• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Supe me presh dhe qepe te njoma

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0


Per 4 veta:

-1 qepe mesatare
-1 filiz preshi i fresket
-4 gota uje
-1 gote leng mishi pule
-3 luge gjelle vaj ulliri

Per salcen qe do ti hidhet siper:

-2 qepe te njoma te prera holle
-1 filxhan kafeje krem qumeshti
-2 luge gjelle leng limoni
-lekura e grire e nje limoni
-nenexhik i fresket per zbukurim

Pergatitja
: Qepet dhe preshi priten shume holle dhe vihen te skuqen pak ne tenxhere.Me pas shtohet lengu i pules dhe uji , perzihen mire dhe i lejme pak te zihen sa te zbutet qepa dhe preshi.Ne anen tjeter pergatisim te tera asortimentet e duhura per salcen ne nje tas duke i perzjere te tera. Pasi ta fikni soben hidhjani supes siper salcen e pergatitur si me lart.Servireni te nxehte dhe mundesisht me buke te thekur ose shkopinj me susam. Ju befte mire!
 
Top