• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Statistikë: Corona virus sipas vendeve

Viking

*𝖀́𝖑𝖋𝖍𝖊𝖉𝖓𝖆𝖗*
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
12,429
Pikët
113
Vendndodhja
ᛖᛞᛗᛟᚾᛞ
de masha more djale, po ç'e vret menien, ti po ben nje detyre fisnike duke na sjelle statistikat e organizatave prestigjioze, e ne kete rast ti ndihmon lexuesit e shumte.
bota sot punon me statistika, per te ditur se ku jemi, ku ishim e si po shkojme/hecim.
mos u komplikso nga njerez me komplekse,
O Pjerin Lleshi kur te me drejtohesh mua shkruajma emrin si me ka hije qe te me vi nje njoftim qe nje pjer qe eshte krenar qe eshte belg na i paska fry qullit se o djeg nga Kosi.
As ti e as kerkush nuk mund ti flasi tjetrit per mua gjasme po e mbron se ai po ben pune te madhe.
Une nuk ja hodha punen poshte por e keshillova qe ato numra i dim te gjithe nuk ka pse i vendos si yll per dekorata ne forum.
Nqs se ai ka dicka per mua sic e shprehu qe u ndje keq qe ja bera une kte verejtje eshte me i sinqert se ty qe i rref krahet nga mbrapa.Njerez si ty mezi presin te gjejn vendin me te bute per te futur thiken.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
52,546
Pikët
113
O Pjerin Lleshi kur te me drejtohesh mua shkruajma emrin si me ka hije qe te me vi nje njoftim qe nje pjer qe eshte krenar qe eshte belg na i paska fry qullit se o djeg nga Kosi.
As ti e as kerkush nuk mund ti flasi tjetrit per mua gjasme po e mbron se ai po ben pune te madhe.
Une nuk ja hodha punen poshte por e keshillova qe ato numra i dim te gjithe nuk ka pse i vendos si yll per dekorata ne forum.
Nqs se ai ka dicka per mua sic e shprehu qe u ndje keq qe ja bera une kte verejtje eshte me i sinqert se ty qe i rref krahet nga mbrapa.Njerez si ty mezi presin te gjejn vendin me te bute per te futur thiken.
Enveri nuk i nxirte kot në pension, përveç mundësive të limituara fizike kan edhe trurin të djegur këta. 😜
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
1,675
Pikët
48
Une nuk ja hodha punen poshte por e keshillova qe ato numra i dim te gjithe nuk ka pse i vendos si yll per dekorata ne forum.
pse bie me komt e tua mrena, " ... ato numra i dim te gjithe ..." , kush je ti qe perfaqeson te gjithe, a e kupton qe nga delirimi qe ke, bie ne gabime.
ku e di ti qe te gjithe i dinin, une dhe shume te tjere, i mesonim nga tv , dhe ajo tabela ishte teper interesante per te gjithe,
une nuk i rrah krahet, se e kam kritikuar kur duhej, por jo ne ate forme hipokrite siç bone zotrote,
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
1,675
Pikët
48
@Gi de Masha me gjithë respektin a ka mundesi te mos na sjellesh me statistika te pakten per respekt te atyre shpirterave qe per ty quhen statistika e numra ???
E dime te gjithe cfare po ndodh nuk kemi nevoj ti shikojm edhe me numra ktu.
a e kupton , si ta quajme; fodullek apo hipokrizi , zgjidh e merr ,
 

Viking

*𝖀́𝖑𝖋𝖍𝖊𝖉𝖓𝖆𝖗*
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
12,429
Pikët
113
Vendndodhja
ᛖᛞᛗᛟᚾᛞ
pse bie me komt e tua mrena, " ... ato numra i dim te gjithe ..." , kush je ti qe perfaqeson te gjithe, a e kupton qe nga delirimi qe ke, bie ne gabime.
ku e di ti qe te gjithe i dinin, une dhe shume te tjere, i mesonim nga tv , dhe ajo tabela ishte teper interesante per te gjithe,
une nuk i rrah krahet, se e kam kritikuar kur duhej, por jo ne ate forme hipokrite siç bone zotrote,
Çfarë thu mer tru Peshk ktej na jep mend qe sduhet përmend të gjithë dhe ktej na thua që ajo tabela ishte interesante për të gjithë.
Me pak fjalë ti thua e jotja svle se vlen e imja.
Të thash edhe po të them sërisht plak matuf hiqmu mos mu ngul më nëpër mole.
Edhe mos më boj mua avokatin e të tjerve ruspie të thash ai ka gojë vetë fletë vetë, ty kur të përmendet emri athere mund të përgjigjesh me gjithe fudullikun edhe etjen për lavdi.
Person që e gjen kënaqsinë ke thashethemet.
Mos më repliko mo hajdar me syze.
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
2,655
Pikët
63
Nje arseye pse infeksioni eshte i larte sidomos ne Italine veriore eshte densiteti i larte i popullsise per cdo 100 metra katror.Ka shume densitet dyqanesh dhe kafenesh dhe zona turistike ku numri i larte i njerzve dhe grupeve dhe siperfaqet e kontaminuara me korona virus kane influencuar ne perhapjen e shpejte te infeksioneve.Zona metropol e Milanos mund te jete epiqendra e infeksioneve.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
1,675
Pikët
48
Çfarë thu mer tru Peshk ktej na jep mend qe sduhet përmend të gjithë dhe ktej na thua që ajo tabela ishte interesante për të gjithë.
Me pak fjalë ti thua e jotja svle se vlen e imja.
Të thash edhe po të them sërisht plak matuf hiqmu mos mu ngul më nëpër mole.
Edhe mos më boj mua avokatin e të tjerve ruspie të thash ai ka gojë vetë fletë vetë, ty kur të përmendet emri athere mund të përgjigjesh me gjithe fudullikun edhe etjen për lavdi.
Person që e gjen kënaqsinë ke thashethemet.
Mos më repliko mo hajdar me syze.
nigjo anonim, piksepari une nuk ofendoj njeri, mos ofendo kur nuk te ofendojne,
piksedyti, aty une permena fjalet e tua ; ".... ato numra i dim te gjithe ...." , fjale qe i thoshe de mashes,
piksetreti, mos merr kot me kot dhe mos e hum llogjiken, nigjoje plakun se eshte mire per ty,
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
14,480
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Statistika sipas shteteve, 22.3.2020

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
China81,054asnjë3,261asnjë72,4405,3531,84556
Italy59,138+5,5605,476+6517,02446,6383,000978
USA32,356+8,149414+11217831,76479598
Spain28,603+3,1071,756+3752,12524,7221,785612
Germany24,852+2,48894+1026624,49223297
Iran21,638+1,0281,685+1297,63512,318258
France16,018+1,559674+1122,20013,1441,746245
S. Korea8,897+98104+22,9095,88459174
Switzerland7,474+61198+181317,245141864
UK5,683+665281+48935,3092084
Netherlands4,204+573179+4324,023354245
Austria3,580+58816+893,55515397
Belgium3,401+58675+82633,063288293
Norway2,263+99762,25028417
Sweden1,931+16121+1161,89468191
Portugal1,600+32014+251,58126157
Brazil1,546+36825+721,519187
Canada1,436+10820+1141,402138
Denmark1,395+691311,38142241
Australia1,353+2817881,258253
Malaysia1,306+12310+21391,1572640
Turkey1,236+28930+91,20615
Czechia1,120+1251+161,11319105
Japan1,086+3236235815579
Israel1,071+1881371,03318124
Ireland906+1214+1589729183
Luxembourg798+1288678431,275
Ecuador789+25714+73772245
Pakistan776+1314+1137594
Diamond Princess712856713715
Poland634+987+213614317
Chile632+9518623733
Finland626+10311061512113
Greece624+9415+2195901860
Thailand599+18814455479
Iceland568+951556211,665
Indonesia514+6448+10294372
Saudi Arabia511+1191749415
Qatar494+13334616171
Singapore455+2321443091478
Romania433+663+3643661423
Slovenia414+312+141212199
India396+647+2243650.3
Philippines380+7325+61534013
Russia367+611163503
Peru363+4551357511
Bahrain334+242+11491833196
Egypt327+3314+4562573
Estonia326+2043222246
Hong Kong317+434100213442
South Africa274+3422725
Croatia254+4815248562
Mexico251+482424512
Lebanon248+1848236436
Panama24531241757
Iraq233+1920+3571566
Colombia231+352+232265
Argentina225+674271945
Serbia222+512+12218425
Dominican Republic202+90319919
Algeria201+6217+2651195
Armenia194+342192665
Kuwait188+1230158544
Bulgaria187+2433181327
Slovakia185+77178234
San Marino175+15204151135,158
Taiwan169+162281397
UAE153238113215
Latvia139+15113874
Uruguay135+25135239
Costa Rica134+1722130226
Hungary131+286+216109614
Lithuania129+3011127147
Bosnia and Herzegovina126+3312123138
Morocco115+194+1310813
North Macedonia115+301+11113155
Faeroe Islands115+2331122,354
Andorra113+251+1111121,462
Vietnam113+19179621
Jordan112+12111111
Cyprus95+111391379
Moldova94+141192323
Malta90+172881204
Albania89+132285231
Brunei88+52862201
Cambodia84+312825
Sri Lanka82+537924
Belarus7615618
Burkina Faso75+114+15664
Tunisia75+153+217176
Ukraine73+2631692
Venezuela70155522
Senegal67+115624
New Zealand66+146614
Azerbaijan65+12111536
Kazakhstan59+5593
Palestine59+6174212
Guadeloupe561554140
Oman55+3173811
Georgia54+5153114
Trinidad and Tobago50+15036
Réunion4714652
Uzbekistan43+2431
Afghanistan40+161+11381
Cameroon402382
Martinique37136799
Liechtenstein3737970
Cuba35+141343
Channel Islands3232184
DRC30+71290.3
Nigeria30+82280.1
Mauritius28+142+126122
Bangladesh27+323220.2
Guam27+121+126160
Honduras26+2263
Bolivia24+5242
Ghana23+21220.7
Puerto Rico23+21228
Monaco23+5122586
Paraguay2212113
Macao22+3101234
Montenegro21+52133
Guatemala19+21181
Jamaica1912166
Rwanda19+2191
Guyana1811723
French Guiana181860
Togo16162
French Polynesia151553
Gibraltar15+5213445
Kenya15+8150.3
Barbados141449
Ivory Coast141130.5
Kyrgyzstan14142
Maldives1331024
Tanzania12+6120.2
Ethiopia11+2110.10
Mayotte111140
Mongolia10103
Aruba8+31775
Seychelles7771
Equatorial Guinea664
U.S. Virgin Islands6657
Gabon5142
Isle of Man5+3559
Saint Martin55129
Suriname559
Bahamas4410
Greenland4+2470
New Caledonia4414
Eswatini4+343
Cayman Islands31246
Curaçao31218
Cabo Verde335
CAR330.6
Congo330.5
El Salvador330.5
Liberia330.6
Madagascar330.1
Namibia331
St. Barth33304
Zambia3+130.2
Zimbabwe330.2
Sudan2110.05
Angola220.06
Benin220.2
Bermuda2232
Bhutan223
Fiji222
Guinea220.2
Haiti220.2
Mauritania220.4
Nicaragua220.3
Niger2+120.08
Saint Lucia2211
Nepal1100.03
Antigua and Barbuda1110
Chad110.06
Djibouti111
Dominica1+1114
Eritrea110.3
Gambia110.4
Grenada1+119
Vatican City111,248
Montserrat11200
Mozambique1+110.03
Papua New Guinea110.1
St. Vincent Grenadines119
Sint Maarten1123
Somalia110.06
Syria1+110.06
Timor-Leste110.8
Uganda110.02
Total:335,40330,36714,6111,59897,636223,15610,64043.0

2.3.2020
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
1,675
Pikët
48
de masha, a ka mundesi ta ndash tabelen, europa menjane, azia menjane, amerika menjane e afrika menjane,
 

Smokkie

V.I.P
Anëtar
Oct 6, 2015
Postime
1,250
Pikët
63
de masha, a ka mundesi ta ndash tabelen, europa menjane, azia menjane, amerika menjane e afrika menjane,
Gi-ja nuk e ka shpikur tabelen, copy paste po i ben. Ja ku eshte lidhja, nqs nuk di te google vet:

 

gesti_7

Anëtar
Anëtar
Jul 1, 2014
Postime
164
Pikët
18
Per ju te Gjermanise ky linku sikur ka numra me te perditesuar dhe i ndan me teper sipas qyteteve dhe zonave.


Tani sa te sakta jane numrat te keto faqe nuk dihet.
Kujdesuni per veten dhe ju uroj shendet te gjitheve.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
1,675
Pikët
48
Gi-ja nuk e ka shpikur tabelen, copy paste po i ben. Ja ku eshte lidhja, nqs nuk di te google vet:

smokie, po e kujt date eshte kjo tabele, se eshte pa date, ndersa de masha te pakten na i sjell me date,
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
1,675
Pikët
48
Top