• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Spageti me domate dhe djathë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përbërësit për 4 persona:

* 350gr spageti
* 250gr domate
* 70gr djathë kremoz
* 1 spec me tul (të verdhë ose të kuq)
* 1 thelb hudhër
* borzilok
* vaj ulliri
* kripë
* piper

Përgatitja:

Ziejmë spagetat në pak minuta.

E vendosim specin në furrë në mënyrë që t’i heqim sa më lehtë lëkurën dhe farat. Pasi e kemi qëruar, e presim në fije të holla.

Shtojmë domatet, djathin kremoz dhe bashkë me specin i vendosim në një tas me thelbin e hudhrës të shtypur, pak kripë, piper, pak vaj ulliri dhe i përziejmë të gjitha mirë. Mund të servohet fare mirë edhe për darkë.

Kjo pjatë me shumë pak kalori (250 kalori) është e lehtë, kremoze dhe e shijshme
 
Top