• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Slash e ka dashur Axl Rose për albumin solo

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Slash ka pranuar që ka menduar për të pyetur ish-partnerin e bendit “Guns N’Roses”, Axl Rose, që të këndojë në albumin e tij solo.
Muzikanti – i cili, nuk ka folur me Rose që prej daljes së tij nga bendi në vitet 1990-ta – ka pranuar që ka konsideruar të bëjë armëpushim që të mund të përfshijë talentin e këngëtarit në disa këngë.
“Kur kam qenë në mes të këtij procesi ka pasur shumë këngëtarë, emrat e të cilëve kanë fluturuar në mendjen time,” tha ai për “Classic Rock”.
“Ti jeton në “Tokën e Këngëtarëve” dhe e gjithçka mendon sillet rreth këngëtarëve. Mendimi për të më ka kaluar në mendje, në një pikë. Unë kam menduar, “Axl mund të këndojë në mënyrë të ‘tretnt’ çdonjërën prej këtyre këngëve.””
Në pyetjen se pse nuk ka vazhduar me këtë plan, Slash u përgjigj: “Kam dashur të publikoj incizimet në këtë milenium.”
 
Top