseni per interesat tuaja me vigjilence.
Nje diell qe ndricon permes tyre tregon qe shqetesimet dhe veshtiresite tuaja jane larguar dhe mbaresia eshte prane jush.
Nese dielli shfaqet i pazakonte ose ne nje eklips tregon qe do te jene kohe te stuhishme dhe te rrezikshme por keto do te kalojne menjehere duke e lene biznesin tuaj dhe punet shtepiake ne nje forme me te mire se me pare
dimri
te perfytyrosh dimrin eshte nje paralajmerim i shendetit te semure dhe prespektive te zymte te fatit.pas kesaj enderre perpjekjet tuaja nuk do te japin rezultate te kendshme
dita
te perfytyrosh diten tregon permiresimin ne situatat tuaj dhe ne lidhje te kenaqeshme.nje dite e merzitshme ose me re paralajmeron humbje dhe deshtim ne iniciativat tuaja
ditelindja
te perfytyrosh nje ditelindje eshte nje sinjal i varferise dhe i mashtrimit per te rinjte.per te vjeterit tregon shqetesim te gjate dhe shkaterrim.
divan
te perfytyrosh te jesh gjysem i shtrire ne nje divan tregon shpresa fallco.ju do te jeni vigjilent per cdo ndryshim te ceshtjeve tuaja sepse vetem ne kete menyre do te jene realizuar shpresat tuaja
divorc
te perfytyrosh te jesh i/e divorcuar tregon qe nuk jeni i kenaqur ne shoqerine tuaj dhe do te kultivoni me shume atmosfere te afert ne jeten e shtepise
ajo eshte nje enderr paralajmeruese
per grate te perfytyrojne divorcin tregon qe ato do te bejne nje jete te vetmuar si rezultat i tradhetise se te dashurve
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

djalli
te perfytyrosh djallin paralajmeron qe ju do te keni disa aventura te rrezikshme dhe ju do te jeni i detyruar qe te perdorni strategjine per tu treguar i ndershem
te perfytyrosh qe e vrisni ate paralajmeron qe ju do te jeni braktisur nga shoke mashtures ose imoral per te jetuar ne nje plan me te larte
nese vjen tek ju nen masken e letersise ai do je teje nje paralajmerim kunder miqesise se perzier dhe vecanerisht lajkatuesise
nese vjen ne trajten e pasurise apo fuqise tregon qe do te deshtoni te perdorni ndikimin tuaj per harmonine ose ngritjen e te tjereve.
Nese vjen ne formen e muzikes ka te ngjare te dorezoheni perpara mashtrimeve te tij.
Nese vjen ne formen e nje gruaje te bukur do te mund te shtypni cdo ndjenje te mire qe mund te keni per kujdesin e ketij morali absurd
te ndjeni qe po perpiqeni te ruani veten tuaj nga djalli tregon qe ju do te hiqni varesine e kenaqesive vetjake dhe do tju jepni te tjereve meritat e tyre
djathi
te perfytyrosh te hash djath tregon zhgenjim dhe shqetesim te madh.asnje e mire e cfardo natyre nuk mund te jete shpresuar.djathi eshte ne pergjithesi nje enderr e keqe
djepi
te perfytyrosh nje djep me nje foshnje te bukur ne te perfaqeson pasuri,dashuri e femije te shendetshem
te tundni foshnjen tuaj ne djep tregon semundje serioze te nje pjestari te familjes
per nje goc te re te perfytyroje te tundi nje djep eshte nje ogur i keq per shkaterrimin e saj.ajo duhet te ruhet nga thashethemet
doktor
kjo eshte nje enderr e favorshme,qe tregon te mire dhe pasuri te pergjithshme nese ju e takoni ate.
Nese jeni e re dhe fejoheni qe te martoheni me te,eshte per ju mashtrim
te perfytyrosh nje doktor qe eshte profesionist nenkupton nje semundje dekurajuese dhe te nryshme te pakendshme midis pjestareve te familjes
te perfytyrosh qe nje doktor ben nje ineksion ne trupin tuaj duke nxjerre gjak por deshton ne perpjekjet e tij tregon qe jeni tortuar nga nje person i keq i cili mund te perpiqet tju beje te paguani para per borxhet e tij
dorashka
te perfytyrosh te veshesh dorashka te reja tregon qe do te jeni i/kujdesshme dhe ekonomike ne mardheniet tregetare tuajat me te tjeret.ju do te keni kerkesa te ligjshme ose shqetesime biznesi por do ti zgjidhni ato kenaqshem me veten tuaj
nese veshni dorashka te vejtera ose te rreckosura ju do te jeni i tradhetuar dhe vuani humbjen
nese shikoni qe humbni dorezat tuaja ju do te fitoni pasurite tuaja
te gjesh nje pale doreza tregon nje martese ose nje ceshtje te re dashurie
per nje burre te heqi dorezat e zonjes tregon nje martese ose nje ceshtje te re dashurie
per nje burre te heqi dorezat e zonjes tregon qe ka ose do te kete nje grua ne duart e tij e cila kercenon ate me nxjerrjen ne shesh
nese hiqni dorezat tuaja ju do te takoni sukses te paket ne biznes ose dashuri
dragua
te perfytyrosh nje dragua qe do te lejoni veten tuaj te jete drejtuar nga pasioet tuaja dhe ka te ngjare te vendosni veten ne fuqine e kundershtareve tuaj permes shperthimeve dhe tendencave therese
ju jeni paralajmeruar nga kjo enderr qe te kultivoni kontrollin e vetvetes
drejtesi
te perfytyrosh qe kerkoni drejtesi nga nje person tregon qe ju jeni i kercenuar permes deklaratave fallco te njerezve te cilet mezi presin renien tuaj.
Nese ndonjeri kerkon te njejten nga ju do te gjej qe sjellja dhe reputacioni juaj jane sulmuar dhe ju do te jeni plot me ndryshime
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

drita
nese ju perfytyroni driten tregon qe suksesi do tju ndjeke
te perfytyrosh nje drite te panatyrshme ose nese drita del jashte ju do te jeni habitur nga nje inisiative qe rezulton asgje.
Te shikosh nje drite te turbullt nenkupton nje sukses te pjesshem.
dritare
te shikosh dritaret ne enderrat tuaja eshte nje shenje e nje fati te madh drejt shpresave tuaja.
Te shikosh dritaret e mbyllura eshte nje prezantim i braktisjes
nese ato jane te thyera tregon qe do te jeni rrethuar nga dyshime te keqija te pabesise nga ata qe ju dashurojne.
Te ulesh ne nje dritare tregon qe jeni viktime e budallallikut
te hysh ne nje shtepi nga nje dritare tregon qe ju do te zbuloni mjete e menyra qe duke perdorur pasuri te patundshme per te arritur nje qellim qe duket i ndershem
duhan
te pish duhan ne enderr tregon raste te gezueshme.mbaresia mban perpara jush nje panorame te ngjarjeve te kendshme dhe fushe te aftesive dhe afrim te fatit
te ndalosh duhanin tregon qe persona te rrezikshem jane duke ju bere viktime me lajka.
Te perfytyrosh duhanintregon sukses ne punet e biznesit po jo ne dashuri.
Ta shikosh ate duke u rritur paralajmeron inisiativa te suksesshme.
Ta shikosh ate me gjethe te thara tregon qe fshataret do te sigurojne prodhime te mbara dhe fitime konstante per tregetaret
te pish duhan tregon miqesi te perzemert.
dyqan
te hysh ne enderr ne nje dyqan tregon qe ju do te keni zhgenjime dhe humbje ne momentin e zgjimit tuaj
te blesh artikuj tregon qe do te keni skema te pakendshme me gruan/burrin ose me te dashuren/dashurin tuaj,ndoshta zhgenjime ne biznes
per nje grua te shkoje ne nje dyqan tregon qe eshte fajtore e pakujdesise se saj dhe ka te ngjare te ndjej keqardhje per humbjen e nej shoku/shoqeje.
Te rimaresh nje artikull tregon qe do te rifitoni pozicionet e humbura
te shikosh nje dyqan ne enderrat tuaja tregon qe jeni neglizhent i se vertetes tuaj dhe jeni ne rrezik te sakrifikimit te emrit tuaj te ndershem ne nje ceshtje skandali
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

dhalle
te perfytyrosh te pish dhalle ne enderr tregon qe shqetesimet do tju shoqerojne ,ndonje kenaqesi dhe ndonje veprim i paarsyeshem do te demtoj shendetin tuaj
nese zgjohenii nderkohe qe jeni duke e pire ate mund te arrini nje mirekuptim te kendshem te mosmarrveshjeve
dhembe
nje enderr e zakonshme e dhembeve paralajmeron nje kontakt te pakendshem me semundjen ose njerez te shqetesuar
nese perfytyron qe dhembet tuaj kane humbur tregon deshtim dhe lajme te reja te merzitshme
nese doktori heq dhembet tuaj tregon qe do te keni semundje deshperuese nese ajo nuk eshte vdekjeprurese ju do te hiqeni zvarre.
Ti kesh ata te mbushur tregon qe do te zbuloni vlerat e humbura pas shume shqetesimesh
te pastrososh ose te lash dhembet ne enderr paralajmeron qe nje beteje do te jete bere nga ju per te ruajtur te ardhmen tuaj.
Te perfytyrosh qe ju keni nje dhemb te vene tregon qe brenga te medha do te bien mbi ju dhe ju do te perpiqeni ti lini ato menjane.
Nese humbisni dhembin tuaj tregon qe do te keni pergjegjesi te cilat do te mposhtin krenarine tuaj dhe shkaterrojne punet tuaja
te perfytyrosh qe dhembet tuaj nuk jane ne rregull tregon fatkeqesi te papritur,biznesi juaj do te bjere.vdekjet ose aksidetet do te vijne prane jush.
Dhembet jo te rregullt jane nje nga enderrat me te keqija qe ekzistojne.ajo eshte plot me fatkeqesi per ju,humbje te pasurise,deshtime te personit per te realizuar planet dhe deshirat e tij,shendeti i keq,sistem nervor depresiv madje dhe persona te shendetshem paralajmerohen ne kete enderr.
Nje dhemb i rene paralajmeron te reja te pakendshme nese ata jane dy tregon gjendje fatkeqe ku perfytyruesi do te jete zhytur si rezultat i pakujdesise se tij.
Nese ata jane tre dhembe qe bien semundje dhe aksidente te renda do tju shoqerojne.
Ti shikosh te gjithe dhembet e rene vdekja dhe fatkqesia do te mbizoterojne
te pelqeni dhembet tuaj per bardhesine dhe bukurine parlajmeron qe pune te kendshme dhe shume lumturi do tju sjellin plotesimi i deshirave tuaja.
Te perfytyrosh qe nje dentist pastron dhembet tuaj plotesisht dhe mengjesin tjeter i gjeni ata te shkaterruar ju do ti besoni interesit tuaj ne lidhje me nje person mbi pozite
dhia
te perfytyrosh dhi qe bredhin ne nje ferme eshte nje lajmerim qe e ka kohen dhe fushen e mire te prodhimit.
Ti shikosh ato nga nje pikpamje tjeter tregon mardhenie te kujdesshme dhe nje rritje e pasurise
nese nje cjap godet me brire paralajmeron qe kudershtaret nuk do te gjejne zoterimin e sekreteve tuaja ose planeve te biznesit.
Per nje goce te re te perfytyroje ngarjen e nje cjapi tregon qe ajo do te jete duke mbajtur nje emer te keq per shkak te sjelljes te saj te trashe dhe te paedukate.
dhimbje
te perfytyrosh qe keni nje dhimbje do te thote qe ju jeni i lekundur shume ne biznesin tuaj dhe ndonje person tjeter eshte duke perfituar nga idete tuaja.
Per nje goce te re te perfytyroje qe ajo ka dhimbje zemre paralajmeron qe do te jete ne nje fatkeqesi te lenduar nga menyra e pertacise te te dashurit te saj.
Nese ka dhimbje shpine ajo do te ndeshi semundje permes pakujdesise.
Nese ka dhimbje koke ajo do te jete shume e turbulluar ne mendje per humbjen qe ka pesuar me futjen e saj ne rivalitet.
Te perfytyrosh qe ju keni dhimbje tregon qe jeni i sigurt per fatkeqesine tuaj,kjo enderr keqardhjeje te panevojshme per disa marreveshje te parendesishme.
Te shikosh te tjeret me dhimbje paralajmeron qe jeni duke bere gabime ne jeten tuaj.
dhurate
te perfytyrosh qe merrr nje dhurate nga nje person tregon qe ju nuk do te jeni mbrapa me pagesat tuaja dhe do te jeni me nje fat te pazakonte ne ceshtjet e mendimeve ose te dashurise.
Te dergosh nje dhurate nenkupton qe pakenaqesia do t ejete shfaqur nga ju dhe nje fat i keq do te udheheq perpjekjet tuaja.
Pr nje te re /te ri te perfytyroje qe i dashuri/dashura i dergon dhurata te shtrenjta dhe shume te bukura tregon qe ajo do te beje nje martese te pasur dhe te aferme
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

eklipsi
te perfytyrosh eklipsine diellit tregon falimentimin te perkohshem ne biznes dhe ceshtje te tjera gjithashtu edhe shqetesime ne familje
eklipsi i hene paralajmeron semundje ngjitese ose vdekje
elefanti
te perfytyrosh nje elefant tregon qe ju do te zoteroni pasuri te nje karakteri te qendrueshem dhe ndere te cilat do ti mbani me dinjitet.ju do te sundoni absolutisht ne te gjitha ceshtjet e biznesit tuaj dhe fjala juaj do te jete ligj ne shtepi.
Te shikosh shume elefante tregon qe ju do te jetoni ne nje rruge te vogel por te qendrueshme.
Te eprfytyrosh qe ushqeni nje elefant tregon qe ju do te ngrini ne detyre veten
engjell
te perfytyrosh engjell eshte profetizimi i nje influence turbulluese ne shpirt.ajo sjell nje gjendje te ndryshuar te fatit te personit.nese enderra eshte nje kenaqesi e pazakonshme ju do te degjoni per shendetin e shokeve tuaj dhe do te merrni nje trashgimi nga te aferm te panjohur prej jush.nese enderra vjen si nje shenje lajmeruese enderruesi mund te prese kercenimet e nje skandali rreth ceshtjeve te dashurise ose parave.per njerezit e pandershem ajo eshte nje kerkese per tu penduar per njerezit e mire ajo do te jete ngushellim.
era
te perfytyrosh eren qe fryn bute mbi ju nenkupton qe fati i madh do tju vije juve pas humbjes.
Nese ju degjoni eren duke feshferitur tregon qe do te largoheni nga nje jete e cila ishte bosh per ju.
Te levizesh me gjalleri kunder nje ere te forte tregon qe ju do ti rezistoni me kurajo tundimit dhe ndjekjes se nje fati me nje kusht qe nuk eshte i lehte per ju.
Te ndjeni bezdi nga era paralajmeron deshtim ne inisiativat e biznesit dhe zhgenjime ne dashuri.
Nese era ju fryn juve ne ate drejtim qe deshironi te shkoni tregon qe ju do te gjeni shtigje te papritura dhe te dobishme ose qe ju keni avantazhe te natyrshme mbi nje rival
erresira
te perfytyrosh erresiren qe ju ze juve ne nje udhetim profetizon fatkeqesi per nje pune qe mund te orvateni,nese dielli perendon para fundit te udhetimit gabimet do te jene kapercyer
te humbasesh shokun ose shoqen tuaj ose femijen tuaj ne erresire paralajmeron shume provokime per zemerim.perpiquni te mbeteni nen kontroll pas perfytyrimit te erresires sepse provat ne biznes ose dashuri do tju shqetesojne.
europa
te perfytyrosh qe je duke udhetuar neper europe paralajmeron qe ju do te shkoni shpejt ne nje udhetim te gjate i cili do tju ndihmoje ju me njohurite qe do te fitoni me menyrat dhe zakonet e njerezve te huaj.ju do te mund te coni me perpara gjendjen financiare.
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

embeltore
te perfytyrosh nje embeltore te papaster tregon qe nje kundershtar ne pamjen e nje miku do te hyje ne pamjen e nje miku do te hyje ne fshehtesine tuaj dhe do te zbuloje sekretet e momentit drejt kundershtareve tuaj
falje
te enderroni qe jeni i falur i nje krimi tregon qe jeni duke hyre ne zoterimin e nje pasurie te vlefshme por duhet nje kerkese e ligjshme perpara marrjes se pasurise.
Te shikosh te tjeret te falur paralajmeron qe shoket tuaj do ti shikojne kenaqesite e punes tuaj.
-te perfytyrosh qe po perpiqeni te kerkoni falje pper nje shkelje te cilen ju nuk do e keni kryer tregon qe do te jeni i shqetesuar ne pamjen e jashtme per punet tuaja por do te shfaqet me ne fund qe ishte per kujdesin tuaj.
Nese shkelja ishte kryer tregon qe ju do ti kuptoni shqetesimet ne pune
te pranosh falje tregon qe do te perparoni pas nje renie fatkeqesisht.
familja
te perfytyrosh familjen tuaj si te harmonishme dhe te lumtur nenkupton shendet dhe rrethana lehtesuese por nese gjendet nje semundje ose grindje paralajmeron merzitje dhe zhgenjim
fantazma
kujdesi per te gjitha gjerat e parakohshme qe varen nga ju.
Fatkqesia ju pret ju dhe njerezit tuaj.pasuria dhe jeta jane ne rrezik
njerezit e rinj jane vendosur te ndershem me seksin e kundert.karakteri eshte vleresuar sipas nje zbritje.
fara
te perfytyrosh farerat paralajmeron rritje te mbaresise megjithate gjendja e tanishme shfaqet e pafavorshme.
fat
te perfytyrosh qe je me fat eshte nje favor i larte plotesimi i deshirave mund te jete pritur dhe do te merrrni detyra te reja.
Per te pashpreset paralajmeron nje ngritje te moralit dhe nje perteritje te rpespektives.
fatkeq
te perfytyrosh qe jeni fatkeq eshte nje shenje e humbjes se vetes tuaj dhe shqetesim per te tjeret.
fatkeqesi
te perfytyrosh qe jeni kapur nga fatkeqesite do te thote qe ju do te kenii deshtime dhe prespektiva te keqija
ferma
te perfytyrosh qe je duke jetuar ne nje ferme tregon qe do te jeni me fat ne te gjitha inisiativat tuaja.
Te eprfytyrosh qe ju jeni duke blere nje ferme tregon prodhime te bollshme per nje fermer nje ceshtje perfituese te ndonje lloji per nje biznesmen dhe nje udhetim te sigurte te udhetareve dhe marinarve.
Nese vizitoni nje ferme ajo nenkupton lidhje te kendshme
femijet
te perfytyrosh femije shume te bukur eshte paralajmerim per pasuri teper te madhe dhe nje miresi te madhe.
Per nje nene te perfytyroje femijen e saj te semure nga nje shkak i lehte por qe ka gezuar shendet vogelsira te ndonje natyre mund ta shqetesojne ate.
Ti shikosh femijet duke punuar ose studjuar tregon nje kohe paqjeje dhe pasuri te pergjithshme
te perfytyrosh femien tuaj te vdekur tregon shqetesim dhe zhgenjim ne te ardhmen e afert.
Te perfytyrosh femije te zhgenjyer tregon shqetesime per ju nga kundershtaret
te luash dhe te hidhesh me femijet ne enderr tregon qe te gjithe iniciativat e mundura e te dashura tuajat do te triumfojne.
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

fiq
te perfytyrosh fiqte ne enderr nenkupton ne gjendje malarje te sistemit
nese i hani ato zakonisht jane te favorshem per shendetin dhe fitim nes ei shikoni ato duke u rritur
per nje goc te re te shoh fiqte duke u pjekur nenkupton qe ajo do te martohet me nje burr te pasur dhe te rendesishem
fishek
te eprfytyrosh fishek ne enderr paralajemeron gjendje grindjeje dhe mosmarrveshje
nje fat i padrejte kercenon ju ose nje person qe eshte aleat me ju.
Nese fisheket jane bosh do te jene grindje budallalliqe me shoqerine tuaj.
fishekzjarr
te shikosh fishekzjarret tregon gezim dhe shendet te mire.
Per ne goc te re te shoh ato nenkupton nderrmarrje dhe vizita te kendshme ne vende te largeta.
fjongo
kjo enderr tregon qe armiqte do tju sjellin shkaterrimin,hapni syte nga titujt
flamur
te shohesh flamurin e vendit tuaj qe te valvitet ne nje qiell te paster so te shikosh triumf mbi armiqte tuaj.
Ta shikosh ate te bere copa copa le te kuptohet lufte dhe dhimbje te nderimeve ushatrake ne toke dhe det.
Te shikosh flamurin tuaj kombetar paralajmeron fitore nese eshte lufte.nese eshte paqe,pasuri
per nje grua te perfytyroje nje flamur tregon qe do te jete zene ne gracke nga nje ushtar
te perfytyrosh flamuj te huaj tregon prishje dhe nderprerje midis kombeve dhe miqeve .
Te perfytyrosh te sinjalizohesh nga nje flamur tregon qe do t ejeni i kujdesshem per shendetin dhe emrin tuaj meqe te dyja jane kercenuar
floke
nese nje grua sheh floket e saj te bukur dhe e kreh ate tregon qe do te jete e pakujdesshme ne ceshtjet e saj personale dhe do te humbase suksesin nga braktisja e aplikimit mendor
per nej burre te perfytyroje qe floku i tij rrallohet paralajmeron qe do te behet i varfer nga bujaria e tij dhe do te vuaje semundje permes shqetesimeve mendore
te shikosh ne enderr flokun tuaj te zbardhet paralajmeron vdekje dhe semundje ne familjen e ndonje te afermi ose shoku
te shikosh veten tuaj te mbuluar me floke paralajmeron nje privilegj te tille ne nje shtrirje aq sa do tju largoje juve nga shoqeria e njerezve te zgjedhur
nese nje burr perfytyron qe ka floke te zeza dhe me kacurrela tregon qe ai do te genjeje njerezit nepermjet adreses se tijai do te genjeje por ka te ngjare qe grate si besojne atij
nese floku i gruas ne nje enderr duket gri me kacurrela sjo do te jete kercenuar nga mashtrimi
nese perfytyroni te shikoni nje grua me floke te verdha ju do te provoni nje te dashur.
Te perfytyrosh qe e dashura juaj ka floke te kuqe tregon qe do te jeni denoncuar nga gruaja qe ju dashuronte.floku i kuq zakonisht sugjeron ndryshime.
Nese shikoni floke kafe do te jeni pafat ne zgjedhjen e karrieres.
Nese shikoni floke te krehur te mbajtur mire dhe te paster fati juaj do te jete permiresuar.
Te perfytyroni qe i prisni floket tuaja shume shkurt tregon qe do te jeni shume bujar ne drejtim te nje shoku.
Pas kesaj ju do te rritni kursimin tuaj.te shikosh flokun tuaj te rritet i bute dhe i harlisur nenkupton luks dhe lumturi
per nje goc te re te krahasoje flokun e bardhe me te ziun te cilin ajo e merr nga koka e saj paralajemron qe ajo do te hezitoje midis dy ofertave per te pare te ardhmen dhe po te mos tregoje kujdes te madh do te zgjedhe nje qe do ti shkaktoje humbjen ose fatkeqesine ne vend te nje te ardhme te kendshme.
Te shikosh floke te kokolepsur tregon qe jeta do te jete nje ngarkese e vertete,biznesi do t ebejre dhe martesa e zgjedhur do te jete shqetesuese per tu mbajtur.
Per nje goc te re te perfytyroje grate me flok gri tregon qe gra te reja do te hyne ne jeten e saj si rivale ose do te largojne dashurine e te fejuarit te saj.
Te perfytyrosh te keni floket e tuaja te prera nenkupton zhgenjime te medha serioze
per nje goc te re te perfytyroje qe floku i saj po i bie dhe tulla i eshte shfaqur asaj duhet te mbijetoje sepse fati i ka kaluar.
Per nje burr ose grua te perfytyroje qe ato kane floke te bardhe tregon qe ato do te gezojne nje udhetim te kendshem dhe me fat permes jetes.
-per nje burre te kujdeset per floket e nje gruaje ne enderr tregon qe ai do te gjeje dashurine dhe konfidencen e nje gruaje te nderuar e cila do ti besoje atij pavaresisht nga denimi i shoqerise
-te shikosh lule ne floket tuaj paralajmeron shqetesime qe po ju afrohen
-te shikosh flokun e ndonjerit qe zbardhet ne menyre perfekte brenda nje ante dhe fytyra duket e re paralajmeron fatkeqesi te papritur dhe nje pikellim te thele.
Per nje goc te re te shoh flok nenkupton qe do te humbase te dashurin e saj nga nje semundje e papritur ose aksident ajo ka te ngjare te kete nje fatkeqesi nga nje pakujdesi e saj.ajo do te jete e kujdesshme ne lidhjen e saj.
flori
nese tregoni floririn tuaj ne endrrat tuaja do te keni nje sukses te madh ne inisiativat tuaja.
Per nje goc te perfytyroje qe ajo merr nje dhurate prej floriri para ose sbukurime ajo do te martohet me nje te pasur por te dhunshem
te gjesh floririn nenkupton qe mundesite tuaja do te vendosen lehtesisht ne ecjen per nder dhe pasuri.
Nese humbni floririn ju do te humbisni mundesite me te medha ne jeten tuaj permes neglizhences.
Te perfytyrosh te gjesh nje shtrese prej floriri tregon qe nje nder turbullues do te jete lidhur me ju.
Te perfytyroni qe ju keni ndermend te punoni ne nje miniere floriri,ju do te perpiqeni te uzurponi te drejtat e te tjereve dhe do te paralajmeroni skandale shtepiake.
flutura
te shikosh fluturen permes luleve dhe barit tregon mirqenie dhe arritje te mbrekullueshme.
Ti shikosh ato duke fluturuar perreth tregon lajme nepermjet letrave nga shoket qe ju mungojne ose nga ndonjeri i cili i ka pare ata.
Per nje goc te re tregon nje dashuri te lumtur kulmi arrin ne nje bashkim ne jete.
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

FLUTURIM
TE PERFYTYROSH TE FLUTUROSH NE LARTESI PERMES HAPSIRES NENKUPTON FATKEQESI BASHKSHORTORE.
TE FLUTUROSH ULET GATI ME TOKEN NENKUPTON SEMUNDJE DHE GJENDJE JO TE MIRE EMOCIONALE EKONOMIKE.
TE FLUTUROSH MBI UJE TE TURBULLT PARALAJMERON QE DO TE GJENDENI NGUSHTE ME CESHTJET TUAJA PRIVATE MEQE KUNDERSHTARET JANE DUKE JU VEZHGUAR PER TJU JOSHUR JUVE.
TE FLUTUROSH MBI SHESHE TE SHKATERRUARA NENKUPTON FAT TE KEQ DHE MJEDIS TE ZYMTE.
NESE VERENI PEME TE GJELBERTA PERIME,POSHT JUSH GJATE FLUTURIMIT JU DO TE VUANI NGA NJE SHQETESIM I PARAKOHSHEM POR DO TE KENI NJE SHPERTHIM TE PASURISE.
TE SHIKONI DIELLIN NDERKOHE QE FLUTURONI NENKUPTON SHQETESIME TE PANEVOJSHME meqe ceshtjet tuaja do te kene sukses pavaresisht nga frika juaj e te keqes
TE PERFYTYROSH TE FLUTUROSH NE KUPEN E QIELLIT DUKE KALUAR HENEN DHE PLANETET E TJERA PARALAJMERON SKAMJE LUFTERA DHE SHQETESIME TE TJERA TE TE GJITHA LLOJEVE
TE PERFYTYROSH QE FLUTURONI ME FLATRA TE ZEZA PARALAJMERON ZHGENJIME.TE BIESH GJATE KOHES SE FLUTURIMIT NENKUPTON RENIE.
NESE ZGJOHENI NDERKOHE QE BINI NGA NJE FLUTURIM JU DO TE KENI SUKSES NE RIVENDOSJEN TUAJ
PER NJE DJALE TE PERFYTYROJE QE AI ESHTE DUKE FLUTURUAR ME KRAHE TE BARDHE PERMBI GJETHET E GJELBERTA PARALAJMERON PERPARIM NE BIZNES DHE GJITHASHTU DO TE JENI I SUKSESSHEM NE DASHURI.NESE AI E PERFYTYRON KETE SHPESH ESHTE NJE SHENJE E NJE NGRITJEJE TE NJE PASURIE DHE NJE PLOTESIM I DESHIRAVE.
NESE PEMET SHFAQEN SHTERPE ATJE DO TE SHFAQEN PENGESA QE DO TI LUFTONI PER PLOTESIMIN E DESHIRAVE.
PER NJE GOCE TE RE TE PERFYTYROJE QE PO FLUTURON NGA NJE QYTET NE NJE TJETER DHE ZBRESIN MAJE NJE KISHE AJO DUHET TE LUFTOJE KUNDER GRINDJEVE DHE DEKLARATAVE FALLCO NE DASHURI.AJO DO TE KERCENOHET ME NJE STINE SHKATERRUESE E NJE SHENDETI TE SEMURE DHE VDEKJA E NDONJERIT PRANE SAJ MUND TJU SHOQEROJE
PER NJE GOCE TE RE TE PERFYTYROJE QE AJO GJUHET NDERKOHE QE FLUTURON TREGON QE KUNDERSHTARET PENGOJNE PERPARIMIN E SAJ NE SFERAT E LARTA TE DOBISE DHE PASURISE
FOSHNJE
TE SHIKOSH TE QARAT E NJE FOSHNJEJE ESHTE LAJMERUESE E DESHPERIMEVE DHE E NJE SHENDETI TE SEMURE.
NJE FOSHNJE E PASTER DHE E BUKUR TREGON NJE SHPERBLIM DASHURIE DHE SHOKE TE MIRE.
NESE SHIKON NJE FOSHNJE DUKE ECUR VETEM AJO ESHTE NJE SHENJE E SIGURTE E PAVARESISE DHE E MOSPERFILLJES SE SHPIRTRAVE TE VEGJEL.
NESE NJE GRUA ENDERRON QE ESHTE DADO E NJE FOSHNJEJE AJO DO TE JETE MASHTRUAR NGA NJE PERSON QE I BESON SHUME.
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

eshte nje shenje e keqe te perfytyroni qe mbani foshnjen tuaj nese ai eshte i semure ose me ethe.ju do te keni shume shqetesime ne mendje.
Te shikosh nje foshnje te lindur para kohe tregon qe surpriza te kenaqeshme jane prane jush.
Per nje goc te re te perfytyroje qe ajo eshte nje foshnje paralajmeron qe ajo do te jete akuzuar per permbushje te deshirave te veta ne defrimet imorale
te shikosh nje foshnje duke notuar paralajmeron nje shperthim te fatit nga nje ngaterrese.
fotografi
nese shikoni fotografi ne enderrat tuaja ajo eshte nje shenje e afrimit te mashtrimit.
Nese merrni fotografite e te dashurit/dashures tuaj jeni paralajmeruarqe ai/ajo nuk ju eshte dhene juve besnikerisht nderkohe qe perpiqet tju beje pershtypje juve.
Per njerezit e martuar te perfytyrojne te zoterojne fotografite e personave te tjere,paralajmeron ndryshim te paaritur te sjelles tuaj
te perfytyrosh qe merrni fotografine tuaj te bere paralajmeron qe do ti shkaktoni vetes tuaj te tjera shqetesime
frika
te perfytyrosh qe ndjeni frike nga ndonje shkak,tregon qe puna juaj e ardhshme nuk do te provoje aq sukses sa ju e keni parashikuar
per nje goc te re kjo enderr paralajmeron zhgenjim dhe dashuri pa fat
frikesuar
te ndjeheni i friksuar per te vazhduar disa ceshtje ne enderr ose per te vazhduar nje udhetim tregon qe do te gjeni ne ekonomine tuaj inisiativa te pasuksesshme.
Te shikosh te tjeret te frikesuar tregon qe nje shok do te jete zbrapsur nga perfitimi i disa favoreve per ju,per shkak te veshtiresive te tij.
Per nje goc te re te perfytyroje qe eshte e frikesuar nga nje qen tregon qe do te gjendet nje mundesi per te gjetur nje shok te vertete
fron
nese enderroni te uleni ne nje fron tregon qe do te ngriheni me shpejtesi drejt favoreve dhe fatit
te zbresesh nga nje fron tregon shume shqtesime per ju.
Te shikosh te tjeret te nje fron tregon qe do te arrini sukses drejt pasurise,permes favoreve te te tjereve.
fshati
te perfytyrosh qe jeni ne nje fshat tregon qe do te gezoni shendet dhe te gjeni veten tuaj me fat.
Te vizitosh shtepine e fshatit ku keni kaluar rinine tuaj tregon qe do te keni surpriza te kendshme dhe lajme te favorshme nga shoke te cilet ju mungojne.
Nese fshati duket i shkaterruar ose enderra eshte e paqarte ajo paralajmeron qe shqetesimi shpejt do te vije tek ju.
fyerje
te perfytyrosh qe ju do te jeni fyer nga nje person nenkupton qe ju do te jeni i pafat ne punet tuaja duke humbur shume para.
Per nje goce te re te fantazoje qe degjon nje gjuhe fyese lajmeron qe ajo do te ndalohet nga cmira dhe xhelozia e disa personave.ajo do te takohet me kundershtime te papritura qe do ta mbushin ate me poshterimin dhe brejtje te ndergjegjes per sjelljen e saj te padenje ne te kaluaren ne drejtim te shokeve.
Te perfytyrosh te jesh i fyer tregon qe gabimet do te jene zbuluar ne sjelljen tuaj e cila do tju shkaktoje nje zemerim te brendshem nderkohe qe perpiqeni te justifikoni veten tuaj.
Te fyesh te tjeret ne enderr predikon per ju shume ndeshje perpara se te arrini qellimet tuaja.
Per nje goce te re te beje fyerje ose te ndihet e fyer nenkupton qe ajo do te ndjeje keqardhje per konkluzionet e shpejtuara dhe mosbindjen ndaj prinderve ose rojes.
fytyra
kjo enderr eshte e favorshme nese shikoni nje fytyre te lumtur e te shnderritshme por nenkupton shqetesim nese ato jane te shemtuara ose te rrudhura.
Per nje person te ri nje fytyre e shemtuar paralajmeron grindje te te dashurve ose per nje te dashur te shikoje fytyren e te dashures/dashurit qe duket e vjeter tregon ndarje dhe prishje te lidhjeve te lumtura
te shikosh nje fytyre te cuditshme dhe ne pamje te pazakonte,tregon qe kundershtaret dhe fatkeqesia tju rrethon.
Te shikosh fytyren tuaj te veten tregon fatkeqesi dhe per te martuarit kercenon divorc qe do te jete bere.
Te shikosh fytyren tuaj te vetem tregon pakenaqsi me veten tuaj sepse nuk jeni ne gjendje te coni deri ne fund planet,do te humbisni gjithashtu respektinnn e shokeve.
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Simbolistika enderrave!

Endrrat dhe llojet e tyre

Njeriu së bashku me disa gjitarë të zhvilluar ka privilegjin e
cuditshëm, e të qënit banor i dy botëve. Shijon në cdo ditë, ndryshimin
e dy llojeve të ndryshme eksperiencash – kur është zgjuar dhe kur është
në gjumë, ose ipar dhe onar, ashtu sikurse i quanin grekët e lashtë
këto dy gjëndje, ku secila ka logjikën dhe kufinjtë e saj, dhe nuk
ekziston asnjë arsye që të konsiderohet njëra botë më e rëndësishme nga
tjetra.

Pavarësisht se bota e vigjilencës ka disa avantazhe
palëvizshmërie dhe vazhdimësie, mundësitë e vërteta të saj janë tepër
të kufizuara.

Në këtë botë takojmë, sidomos komshinjtë tanë
ndërsa bota e ëndrrave na jep mundësinë e një komunikimi, sado që
vjedhurazi, të takojmë shokët tonë të largët, njerëz që kanë vdekur
etj. Për njerëzit e zakonshëm, ëndrra përbën eksperiencën e vetme të
largimit nga vargonjtë e mërzitjes dhe të pakuptimtë të kohës dhe të
mjedisit.

Kështu që nuk është e cuditshme që njeriu u vonua për
të kufizuar njohuritë karakteritike të realitetit në njërën botë, dhe
kështu refuzon botën tjetër si një iluzion i pastër. Por sot ekzistojnë
shumë popuj primitivë që i japin një autoritet të njëjtë botës
ëndërrore me atë të dukshme, por sigurisht të një lloji tjetër , në
tipe të ndryshme të eksperiencës ëndërrore.

ëndrrat janë shumë
shënjuese, dhe arti i lashtë i ëndërrprofecisë u ofron edhe një herë
tjetër të zgjuarve një mënyrë fitimprurëse jetese, dhe shumë
intelktualë bashkëkohorë , vrapojnë për tu treguar ëndrrat e tyre tek
këta specialistë me të njëjtin shqetësim sikur ‘’Paragjykuesi’ i
Teofrastit.

Në shumicën e pershkrimeve të ëndrrave, poete
Homerikë merren me atë që shohin sikur të ishte një ‘’fakt objektiv’’.
Sipas tyre, ëndrra zakonisht merr formën e një vizite që bën një formë
e vetmë ëndërrore tek një burrë ose grua e fjetur.

Kjo formë
ëndërrore mund të ishte një Perëndi, një fantazëm ose një lajmëtar
prekzistues ëndërror, ose një figurë – idhull, që u krijua enkas për
këtë rast, por cfarëdo që të jetë kjo gjë, ekziston objektivisht në
vend , dhe është e pavarur nga ëndërruesi.

Arrin të futet nga
vrima e Celësit (dhomat e gjumit Homerike nuk kanë as dritare dhe as
oxhak), ngrihet në majën e krevatit për të dhënë mesazhin e saj, dhe
kur kjo kryhet, forma ëndërrore largohet nga e njëjta rrugë që kishte
ardhur.

Ndërkaq, ëndërruesi është krejt pasiv: shikon një
formë, dëgjon një zë, dhe kaq. Ndonjëherë është e vërtetë, i përgjigjet
ndërsa fle, mund të hapë duart e tij për të përqafuar formën ëndërrore.


Por këto janë veprime fizike, objektive, që shikojmë që
njerëzit kryejnë gjatë gjumit. ëndërruesi nuk imagjinon se gjendet diku
tjetër, përvec se brënda krevatit të tij dhe është i vetëdijshëm se po
fle, pasi forma ëndërrore ja tregon qartë një gjë të tillë:

‘’Po
fle Atrid’’ thotë ëndrra dinake në librin Ilida. ‘’ Po fle Akil’’, i
thotë fantazma e Patroklit, ‘’ Po fle Penelope’’ i thotë Perëndesha
Athina tek Odisja.
 
Top