• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Studentet e Cambridget shumë të zhurmshme në shtrat

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy

Studentet e kolegjit femëror në Universitetin Cambridge kanë marrë një vërejtje serioze që të jenë më të qeta gjatë natës – dhe të mos bëjnë zhurmë “gjatë aktiviteteve të tyre në shtrat”.
Rreth 400 studente të kolegjit Newnham, kanë marrë vërejtje që të jenë sa më diskrete në shtrat, pasi që Lidhja e Studenteve ka pranuar rreth 30 ankesa për shkak të zhurmës që bëjnë ato.

Atyre u është tërhequr vërejtja se, muret e holla të konviktit ndikojnë që aktivitetet e tyre në shtrat të dëgjohen pa problem edhe në korridoret e kësaj qendre studentore.

Lizzy Cole, presidente e Lidhjes së Studenteve të kolegjit Newnham, ka thënë se u është drejtuar studenteve që t’i kontrollojnë epshet e tyre, në mënyrë që të tjerët të mund të bëjnë gjumë të rehatshëm. /Telegrafi/
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Përgjigje e: Studentet e Cambridget shumë të zhurmshme në shtrat

Kta zhurme bejne apo ndonje gje tjeter ?
 
Top