• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Studiuesi boshnjak zbulon piramidën e ilirëve

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Nje studiues boshnjak beson se ka zbuluar rrenojat e te pares piramide te ndertuar ne Europe mijera vjet me pare. Sipas tij, ajo eshte veper e ilireve, banoreve te pare te Ballkanit. Ajo ndodhet ne kodren e Visoçicas, ne veri te kryeqytetit Sarajeve. Zbulimi u be nga Semir Osmanagiç, nje kerkues i civilizimeve te lashta qe jeton ne SHBA. Ai ka publikuar nente volume te "Historise alternative" dhe eshte studiues i piramidave ne Ameriken Qendrore dhe Jugore. Ai beson se iliret jetuan ne rajon 27 mije vjet me pare. Studiuesi beson se Piramida e Diellit sic e quan ai, eshte nje nga me te medhate ne bote, 100 metra e larte, pak me ulet se piramida Gisa ne Egjipt, por me e larte se te tjera ne Meksike dhe Peru.


Zeri: http://www.zeriyt.com/studiuesi-boshnjak-zbulon-piramiden-e-ilireve-t22011.0.html;msg295711#msg295711#ixzz1D2sKuu5M
 
Top