• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sony Reader më të hollë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Sony së shpejti lëshon në shitje dy lexues të ri të librave elektronike nga linja Reader, modelet PRS-350 dhe PRS-650. I pari prej tyre ka E Ink ekran prej 5, gjersa i dyti prej 6 inçësh. Që të dy e-lexuesit kanë dizajn të hollë me trashësi prej gjithsej 10 milimetrash.
Flitet për rritjen e memories interne nga 512 MB në 2 GB, derisa modeli më i madh do të duhej të kishte mundësinë e lidhjes në rrjetet Wi-Fi e 3G. Përditësim ka përjetuar edhe konfiguracioni i përdoruesit me mundësi të shkrimit të shkresave, derisa autonomia e punës do të duhej të jetë e përafërt me modelet ekzistuese PRS-300 i PRS-600.

Edhe në këto pajisje do të mbetet mbështetja për formatet PDF, Word, BBeB, ePub/ACS4 e Adobe Digital Edition, e blerësit do të mund të zgjedhin në mes të disa ngjyrave të shtëpizave. Çmimet ende nuk janë bërë publike.
 
Top