• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Te jesh i/e sinqerte ne ditet e sotme eshte gje e mire, apo gje e keqe?
Dhe a po vleresohet ky virtyt i karakterit te njeriut aq sa duhet? :confused:
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,931
Pikët
113
Vendndodhja
Titulli: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Sinqeritetin ne kohet e sotme duhet ta tregosh me njerez qe ja vlen se me e treguar me te gjith ta marin per kapital, ose me mire do te quajn (budalla/qe)
 

Ana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
154
Pikët
0
Vendndodhja
Somewhere far from home
sinqeriteti mir e ke mando por kur ta fusin sa krahu si i behet kur tregohesh i sinqert edhe ta quajn si dobesi. kshu eshte bota sot:(
 

invisible

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
101
Pikët
0
Vendndodhja
tirane
duhet me u tregu i sinqert me persona qe e dine se cfar do te thote se ka shume persona qe ket gje e morin per keq
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Titulli: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Eh,ne fakt te flasesh per kete teme kerkohet shume kembengulje,vendosmeri edhe njekohesisht shume faqe per te shprehur opinionin e vertete. Ne fakt une personalisht jam shume e sinqerte,eshte nje virtyt qe e vleresoj shume tek cdo person por qe ne kohen e sotme jane te shumta rastet kur sinqeriteti i tepert konsiderohet si dobesi ...
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,235
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Mendoj se jam i sinqert te pakten keshtu ndihem ne vetvete , Por ne ditet e sotme ky virtyt i njeriut nuk vleresohet pothuajse fare eshte vertet per te ardhur keq ,
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Re: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Ekziston dhe do te ekzistoje si dje , sot , neser deri sa te kete qenie inteligjente mbi toke, eshte tipar i personalitetit, karakterit dhe edukimit tek njeriu.
Sot ëë.. Ndoshta nuk vlen per te perfituar dicka konkrete, materiale apo te llojit "gje e dobishme" per te jetuar..;Por mendoj se pavaresisht ketyre humbjeve, Vlen Shume Moralisht dhe Vlerat nuk humbasin Kurre...!!!!!
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Un ne jet kam qen jam dhe do jem gjithmon e sinqert,, te mos jem esht kunder natyres sime, por te jesh e sinqert jo shum her te tjert te kuptojn disa dhe perfitojn, flasim sipaspersonit qe kemi perball gjithmon duke u bazuar dhe nga sinqeriteti....
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Sinqeriteti eshte 1nga virtytet qe un e vleresoj shum..te jesh i sinqerte dmth t'jesht vetvetja..po ceshtja shtohet se a te vleresojn per ate qe ti je vertet?
Nese kjo s'ndodh..ather behet shum acaruese ...megjithate un mendoj qe duhet tjesh vetvetja siqneriteti fundja tregon natyren e vertetesin e njeriut ..pastaj se sa vleresohet ...aq te intereson ....:)
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Cdo njeri ben te veten , ji gjithmone i sinqerte nese e sheh qe nje person nuk e meriton thjesht nuk merresh me fare me ate dhe pike , nuk ke pse ndyrshon karakter per dike .
 

ARIS

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 10, 2010
Postime
187
Pikët
0
Titulli: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

siqeriteti. ika humb vlera ne kohet e sotme. qe diten qe njoha njerzit ja kalova besimin kafsheve.
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Përgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

sinqeriteti ne ditet e sotme merret ne shumicen e rasteve si dobesi,sic eshte ajo shprehja:sinqeriteti virtyt i budallait.Te thuash sa i sinqerte je i bie si te thuash sa budalla je:p:p
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,136
Pikët
113
Përgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Sinqeriteti :
Virtyt qe po shkon drejt zhdukjes , fshirjes totale , fatkeqsisht.
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Virtyt i njerzve me karakter te forte ! :)
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Te jesh sot i sinqert eshte shume gje e mire, po ashtu si te kesh qene dje dhe te jesh edhe neser.
Rrena i kembet e shkurtra dhe te con n'rruge te gabume.
Por si cdo tjeter duhet perdor me karar. :D
 

Lela

shiraz
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
105
Pikët
0
Përgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

shume thojne qe e admirojne dhe vleresojne sinqeritetin
Kur dike e lavderon sinqerisht ose i jep mbeshetje, e marrin vertet sinqerisht.
Kur i thua sinqerisht, haptazi qe nuk perputhesh me mendimin e tij, qe nuk eshte ne rregull ajo qe ben etj etj, athere zemerohen se gjasme nuk je i sinqerte.
...sinqeriteti nuk eshte per te gjithe, nuk e meriton cdokush.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,037
Pikët
113
Përgjigje e: Titulli: Re: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Ekziston dhe do te ekzistoje si dje , sot , neser deri sa te kete qenie inteligjente mbi toke, eshte tipar i personalitetit, karakterit dhe edukimit tek njeriu.
Sot ëë.. Ndoshta nuk vlen per te perfituar dicka konkrete, materiale apo te llojit "gje e dobishme" per te jetuar..;Por mendoj se pavaresisht ketyre humbjeve, Vlen Shume Moralisht dhe Vlerat nuk humbasin Kurre...!!!!!
I swear, qe ma ke vjedhur egzaktesisht mendimin nga koka ime.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,035
Pikët
113
Përgjigje e: Sinqeriteti ne ditet e sotme!!

Sinqeriteti eshte kronologjia e jetes.
 
Top