• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Studentët “varrosen” të gjallë për ta çmuar jetën më shumë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Studentët e mjekësisë në Taiwan janë “varrosur” të gjallë nëpër arkivole për të mësuar që ta çmojnë jetën më shumë. Tinejxherët e kolegjit të mjekësisë Rende patën një ligjëratë të pazakontë për të cilën profesorët e tyre thonë se u ka mundësuar atyre ta përjetojnë përvojën e vdekjes.
Studentët shkruan testamentin dhe u veshën për varrim. Pas kësaj u futën nëpër arkivole, të cilat pastaj u futën nën dërrasat e dyshemesë, ku kaluan dhjetë minuta.

“Edhe pse kaluan vetëm 10 minuta nëpër arkivole, efekti ishte i ngjashëm si me vdekjen e vërtetë”, tha profesori Qiu Duaneng.

“Kur dola nga arkivoli, ndjehesha sikur të isha rilindur. Tash vërtetë e di se çdo sekondë e jetës është shumë e rëndësishme dhe shumë me vlerë”, tha studentja Xiao Lin.
 

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Studentët “varrosen” të gjallë për ta çmuar jetën më shumë

Ca jane keta rob te cmendur njeher si arrijne te pranojne ata studente nje dicka te tille njeher se nuk e kuptoj zot i madh na ruaj mendjen se qeka per ti ...... Nonen ne disa raste kur te shpetoka !!!
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Studentët “varrosen” të gjallë për ta çmuar jetën më shumë

Ncncnnc

çmenduri...manipulim....sugjestionim....SPEKULIM !

Shkenca me fene "ne harmoni" ???!!!!!.........

(pa keqkuptime ju lutem, per kedo qe eshte i ndjeshem ndaj mendimit te hapur)....

``respect``
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Studentët “varrosen” të gjallë për ta çmuar jetën më shumë

Aspak ide e keqe. Vdis 10 minuta dhe ringjallu serisht. :D

Tani eshte gjynah qe njeriu duhet te arije deri aty sa te vdesi per te shijuar jeten, por nese shija jetes kalon nga vdekja, ateher vdekshim nga te jetuarit!

:D
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,567
Pikët
113
Përgjigje e: Studentët “varrosen” të gjallë për ta çmuar jetën më shumë

Aspak ide e keqe. Vdis 10 minuta dhe ringjallu serisht. :D

Tani eshte gjynah qe njeriu duhet te arije deri aty sa te vdesi per te shijuar jeten, por nese shija jetes kalon nga vdekja, ateher vdekshim nga te jetuarit!

:D
Pikerisht dhe ide <perfeckte>.
Tashti e di tha njeri nga ata stundentet sa VLERE ka jeta??????
E tha mer e tha,por kujt ja tha(Jovan Bregu).
Kaq hajvaner jane keta meshkujt e families(kombit) tone.
Vetem cokollatahahahahahaha
 
Top