• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Stadiumet e Botërorit Russia 2018

Angel69

Moderator
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,169
Pikët
63
Vendndodhja
Allianz-Arena
Kush ka mundesi te postoje foto dhe detaje te stadiumeve te boterorit qe na pret...
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Stadiumet e Botërorit Russia 2018

Luzhniki stadium (hapja e KB dhe finalja)
Kapaciteti : 81.000

Rusia - Arabia saudike
Gjermani - Meksike
Portugali - Maroko
Danimarke - France


Kazan
Kapaciteti : 45.379

France - Australi
Iran - Spanje
Poloni - Kolumbi
Korea Jug. - GjermaniShen Petersburg
Kapaciteti : 68.000

Maroko - Iran
Rusia - Egjipti
Brazili - Kostarika
Nigeria - Argentina
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Stadiumet e Botërorit Russia 2018

Sochi
Kapaciteti : 47.700

Portugali - Spanje
Belgjike - Panama
Gjermani - Suedi
Australi - PeruEkaterinburg
Kapaciteti : 45.000

Egjipt - Uruguaj
France - Peru
Japoni - Senegal
Meksike - Suedi


Moske,Spartak Stadium
Kapaciteti : 42.000

Argjentine - Island
Poloni - Senegal
Belgjike - Tunizi
Serbi - Brazil
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Stadiumet e Botërorit Russia 2018

Kaliningrad
Kapaciteti : 35.212

Kroaci - Nigeri
Serbi - Zvicerr
Spanje - Maroko
Angli - Belgjike


Volgograd
Kapaciteti : 45.000

Tunis - Angli
Nigeri - Island
Arabi saud. - Egjipt
Japoni - Poloni


Saransk
Kapaciteti : 45.000

Peru - Danimarke
Kolumbi - Japoni
Iran - Portugali
Panama - Tunizia
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Stadiumet e Botërorit Russia 2018

Samara
Kapaciteti : 45.000

Kosta Rika - Serbia
Danimarka - Australia
Uruguai - Rusia
Senegali - Kolumbia


Rostov
Kapaciteti : 45.000

Brazil - Zvicerr
Uruguai - Arabia saud.
Korea jug. - Meksike
Isand - Kroaci


Nizhni Novgorod
Kapaciteti : 45.000

Suedi - Korea jug.
Argjentine - Kroaci
Angli - Panama
Zvicerr - Kosta Rike
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: Stadiumet e Botërorit Russia 2018

Super stadiume ka ndertu , sidomos ai i Petesburgut dhe i Kazanit jane kryevepra!
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Stadiumet e Botërorit Russia 2018

Super stadiume ka ndertu , sidomos ai i Petesburgut dhe i Kazanit jane kryevepra!
Stadiumi ne Kazan eshte kryeveper,cmimi - 450.000 mil. euro !
Ruset paskan futur mbi 19 miliard euro ne rikonstruimin,ndertimin e stadiumeve te rinj dhe infrastrukturen percjellese.

Kazan ArenaNaten duket edhe me i bukur !
 

derjansi

V.I.P
Anëtar
Nov 7, 2011
Postime
5,411
Pikët
48
Përgjigje e: Stadiumet e Botërorit Russia 2018

Pak si te vegjel me duken vetem dy i kalokan 50000 shikus
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,010
Pikët
113
Përgjigje e: Stadiumet e Botërorit Russia 2018

Pak si te vegjel me duken vetem dy i kalokan 50000 shikus
Po bejne zgjidhje shume kreative per rritjen e kapaciteteve duke vendosur ulese te perkoheshme jashte stadiumit. Pas perfundimit te boterorit i kthejne serish stadiumet ne gjendjen e meparshme.

Kjo eshte pamja e fushes nga keto ulese. Not bad.

 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,182
Pikët
113
Përgjigje e: Stadiumet e Botërorit Russia 2018

Ruset jane popull qe merren me....ART.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=c5pMOG5s6ME[/ame]
PS: kush vje tja rrasim i xhiro anej
``Ec``
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: Stadiumet e Botërorit Russia 2018

Une nje ndeshje do e shoh te vdekme, po pres te dalin biletat per Argjentine vs Kroaci. Me ket rast vizitoj dhe Rusine!
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
6,595
Pikët
113
Përgjigje e: Stadiumet e Botërorit Russia 2018

Nuk e di si do i nxjerrin gjithe kto harxhime per gjithe kto stadiume qe nuk do perdoren me mbas kampionatit?
 
Top