• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Spritz-mania pushon vendin

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Gjermania ka braktisur pijen e saj tradicionale gjatë kësaj vere, duke zgjedhur një pije më shumë verore me ngjyrë portokalli, shije të hidhur dhe me përmbajtje të lartë alkooli.


Quhet spritzen dhe ka qënë pija e cila dominoi tavolinat e të rinjve jo vetëm në Gjermani por në një pjesë të madhe të vendeve europianë gjatë muajve të nxehtë.

Në Berlin nuk ka lokal që nuk e ka futur në menu, por edhe Bavaria, rajoni më i madh jugor, e ka përqafuar me shpejtësi këtë tendencë.

“Të pish spritz tashmë është kthyer në një mani të vërtetë. Kjo ndodh edhe në Hofbrauhaus, birrerinë më antike të Gjermanisë”, shpruan gazeta Suddeutsche Zeitung.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Spritz-mania pushon vendin

Gjithsesi mbetemi ke alkoli ... mi piaceee
 
Top