• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Studimi Privat apo Shteteror ??

Studimi Privat apo Shteteror ??


  • Numri i votuesve
    10

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Un mendoj se ne privat pasi ka me shum kushte te favorshme per te studiar normalisht .Ne shtet mungojne shum gjera duke nisur nga komunikimi
*student - profesor*.. dhe deri tek kushtet e mesimdhenies ..

Mendimi juaj!

1-Privat
2-Shteteror
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Studimi Privat apo Shteteror ??

Dhe per mendimin tim stydimi privat ka me shume favorite edhe pse ktu ne shqiperi keq interpretohet ;)
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
996
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Studimi Privat apo Shteteror ??

Shume bukur qe rinia shqipetare kerkon te studioje: Po a ka vende pune per kaqe shume akademik Shqiperia???? Gjermania ka me shume nevoje per specialiste te kualifikuar.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,510
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Studimi Privat apo Shteteror ??

Shteteror....
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Studimi Privat apo Shteteror ??

Ndryshon nga shteti ne shtet..ketu ne itali eshte padyshim ma i mire studimi shteteror.. Te njejten gje dhe ne shqiperi..
 

shoku_tanku

nje pyke midis jush,cun per s'prapi
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
35,517
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Përgjigje e: Studimi Privat apo Shteteror ??

deshire te kesh per te studiuar pa nuk ka rendesi se ku..mund te studiosh edhe ne menyre autodidakte
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Re: Përgjigje e: Studimi Privat apo Shteteror ??

nuk studjohet imazhi..studjohen ata qe e krijojne imazhin
Te zbulosh artisten qe fshihet mbas imazhit eshte qellimi i studimit.Te studiosh ata e kane krijuar do te thote te kopjosh.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
31,942
Pikët
113
Përgjigje e: Studimi Privat apo Shteteror ??

Kohen e fundit univerzitetet private jane komercializuar, mjafton te kesh para, ta regjistrosh edhe po ti kesh 70 vite, do ta perfundosh ne afat.

Ne shtetror i ke profesorat komunista, lujn qoke me ty sa her qe dojn.
 

Xhebraili

El Pistolero
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
4,003
Pikët
0
Vendndodhja
Peja
Përgjigje e: Studimi Privat apo Shteteror ??

Nuk votova asnjoni njeri este privat e ste jepo diej as send

Ky shteterori i ka mbet veq ajo fjala publik se privat eshte edhe ky se me pas pare e kryen komplet pa u lodh hiq...
 

Fiore

ON/OFF
Anëtar
Mar 3, 2012
Postime
915
Pikët
0
Vendndodhja
Venus
Përgjigje e: Studimi Privat apo Shteteror ??

Po te jete per kushtet e infrastrukures se shkollave, me mire ne privat.
Po te jete per kredibilitet, me mire ne shtet.
Akoma s'jane pjekur kushtet per te studiuar ne privat, perderisa ato shikohen si burime perfitimesh, jo djepi dijesh.
Megjithate, po te kisha mundesi ekonomike, do shkoja te studioja ne Universitetin Europian te Tiranes, ose ne ate te Nju Jorkut, Amerikan, si e ka emrin, pasi kam degjuar qe jane goxha te forta si shkolla
 

Ema

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 29, 2013
Postime
1,212
Pikët
0
Përgjigje e: Studimi Privat apo Shteteror ??

Nuk din njeri cka thot. Sidoqofte duhet pas kujdes qe se paku te zgjidhen fakultetet ne baze te mesimdhenesve, per fat te keq. Sepse nje "prof" mundet me ia nxi jeten studentit sidomos ne kete kohe pa kohe kur gjithkush ligjeron dhe gjithkush diplomon.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
31,942
Pikët
113
Përgjigje e: Studimi Privat apo Shteteror ??

Nuk din njeri cka thot. Sidoqofte duhet pas kujdes qe se paku te zgjidhen fakultetet ne baze te mesimdhenesve, per fat te keq. Sepse nje "prof" mundet me ia nxi jeten studentit sidomos ne kete kohe pa kohe kur gjithkush ligjeron dhe gjithkush diplomon.
Emma per ata ne shkrimin tim me lart e paraqita realitetin e hidhur qe po na kaplon ne trojet tona shqiptare-pff-
 

Joy

Joy
Anëtar
Jan 19, 2014
Postime
335
Pikët
18
Vendndodhja
Planet Earth
Përgjigje e: Studimi Privat apo Shteteror ??

Varet nga shteti....Ne pergjithesi jasht ,jan shume shume te mire dhe universitetet shtetror.dhe preferohen me teper se privatet
 

zirconium

V.I.P
Anëtar
Apr 30, 2013
Postime
16,871
Pikët
63
Përgjigje e: Studimi Privat apo Shteteror ??

Po studim ne shpi a eshte si opcion? :p
 
Top