• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sony dhe AT&T lansojnë super-telefonin, Xperia X10?

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Sony dhe AT&T lansojnë super-telefonin, Xperia X10?
Kompanitë, Sony Ericsson dhe AT&T janë duke punuar së bashku në lansimin e një “super-telefoni”, i cili premton se do të jetë gjithçka për të gjithë njerëzit.
Modeli në të cilin po punon Sony, thuhet se do të përmbajë mundësi për komunikim të pa ndalur, funksione të ndryshme për rrjetet sociale, si dhe opsione tjera të avancuara për audio dhe video.

I koduar me emrin Xperia X10, pajisja e zgjuar e kompanisë Sony posedon ekran me diagonale prej 4 inç, procesor 1GHz, kamerë me 8.1 mega-piksel dhe 32 GB memorie.

Të gjitha këto funksione të avancuara të këtij telefoni të zgjuar do të “paketohen” në një version të veçantë të sistemit operativ Android.

Mirëpo, cili do të jetë versioni i Android ende nuk është bërë e ditur, ndërsa tashmë thuhet se telefoni do të përmbajë versionin e fundit të Android, atë 2.2, i cili ndryshe njihet edhe me emrin Froyo
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
sea nese do kishe mundesi ate fjalen lansojne ta shkruaje shqip do me gezoje lol
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Sony dhe AT&T lansojnë super-telefonin, Xperia X10?

fjala lansojne ( shfaqin)

keshtu e kuptoj une..respekte klm stealth.nese jam gabim ma thuaj :)
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
nuk eshte shqip sea eshte huazim nga italishtja lançim dhe eshte shkruar po keq nga burimi ku e ke mare kete shkrim :)
shqip mund ta thuash nxoren ne prodhim
 
Top