• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Speca te mbushur

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
6 speca jeshil me formen e fryre jo ate te gjate
3 kokrra qepe
200 gr. mish te grire
3-4 domate
2 filxhan kafeje oriz
kripe & piper sipas preferences


Skuq qepen dhe pastaj mishin e grire, i perzien dhe i lene 10 min. derisa te avulloje lengu dhe te mbetet ne yndyren e vet. Shton domatet e grira, pas pak orizin dhe zihen per 10 min. I hidhet kripe, piper, majdanoz, koper ose nenexhik. Mbush specat dhe mbi to hedh pak vaj dhe vendos domate te prera ne feta, i hedh pak uje dhe i fut ne furre per t'u pjekur per 30-40 min. me temperature jo te larte.
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Romina me ke knaq me ket receten preëize do i boj prov i her ishalla dalin mir
 

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Titulli: Speca te mbushur

Stealth beji se te mira kane per te dale :)
Vetem kujdes mos i hidh shume uje se do i besh lluqe :p Kurse specat bleji me ngjyra, jeshile, te kuqe dhe te verdha se duken bukur kur i rreshton te tava, plus ë'do ngjyre ka shije tjeter. Dhe mos u boj kerrnac se 6 speca i ke shum, sa me honger 3 vakte, silli ndonji komshies :D
 
Top