• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Skuqja e vezeve, ( Mos ju duket e parealizueshme)

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Materialet qe nevojiten:


Pule ( kryesisht e gjalle) =cope 1
Miser(foragjer) = 500 gr
Kashte(nga mullari i komshiut) = nje krah(kashta duhet e thate)
Frigorifer =cope 1
Gjalpe = 1/2 luge gjelle
Tigan =cope 1
Sobe =cope 1

Pasi kemi parapergatitur furrikun me kashte ,ushqejme pulen me sasine e misrit te vene ne dispozicion.
Pas disa ditesh do degjohet nje kakarisje e cila eshte nje shenje treguese qe pula ka filluar te beje veze.
Vezet duhet te ruhen ne frigorifer ne temperaturen 8-16 grade C.
Kur ne frigorifer te kemi sasine e vezeve te nevojitura atehere marim tiganin ,ndezim soben dhe hedhim sasine e gjalpit te siper shkruar.
Kur te ndjehet aroma e gjalpit dhe ai te jete shkrire plotesisht, eshte momenti qe veza duhet te hidhet ne tigan.SHENIM: Duhet te kemi parasysh qe veza nuk duhet hedhur sic eshte ne tigan por duhet te nxiret nga guacka duke u care ne koken e personit qe kemi prane.
Vezen mund ta skuqim te plote ose pjeserisht( veze sycke i thone nga korca:)
Ju bete mire.

:ppppppppppppppppppppP
 
Top