• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Studentja fiton gjyqin, iu ndalua minifundi

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


San Paolo, 8 tetor - Një gjykatë në San Paolo të Brazilit dha verdiktin në favor të studentes Geisy Arrude, 21 vjeçe, e cila paditi Fakultetin pasi e kishin larguar sepse vishte fustane dhe minifunde të shkurta.

Geisyn e dëbuan nga fakulteti vitin e kaluar, pasi ajo shkonte në leksione me fustan që, sipas mendimit të profesorëve, ishte shumë i shkurtë.

Pas verdiktit në favor të saj, zyrtarët e fakultetit u detyruan ta kthejnë atë mësim, por edhe t’i paguajnë 15 000 dollarë dëmshpërblim.

Ngjarja ka shkaktuar reagime të shumta nga studentët, të cilët e kanë cilësuar absurde t’i kërkosh llogari një vajze që vishet me të shkurta në Brazil. Madje edhe qeveria vetë ka ndërhyrë për të risjellë vajzën në shkollë, e cila duket se nuk ka ndërmend të mbulojë këmbët e saj të gjata.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,903
Pikët
113
Përgjigje e: Studentja fiton gjyqin, iu ndalua minifundi

Do kete refuzuar ndonje profesor,kur e ka ftuar per kafe..
Ne Brasil me mini????
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Studentja fiton gjyqin, iu ndalua minifundi

Systema kushedi se sa i shkurter ka qene fustani.. :D skane pasur faje haha po e zgjuar ajo se ka fituar dhe $
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Studentja fiton gjyqin, iu ndalua minifundi

duhet uniforma neper shkolla , me detyrim.. te gjithe te vishen njesoj
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,903
Pikët
113
Përgjigje e: Studentja fiton gjyqin, iu ndalua minifundi

Systema kushedi se sa i shkurter ka qene fustani.. :D skane pasur faje haha po e zgjuar ajo se ka fituar dhe $
Prandaj fitoi $ ajo lol
 
Top