• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Spielberg, dramë të re dinozaurësh

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Steven Spielberg është duke iu rikthyer kohërave parahistorike, pasi që dëshiron të fillojë punën në një serial me tematikë të re epike me dinozaurë.
Regjisori që është i njohur për filmat e tij “Jurasic Park”, do të punojë me reptilët përsëri në Terra Nova, një serial i shtrenjtë i cili do t’i shohë shkenctarët të rikthehen në kohëra parahistorike. Spielberg e ka zgjedhur Queenslandin juglindor si lokacionin për projektin e ri, i cili do të transmetohet në rrjetin Fox, me një çmim prej 4 milionë dollarësh për episod.

“Queensland ka pamjen e duhur, klimën dhe terrenin, një komunitet mjaft të dobishëm dhe ekonomi mjaft atraktive. Ne vërtet mezi presim t’i fillojmë xhirimet këtu”, theksoi zëvëndës presidenti i produksionit Fox, Jim Sharp, i cili njëherit ka konfirmuar se Jason O’Mara do të jetë personazhi kryesor i projektit në fjalë.
 
Top