• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sofra Tironce

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
31,760
Pikët
113
Përgjigje e: Sofra Tironce

28 vjet nuk i shtruan dy shina qelbesirat
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,705
Pikët
113
Përgjigje e: Sofra Tironce

▬ EKSPRESI TIRANË-DURRËS ▬

HEKURUDHA E PARË SHQIPTARE, TIRANË-DURRË
E NDËRTUAR NGA AUSTRIAKËT

Një njeri që nuk ka vajtur kurrë në shkollë mund të vjedhë mallra nga një kamion, por nëse do kishte mbaruar universitetin, mund të vidhte gjithë hekurudhën...
-Theodore Roosevelt
--------
Kur shqiptarët ishin pa shkollë kishin hekurdha tip "Kalolokomotivë". E shumta vidhnin kalin.... Sot s'ka më as ç'të vjedhësh. S'ka shina hiç.

Ne c’vit ka qene kjo?lol ne 74 me duket apo jo?lol
 
Top