• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Soditja e gjoksit të femrave u shton jetën meshkujve

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Shkencëtarët gjermanë, pas vrojtimeve të ndryshme, kanë arritur në përfundim se soditja e gjoksit të femrave u zgjon meshkujve emocione pozitive dhe ndikon për mirë në shëndet, duke u zgjatur atyre jetën. Më shumë dobi sjell soditja e gjatë në pozicione të ndryshme.
Shkencëtarët gjermanë, pas vrojtimeve të ndryshme, kanë arritur në përfundim se soditja e gjoksit të femrave u zgjon meshkujve emocione pozitive dhe ndikon për mirë në shëndet, duke u zgjatur atyre jetën. Më shumë dobi sjell soditja e gjatë në pozicione të ndryshme.

Shkencëtarë studiuan për 5 vjet rresht 200 meshkuj dhe arritën në përfundim se të gjithë ata që kënaqeshin duke admiruar përditë gjokset e plota të bukurosheve, kishin puls më të qetë, nivel të ulët të tensionit arterial dhe nuk kishin shenja të sëmundjeve të sistemit kardiovaskular.

Doktori Karen Bezerbi, pjesëmarrës i këtyre studimeve, thotë: “Dhjetë minuta soditje e një gjoksi të bukur është e barabartë me 30 minuta stërvitje në sallën e aerobisë. Gjoksi i bukur u zgjon meshkujve emocione pozitive dhe shton tek ata dëshirën për seks. Ky eksitim përmirëson rrahjet e zemrës dhe ndikon për mirë në qarkullimin e gjakut. Soditja e gjoksit të një gruaje për dhjetë minuta në ditë, largon si me magji rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Jam i bindur se çdo burri që ndjen kënaqësi duke soditur një gjoks të bukur femre i shtohet jeta mesatarisht 4-5 vjet”.
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,710
Pikët
113
Përgjigje e: Soditja e gjoksit të femrave u shton jetën meshkujve

..veshtrimi i gjokseve te femrave, ndersa bisedon me to dhe i komplimenton, i detyron gjokset e tyre, qe ne lidhje me zemren, te regjistrojne memorje-kodin tend ne mushkeri dhe ti ke nje mundesi ne jetet e ardhshme qe te zgjedhesh ate per nene duke hyre ne nje lidhje tjeter! duhet shmangur shikimi i thithkave te gjokseve sepse kane vale te pakontrollueshme dhe veti hipnotike!
 

Smokkie

V.I.P
Anëtar
Oct 6, 2015
Postime
2,191
Pikët
113
Përgjigje e: Soditja e gjoksit të femrave u shton jetën meshkujve

Jam dakort me kete studim. Bile bile duhet te ndihen mire femrat sepse po na zgjasin jeten!
 

O2

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
23,371
Pikët
113
Përgjigje e: Soditja e gjoksit të femrave u shton jetën meshkujve

Obobo te zesh koken me dore -qesh-
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
69,672
Pikët
113
Përgjigje e: Soditja e gjoksit të femrave u shton jetën meshkujve

Pyetja që lind pashmangshmërisht është se a duan femrat e forumit të na i zgjasin jetën neve apo jo? :D
Duhet ta thonë hapur në duan të na zgjasin jetën apo të na vdesin. :p
 

Angelisa

V.I.P
Anëtar
Sep 29, 2014
Postime
31,276
Pikët
113
Përgjigje e: Soditja e gjoksit të femrave u shton jetën meshkujveUroj tju zgjatet jeta :d
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
16,980
Pikët
113
Përgjigje e: Soditja e gjoksit të femrave u shton jetën meshkujve

Pyetja që lind pashmangshmërisht është se a duan femrat e forumit të na i zgjasin jetën neve apo jo? :D
Duhet ta thonë hapur në duan të na zgjasin jetën apo të na vdesin. :p
Kjo eshte nje dileme hamletiane.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
69,672
Pikët
113
Përgjigje e: Soditja e gjoksit të femrave u shton jetën meshkujve

Kjo eshte nje dileme hamletiane.
Puna është se me fjalë të lajnë e të lyejn por kur vjen puna të bëjnë mirë në mënyrë konkrete, ngeci karkaleci. :D
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
14,375
Pikët
113
Përgjigje e: Soditja e gjoksit të femrave u shton jetën meshkujveUroj tju zgjatet jeta :d
Llafi është për gjokse jo për hejbe...
Meqë ra Llafi më shkencë.... paska qenë shkencëtar gjyshi jem...
 
Last edited:

Socio

V.I.P
Anëtar
Feb 23, 2012
Postime
9,066
Pikët
113
Përgjigje e: Soditja e gjoksit të femrave u shton jetën meshkujve

Nje hulumtim shume interesant ky ! :p
 
Last edited:

Beu_Shpata

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 8, 2016
Postime
3,388
Pikët
0
Përgjigje e: Soditja e gjoksit të femrave u shton jetën meshkujve

Puna është se me fjalë të lajnë e të lyejn por kur vjen puna të bëjnë mirë në mënyrë konkrete, ngeci karkaleci. :D
Gërrmo Tare, gërrmo...se ke për të gjetur...lesh!:D
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,979
Pikët
113
Përgjigje e: Soditja e gjoksit të femrave u shton jetën meshkujve

Avaaaavaaaav te shton jeten :D ta shton jeten kur te behet duart plote e zemra plote, qashtu te kenoq jeten :D ndryshe eshte faka njuz me faka titull :D
 

Buzeqeshje

E Bekuar
Anëtar
Oct 3, 2010
Postime
9,310
Pikët
113
Përgjigje e: Soditja e gjoksit të femrave u shton jetën meshkujve

Po ju me ca do na e zgjasni jeten-pff- apo ju jeni vetem per shkurtim-bla-
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
50,316
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: Soditja e gjoksit të femrave u shton jetën meshkujve

Ftu....jazek ....pis milet.....zullum kallaballik.....jok dadullma.
 

Noe

V.I.P
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
7,795
Pikët
113
Përgjigje e: Soditja e gjoksit të femrave u shton jetën meshkujve

puna se mas te 50 tave jeta e gjate behet jete shkurter
 
Top