• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Spermatozoidet, vitaliteti i tyre ndikohet edhe nga karakteri

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Mund të duket e çuditshme, por një mashkull i cili për nga karakteri është i shoqërueshëm, i qetë, ka shumë më pak mundësi të ketë fëmijë.
Në Fakultetin e Psikologjisë dhe Andropologjisë në Universitetin e Bonn-it (Gjermani), kanë ekzaminuar personalitetin, nivelin hormonal e sterilitetin e meshkujve të cilët nuk arrijnë të kenë fëmijë duke i krahasuar këto të dhëna me të dhënat e meshkujve steril.

Rezultati: meshkujt të cilët kanë probleme steriliteti janë përgjithësisht të qetë, të lumtur dhe pak nevrik.

Motivet e gjithë kësaj?
Nga këto tipare të karaktereve lidhen dhe karakteristikat hormonale qe pasqyrojnë funksionin e gjenitalit mashkullor dhe të spermatozoideve.
 
Top